facebook twitter
Lietotājiem

Latvijas Piļu un muižu asociācija

Unikālais piļu un muižu kultūras mantojums sevī glabā vērtības, atklājot jaunas un jaunas liecības par savas patības apzināšanos. Saglabājamas un nododamas nākamajām paaudzēm kā sociālekonomiskās izaugsmes potenciāls

Jaunumi

Izaicinājums nebija atbilst tikai pašreizējām prasībām, bet arī tām, kas būtu nākotnes projektos, lai kādās formās tie nāktu.

Baltā galdauta svētki Apriķu muižā - muzejā 4.maijā

Baltā galdauta svētki Latvijā ir veids kā svinēt Latvijas otro dzimšanas dienu - mūsu PAR dienu. Baltais galdauts kā pašapziņas un lepnuma simbols. Piederība iet roku ar pašapziņu. Ja tu jūties kaut kam piederīgs, tu jūties vajadzīgs, tātad – vērtīgs. Tieši tāpat, kā apzinoties, ka tev pieder kaut kas tieši šajā Apriķu muzejā. Ja tev kaut kas pieder, tu esi par to atbildīgs, saistīts, tātad- daļa no kaut kā svarīga. Piederība ir sapratne – tu neesi viens. Baltā galdauta svētki ir radīti kopā būšanai, labā pieminēšanai. 4.maijā plkst. 12.00 muzejā pulcēties pie viena galda aicināsim cilvēkus, kuri muzeja pastāvēšanas 30 gados ir devuši nozīmīgu ieguldījumu. Šī būs tā īstākā reize, lai godātu un pateiktu paldies. Viņi ir:  Silvija Griezāne , Sanita Druskina, Ilze Zorgenberga, Velga Ļaudama, Mārtiņš Vespers , Iveta Sedleniece, Ligita Eglīte, Vladislavs Siksna, Māra Vētra.
Ivetas Sedlenieces novēlējums jau 2004.gadā  “Paldies visiem, visiem, kas ieguldījuši savu darbu un pūles, lai mums būtu šis muzejs- pilns senatnes, mīļuma un dvēseliskuma! Lai jums visiem veiksme ikdienas gaitās!”
Būvēju dienu kā sviestmaizi. Sūra darba riecienam pārziežu gandarījuma kārtiņu. Uzlieku prieka un atpūtas aizdaru. Iekožos ar baudu – ir vērts dzīvot!Apriķu muzeja vadītāja Aina Cērmane.
                                                              
 

Ievēlēta jauna LPMA valde

2017.gada 22.marta LPMA biedru sapulcē tika ievēlēta jauna valde šādā sastāvā:
Asnāte Avotniece, Abgunstes muiža,
Emerita Gruzde, Veselavas muiža,
Ginta Linīte, Jelgavas pils,
Gunta Zaķīte, Turaidas pils,
Iveta Balčūne, Lūznavas muiža,
Jānis Lazdāns, Padures muiža,
Juris Zviedrāns, Tāšu muiža
Par valdes priekšsēdētāju no valdes locekļu vidus ievēlēja Emeritu Gruzdi.

Skatāma lietuviešu mākslinieku pāra izstāde

Skatāma lietuviešu mākslinieku pāra izstāde

No 17. marta līdz 1. maijam Lūznavas muižā skatāma divu ievērojamu lietuviešu mākslinieku - Mikalojus Povila Viluša (Mikalojus Povilus Vilutis) un Nijoles Vilutienes (Nijole Vilutiene) grafikas darbu izstāde "Viens mākslinieku pāris - divi laikmeti".

Konkursā “Spārnotie kaimiņi” aicinām piedalīties lielus un mazus foto entuziastus!

Jaunmoku pils muzejs aicina dabas draugus - Laiks konkursam! 
Ziemas spelgonis tūlīt, tūlīt būs beidzies, vienlaikus būs pagājis laiks, kad varējām vērot aukstumizturīgos lidoņus pašu pagatavotās barotavās. Gaisā ar katru nākamo dienu jūtamas pavasara dvesmas, kas aicina putnus atgriezties mājās no siltajām zemēm. Tātad arvien lielākas iespējas vērot, pētīt un fiksēt mums apkārtesošos lidoņus.
Aicinām sarosīties putnu draugus – mazus un lielus, lai savus vērojumus par putnu dzīvi sūtītu fotokonkursam “Spārnotie kaimiņi – 2017”.
Atgādinām, ka konkursa darbus gaidīsim līdz 17. aprīlim, bet apbalvošana notiks 21. aprīlī pl.10:00 tradicionālās Putnu dienas ietvaros.
Konkursa nolikums pieejams www.jaunmokupils.lv, bet vairāk informācijas – muzejs@jaunmokupils.lv  vai 26123881.
Tiekamies Putnu dienās Jaunmokās!!!

Digitālā māksla Rēzeknes novadā un Lūznavā

Digitālā māksla Rēzeknes novadā un Lūznavā

Rēzeknes novads ir uzsācis jaunu iniciatīvu-digitālās mākslas iedzīvināšanu Latgalē un Rēzeknes novadā. Digitālās mākslas objektu īstenošanā iesaistījusies arī Lūznavas muiža, kur pirmā digitālās mākslas izstāde būs skatāma šī gada jūnijā.

DARBI STĀMERIENAS PILĪ

​Pēc Stāmerienas pils darbības stratēģijas apstiprināšanas norisinājušās vairākas aktivitātes pils saglabāšanai un atjaunošanai.

​STĀMERIENAS PILS NĀKOTNĒ

​STĀMERIENAS PILS NĀKOTNĒ

2016. gada 25. augustā Domes sēdē tika apstiprināta Stāmerienas pils darbības stratēģija 2016. – 2030. gadam. Domājot par Stāmerienas pils misiju, vērtībām un attīstības virzieniem, tika meklēti radoši un arhitektūras pieminekļa kultūrvēsturiskajai vērtībai atbilstoši risinājumi. Pils atjaunošanas un attīstības pasākumi ietver ne tikai vēsturisku un māksliniecisku nozīmi, bet arī noteiktu sociālpolitisku un sociālekonomisku nozīmi.

CMS v.2.2 © ITrisinājumi.lv 2017, RixtelLab 2014

Mājas lapu izstrādāja ITrisinājumi.lv. Rixtel Lab.