Tulkošanu no latviešu valodas uz angļu valodu nodrošina Tilde Tulkotājs
Tulkošanu uz citām valodām nodrošina Google Tulkotājs
Lietotājiem
Lietotājiem
UngurmuižaBalvu muižaPadures muižaJaunmoku pilsZvārtavas pilsMežotnes pilsJaunauces muižaBerķenes muižaMazmežotnes muižaRankas muiža
Latvijas Piļu un muižu asociācija
Unikālais piļu un muižu kultūras mantojums sevī glabā vērtības, atklājot jaunas un jaunas liecības par savas patības apzināšanos. Saglabājamas un nododamas nākamajām paaudzēm kā sociālekonomiskās izaugsmes potenciāls

Jaunumi

Izaicinājums nav atbilst tikai pašreizējām prasībām, bet arī tām, kas būtu nākotnes projektos, lai kādās formās tie nāktu.
Latvijas Piļu un muižu asociācija LV 131 164
17-01-2018

Gads sācies ar iedvesmojošu satikšanās reizi ar Annu Rancāni

Gads sācies ar iedvesmojošu satikšanās reizi ar Annu Rancāni

13. janvārī Rēzeknes novada Lūznavas muižā notika stāstu un sarunu pēcpusdienu cikla 2018. gada pirmais pasākums-tikšanās ar Latgales literāti-Annu Rancāni.
Dzeja, proza, stāsti un intervijas, Annas rakstīti, pārvēršas dziļos, izjustos, bet reizē arī stipros darbos. Tieši Anna zina skaistākos Latgales lokus un personīgākos Rāznas Nacionālā parka stāstus, prot iedzīvināt sievietes dabas krāšņumu un biedu dzejas un prozas rindās. Satikšanās pēcpusdienā bija iespēja ielūkoties šogad izdošanai plānotajā jaunajā Annas Rancānes dzejas krājumā un interesantākajos gida būšanas stāstos-novembrī notikušajā Latgales tūrisma konferencē Anna saņēma īpašo žūrijas simpātiju balvu. Atklāt Annas rakstīšanas stāstus palīdzēja valodniece un žurnāliste Sandra Ūdre, 2016. gadā iznākušā romāna par Franci Kempu "Aizlauztais spaits" līdzautore (romāns saņēmis Latgaliešu kultūras gada balvu "Boņuks 2016" kā gada labākais sniegums literatūrā).
                                                                                                                   Diānas Seleckas teksts un foto

Latvijas Piļu un muižu asociācija LV 131 164
17-01-2018

Cauņu dzimtas stāsts un Ingas Onževas darbi-aktuālās izstādes Lūznavas muižā

Cauņu dzimtas stāsts un Ingas Onževas darbi-aktuālās izstādes Lūznavas muižā

Šobrīd Lūznavas muižā skatāmas divas izstādes-mākslinieces Ingas Onževas gleznu izstāde "Baltais", kas būs skatāma līdz 21. janvārim, un Ievas un Bonifācija Cauņu bēnu, mazbērnu, mazmazbērnu darbu izstāde "Meklējot sākumu. Mantojums", kas skatāma līdz 25. janvārim. Izstādes aplūkojamas muižas darba laikā katru dienu no 9.00 - 16.00.
Attēlā-Inga Onževa "Viss vaļā".

Latvijas Piļu un muižu asociācija LV 131 164
18-01-2018

Aicina piedalīties medību trofeju izstādes veidošanā

Aicina piedalīties medību trofeju izstādes veidošanā

Rēzeknes novada mednieki-entuziasti, sadarbojoties ar Rēzeknes novada Lūznavas muižu, aicina piedalīties kādreizējas muižas tradīcijas-medību trofeju izstādes-atjaunošanā. Savulaik medības bija iecienīta muižkungu aizraušanās, tādēļ, lai īstenotu ieceri, šī gada 26. janvārī tiek rīkots pirmais trofeju dāvināšanas pasākums.
Pirmajā trofeju dāvināšanas pasākumā 26. janvārī 16.00 Lūznavas muižā, lai ierīkotu muižas medību trofeju izstādi, aicināti piedalīties mednieki no visas Latgales, dāvinot muižai savas medību trofejas, kā arī fotogrāfijas un mednieku stāstus. Medību trofeju dāvināšanas pasākums būs pirmais notikums tradīcijas atjaunošanas pasākumu sērijā-iecerēts, ka jau 2018. gada 7. oktobrī interesenti tiks aicināti uz Lūznavas muižu, lai atjaunotajā muižas šķūnī atklātu trofeju izstādi, parkā piedalītos medījumu gatavošanas meistarklasēs, vērotu mednieču un mednieku sievu kulinārijas prasmju paraugdemonstrējumus, iemēģinātu spēkus loka šaušanas meistarklasē, vērotu suņu izstādi un rosītos citās aktivitātēs.
Trofeju dāvināšanas pasākums 26. janvārī būs no 16.00 - 17.00. Līdz ar katru trofeju tiks pieņemts arī mednieka stāsts par to. Savāktās trofejas un materiāli līdz oktobrim tiks apstrādāti izstādei piemērotā formātā.
Ilustratīvajā attēlā mednieki 20. gadsimta sākumā (Vācija), avots: http://nrvoutdoors.com/
 

Latvijas Piļu un muižu asociācija LV 131 164
11-01-2018

Veltas Toropinas gleznu izstāde

Veltas Toropinas gleznu izstāde

No 11. janvāra līdz 28. februārim Dundagas pils mazajā zālē un kolonzālē ir apskatāma Veltas Toropinas gleznu izstāde.

Velta Toropina (dz. Paradovska) dzimusi 1925. gada 10. aprīlī Gostiņos. Profesionālo izglītību ieguvusi Latvijas Mākslas akadēmijā (1945-1954). Absolvējusi prof. E. Kalniņa meistardarbnīcu. Mākslinieku savienības biedre. Izstādēs piedalās no 1955. gada. Pirmā personālizstāde Pļaviņās 1965. gadā, tad Koknesē, Jēkabpilī, Kandavā, Rīgā u.c.
Gleznas atrodas privātkolekcijās Latvijā, Vācijā, Anglijā, ASV, Austrālijā, Holandē, Čehoslovākijā, Izraēlā u.c.
Personālizstādē Rīgā, Raiņa Literatūras un mākslas vēstures muzejā 1995. gada martā-aprīlī eksponētas 22 ziedu gleznas eļļas tehnikā

Latvijas Piļu un muižu asociācija LV 131 164
04-01-2018

Noslēdzies projekts "Lūznavas muižas kompleksa ēku revitalizācija"

Noslēdzies projekts "Lūznavas muižas kompleksa ēku revitalizācija"

Noslēdzies Lūznavas muižas apbūves teritorijā esošās ēkas - šķūņa, atjaunošanas projekts. Šķūņa atjaunošanas darbi tika uzsākti 2016. gada rudenī, gadumijai tuvojoties, tas tika pabeigts un nodots ekspluatācijā.
Atjaunotais šķūnis būs jauna vieta sabiedrisko pakalpojumu un kultūras notikumu īstenošanai - ēku būs iespējams izmantot kā vasaras kino zāli, piknika, radošo meistardarbnīcu, izstāžu, izglītojošu aktivitāšu, koncertu un citu notikumu norises vietu. Šķūņa atjaunošana būs netradicionāls, bet saturiski papildinošs muižas kompleksa teritorijas attīstības papildinātājs un veicinātājs, ļaujot izmantot ne tikai kompleksa kungu māju, bet arī citas ēkas. Projektā iegādātais aprīkojums (projektors, sēžamie pufi un galds ar diviem beņķiem) jau šobrīd paredz iespēju jaunajā objektā organizēt kino seansus, meistarklases, koncertus, lekcijas un citas aktivitātes.
 

Latvijas Piļu un muižu asociācija LV 131 164
04-01-2018

Akcijas “Apceļosim Latvijas pilis un muižas” noslēguma balles atskaņās

Akcijas “Apceļosim Latvijas pilis un muižas” noslēguma balles atskaņās

27. novembrī Jaunpils pilī notika biedrības “Latvijas Piļu un muižu asociācija” akcijas “Apceļosim Latvijas pilis un muižas” noslēguma balle. Tajā pulcējās muižu, piļu ļaudis un to apceļotāji no visas Latvijas. 

Latvijas Piļu un muižu asociācija LV 131 164
14-11-2017

Zināmas Latvijas ainavu dārgumu krātuvē iekļautās ainavas

Zināmas Latvijas ainavu dārgumu krātuvē iekļautās ainavas

Oktobra izskaņā Ainavu ekspertu padome ir pieņēmusi lēmumu elektroniskajā Latvijas ainavu dārgumu krātuvē iekļaut 50 ainavas no 5 plānošanas reģioniem kopā, atlasot tās no 243 izvirzītajām. Liels prieks, ka krātuvē iekļauto ainavu vidū ir arī Lūznavas muižas ainava. Liels paldies arī visiem balsotājiem, kas piedalījās arī publiskajā balsošanā. Līdz 2018. gada 14. februārim aicinām dalīties ar atmiņu stāstiem un fotoattēliem, kuros redzama Lūznavas muižas ainava.
Aicinām ikvienu no 2017. gada 10. novembra līdz 2018. gada 14. februārim tīmekļa vietnē www.ainavudargumi.lv iesniegt savu atmiņu stāstu, fotoattēlus un ierosinājumus ainavu dārgumu saglabāšanai nākotnei.
Atmiņu stāstus par notikumiem un zīmīgām personībām saistībā ar ainavu dārgumiem var iesniegt arī rokrakstā, tos ieskenējot un sūtot uz elektroniskā pasta adresi ainavudargumi@varam.gov.lv. Aprakstu un fotoattēlu skenēšanā un iesūtīšanā palīdzību varēs saņemt arī publiskajās bibliotēkās.
No iesūtītajiem fotoattēliem, stāstiem un ierosinājumiem 2018. gadā tiks veidotas reģionālās izstādes un organizētas diskusijas. Diskusijās runās par to, kādu Latviju vēlamies redzēt nākamajās simtgadēs un darbiem, kas darāmi, lai ainavu dārgumus saglabātu nākamajām paaudzēm.
Pavisam balsošanas laikā, kas norisinājās no 2017. gada 15. augusta līdz 15. oktobrim, ir saņemti 45 382 balsojumi un atbalsts ir pausts visām 243 izvirzītajām ainavām.
No kopējā balsojuma gandrīz 40% balsu tika atdotas tieši par Latgales ainavu dārgumiem, par ko izsakām pateicību ikvienam balsotājam!

CMS v.2.2 © ITrisinājumi.lv 2017, RixtelLab 2014

Mājas lapu izstrādāja ITrisinājumi.lv. Rixtel Lab.