Skrundas muiža

Pils iela 2, Skrunda, Skrundas nov., LV-3326
Lng: 22.0234851000 , Lat: 56.6707230056
Juridiskā īpašnieka / apsaimniekotāja nosaukums - A/S Skrundas muiža

Kontaktpersona: Edgars Vizulis, A/S "Skrundas muiža" valdes priekšs.
Tālr. 22113355 , 63370000 / edgars.vizulis@skrundasmuiza.lv
www.skrundasmuiza.lv
Skatīt kartē:

Apraksts

Arhitektūra

Skrundas muižas kungu mājai ir raksturīgs arhitektūras klasicisma stila modelis – simetrisks, proporcionāls, harmonisks un vienkāršs. Muiža celta ar tiem pašiem kompozīcijas klucīšiem, ar kādiem veidotas Blīdenes, Durbes, Laidu, Padures, Pastendes, Lēnu, Mežotnes, Svitenes, Vircavas, Elejas muižu kungu mājas. To dēvē arī par Mežotnes pils miniatūrkopiju – tās arhitektūras un vizuālo aprišu dēļ, kas Latvijas vēsturnieka Artura Heniņa pētījumos, tostarp izdevumā „Ventas sakta” skaidrots ar muižas celtniecībā izmantoto Johana Berlica Mežotnes muižas kungu mājas projektu. Proti, laika periodā, kad grāfs Žanno Mēdems gatavojās celt Elejas pili, piesaistot itāļu arhitektu Džakomo Kvarengi, Elejas grāfa no Berlīnes ataicinātais arhitekts un būvdarbu vadītājs Berlics pasteidzās izpalīdzēt Mežotnes īpašniekam Frīdriham fon Līvenam, Mežotnei nokopēdams Elejai domāto projektu. Skrundas pils tapa desmit gadus pēc Johana Berlica nāves, un vēsturnieka A. Heniņa vārdiem runājot, Latvijas arhitektūras vēsturē tā iezīmē klasicisma saulrieta pēdējo staru.

Atjaunošana

Skrundas muižas rekonstrukcijā līdzekļus investēja SIA “Anderson Baltic”, kas to iegādājās Skrundas pašvaldības rīkotajā izsolē 2006. gadā par 93 tūkstošiem latu. Daļa no finansējuma rekonstrukcijai piesaistīta no ES programmas tūrisma attīstībai. Skrundas muižas rekonstrukcijas projekta autori bija arhitekti Ulvis un Karīna Ābiķi. No Latvijas Būvnieku asociācijas rīkotajam konkursam "2011. gada labākās būves Latvijā" pieteiktajiem 24 objektiem Skrundas muiža nominācijā "Rekonstrukcija" saņēma trešo vietu.

Muižas saimnieki

2012. gada novembrī, SIA "Anderson Baltic" līdzīpašnieki Arvis Šteinbergs un Ligita Šteinberga apbalvoti ar Skrundas novada domes goda rakstu "Par ieguldījumu Skrundas Muižas atjaunošanā, Skrundas vārda popularizēšanā, kultūras un sabiedrisko pasākumu organizēšanā un atbalstīšanā, vēsturnieka Artūra Heniņa grāmatas izdošanā".

Sasniegumi

Hotel Stars Union 4 zvaigžņu Superior sertifikāts, Q-Latvia kvalitātes zīme, Green Key kvalitātes zīme.

Pakalpojumu pārdošanas vieta(as)

Adrese Kontaktinformācija Interneta adrese
Pils iela 2 +371 22113355 office@skrundasmuiza.lv
skrundasmuiza.lv