Tulkošanu no latviešu valodas uz angļu valodu nodrošina Tilde Tulkotājs Tilde
Tulkošanu uz citām valodām nodrošina Google Tulkotājs
Lietotājiem
Lietotājiem
Dundagas pilsJaunauces muižaMazmežotnes muižaLitenes muižaPadures muižaRankas muižaMežotnes pilsBerķenes muižaBalvu muižaUngurmuiža
Latvijas Piļu un muižu asociācija
Unikālais piļu un muižu kultūras mantojums sevī glabā vērtības, atklājot jaunas un jaunas liecības par savas patības apzināšanos. Saglabājamas un nododamas nākamajām paaudzēm kā sociālekonomiskās izaugsmes potenciāls

Jaunumi

Izaicinājums nav atbilst tikai pašreizējām prasībām, bet arī tām, kas būtu nākotnes projektos, lai kādās formās tie nāktu.
Latvijas Piļu un muižu asociācija LV 131 164
22-03-2018

Atvērto durvju dienas Latvijas pilīs un muižās 2018. gada 24. – 25.maijā. Konkurss skolēniem “Mans biznesa plāns Latvijas pilij vai muižai”

Atvērto durvju dienas Latvijas pilīs un muižās 2018. gada 24. – 25.maijā. Konkurss skolēniem “Mans biznesa plāns Latvijas pilij vai muižai”

Latvijas Piļu un muižu asociācija un Latvijas Privāto vēsturisko ēku asociācija Eiropas kultūras mantojuma gada ietvaros aicina skolēnus piedalīties aizraujošā konkursā “Mans biznesa plāns Latvijas pilij vai muižai”.

Konkursa mērķis ir veicināt skolēnu padziļinātu interesi par kultūras mantojuma objektiem un rosināt interesi par to izmantošanas iespējām mūsdienās. Ar apkārtnes tuvumā esošo muižu izpēti jauniešus vēlamies iesaistīt sava reģiona uzņēmējdarbības un tūrisma attīstības plānošanā.
 

Latvijas Piļu un muižu asociācija LV 131 164
21-03-2018

Lūznavas muižā skatāma ukraiņu Lieldienu olu - pisanku - izstāde

Lūznavas muižā skatāma ukraiņu Lieldienu olu - pisanku - izstāde

No 20. marta līdz 20. aprīlim Lūznavas muižā skatāma ornamentos apgleznotu olu, Lieldienu olu gleznošanas mākslas - pisankas - izstāde, kurā skatāmas ap 600 īpašājā paņēmienā apgleznotas olas.
Izstāde ir priestera Grigorija Šinkarjuka ap 600 olu lielā privātā kolekcija, kura sākta veidot 1986. gadā, bet tās vecākais eksemplārs ir no 1965. gada. Kolekcijā savāktas pisanka olas no dažādiem Rietumukrainas reģioniem, lielākā daļa ir no priestera dzimtās puses - Bukovinas reģiona.
Pisanka (nosaukums radies no darbības vārda "pysaty" - rakstīt) olas var gatavot jebkurā laikā, bet Lieldienās tās iegūst savu īpašo nozīmi - Pavasara Saule - gaismas, siltuma un dzīvības avots. Uz olām īpašā tehnikā, izmantojot vasku un krāsas, glezno rakstus, kas simbolizē cilvēka dzīves ciklu saistībā ar dievišķi radīto.
Vispirs no vaska veido pamatzīmējumu, tad olu iemērc krāsā, tālāk turpina ar smalku vaska otiņu zīmēt un mērcēt olu krāsās tik ilgi, kamēr ornaments gatavs. Jo vairāk krāsu ornamentā un tas smalkāk veidots, jo skrupulozāks darbs. Tā tiek veidoti labklājības, aizsardzības, koka, puķu u.c. simboli.
Katram Ukrainas reģionam ir savas olu apgleznošanas krāsas un lietotie ornamenti, kas kā tradīcija tiek nodots tālāk nākamajām paaudzēm nu jau daudzu gadsimtu garumā. Līdzīgas olu apgleznošanas tradīcijas ir arī citām slāvu tautām.

Latvijas Piļu un muižu asociācija LV 131 164
21-03-2018

Jauns izdevums par jūgendstila arhitektūru Latvijā

Jauns izdevums par jūgendstila arhitektūru Latvijā

2018. gada sākumā iznācis jauns izdevums par jūgendstila arhitektūru Latvijā-Jāņa Krastiņa "Jūgendstila arhitektūra Latvijā/Art Noveau in Architecture in Latvia", kurā latviešu un angļu valodās ir apkopota plaša informācija par jūgendstila ēkām, kuru vidū arī Lūznavas muiža.
Grāmata "Jūgendstila arhitektūra Latvijā/Art Nouveau Architecture in Latvia" ir īpaša ar to, ka tajā pirmoreiz apkopota visaptveroša informācija par jūgendstila ēkām visā Latvijā, atklājot arī zudušo. Izdevumā līdzās paša autora fotogrāfijām apskatāmi ēku plāni, iekšskati, detaļas un jaušama gaisotne, ko sniedz jūgendstils. Grāmatu izdevējs - "Madris".
Apjomīgā pētījuma autors ir habilitētais arhitektūras zinātņu doktors, akadēmiķis Jānis Krastiņš - starptautiski atzīts jūgendstila pētnieks, kas publicējis neskaitāmus rakstus un grāmatas par jūgendstila arhitektūru. Autors par izdevumu saka: "Jūgendstils un tā ēkas uzrunā ikvienu. Namu kopskati, tēlu un detaļu romantika ir ievērojams mākslas darbs, kuru apbrīno visā pasaulē. Rīga ir viena no jūgendstila arhitektūras metropolēm, kuras vēsturiskais centrs ierakstīts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā, bet Latvijā ir vēl citas pilsētas, piemēram, Liepāja, Ventspils, Jelgava, Kuldīga, Cēsis, Daugavpils, Jūrmala, Talsi, arī lauku vide ar atsevišķām ēkām gandrīz visos novados, kas veido neatkārtojamo Latvijas jūgendstila kopainu un unikalitāti Eiropas mērogā."
Par Lūznavas muižu autors saka: "Viens no spožākajiem jūgendstila uzplaiksnījumiem Latvijas lauku vidē ir Lūznavas muižas kungu nams Lūznavā. Ēkas nedaudz romantiskā, bet visai inovatīvā arhitektūra atbilst nobrieduša jūgendstila attīstības pakāpei."
Plašāk par izdevumu: http://www.madris.lv/?s=1279537639&act=a&id=292
 

Latvijas Piļu un muižu asociācija LV 131 164
15-03-2018

Valsts kultūrkapitāla fonds atbalstījis trīs Lūznavas muižas projektus

Valsts kultūrkapitāla fonds atbalstījis trīs Lūznavas muižas projektus

Valsts Kultūrkapitāla fonds (VKKF) 2018. gada pirmajā projektu konkursā atbalstījis vairākus Lūznavas muižas projektus trīs nozarēs. Ar VKKF atbalstu notiks literāru sarunu cikls, tiks pētīta Zosnas muiža un noritēs mākslu, garšu un mūzikas festivāls "Mākslas pikniks".
VKKF pirmajā projektu konkursā kultūras mantojuma nozarē ir atbalstīts Lūznavas muižas projekts "Zosnas muižas kungu mājas arhitektoniski mākslinieciskā izpēte", piešķirot 2000 eiro lielu finansējumu. Projekta mērķis ir noskaidrot informāciju par Lūznavas pagastā esošās otrās muižas kultūrvēsturiskajām vērtībām, kuras ir saglabājušās un ir identificējamas objektā un būtu saglabājamas, atjaunojamas un restaurējamas, saglabājot objekta autentiskumu un oriģinālo substanci. Projekts palīdzēs izprast secīgus un piemērotākos Zosnas muižas saglabāšanas un restaurācijas posmus un veidus, izstrādājot tos saskaņā ar kultūras pieminekļu saglabāšanas principiem.
Literatūras nozarē atbalstu 810 eiro apmērā saņēmis Lūznavas muižas projekts "Sarunu cikls "Literāras sarunas Lūznavas muižā"". Ciklā paredzētas četras satikšanās: 15. aprīlī ar igauņu izcelsmes pētnieku, žurnālistu un tulkotāju Hannesu Korjusu, kurš 2017. gadā ir izdevis grāmatu par Ludzas igauņiem 19.-20. gs. 1. maijā tiksimies ar dzejnieci Inetu Atpili-Jugani, dzejoļa krājuma "Otkon giunu sapynus" (dzeja bērniem, 2015) autori, kura raksta un daudzus multimākslas projektus (scenāriji filmām, videoklipu veidošana, dziesmu tekstu sacerēšana, muzikālu izrāžu scenāriji u.c.) realizē latgaliešu valodā un tieši Latgalē. Tāpat literāro sarunu ciklā gaidāma tikšanās ar rakstnieci Ingu Ābeli, kura Latgalē jau vairākkārt viesojusies un tikusies ar lasītājiem, un pēc viņas romānu "Klūgu mūks" (2014) un "Duna" (2017) iznākšanas, interese par viņas daiļradi un dziļā latgaliskuma izjūtu aizvien pieaug, kā arī Luīzi Pastori, piedāvājot sarunu par mākslas detektīviem bērniem un pusaudžiem. Kaut Luīze nav tik cieši saistīta ar Latgales kultūrtelpu, taču arī viņas uzrunāšana līdzdalībai sarunu ciklā ir likumsakarīga: 2017. gadā iznāca Ilgas Šuplinskas, Līgas Rundānes, Aelitas Andrejevas grāmata "Gostūs pi Boņuka. Stuosti par Latgolu bārnim". Šajā grāmatā darbojas L. Pastores grāmatu varone Poga. Tā ir sanācis, ka grāmatas literārais personāžs Latgales bērniem ir jau daļēji iepazīts, tāpēc īpaši gaidīta būtu mākslas detektīvspēle Lūznavas muižā ar autores piedalīšanos.
Projektu konkursa starpnozarē ar 5000 eiro lielu līdzfinansējumu ir atbalstīts Lūznavas muižas projekts "Mākslas pikniks". Ideja par mākslu, garšu un mūzikas festivālu "Mākslas pikniks" radās, savienojot Lūznavā mītošo vēsturisko "Mūzu", iedvesmu un atjaunotās muižas mākslas izpausmēm piemēroto infrastruktūru ar milzīgo, seno dabas parku. Mākslas pikniks nav tikai koncertu un izrāžu kopums, festivāla virsuzdevums ir sajust, izbaudīt augstvērtīgu mākslu dabas vidē un dabas skatuvēs - uzzināt, klausīties, piedalīties, domāt par mākslas jēgu un unikalitāti un pilnveidot savu pieredzi, kļūstot par līdzradītāju. Festivāla formāts ir draudzīgs ģimeņu iesaistīšanai kultūras un mākslas kopīgā pieredzējumā, ikvienai vecuma mērķauditorijai ir piemeklēts augstvērtīgs notikumu kopums, kuros visas dienas garumā piedalīties, izglītoties kā klausītājam, skatītājam, baudītājam un radītājam. Māksla nav lieta, māksla ir ceļš, pa kuru dodoties un līdzdarbojoties, gūt iespaidus, pieredzi, emocijas un atziņas. Šogad festivāls Lūznavas muižā notiks 22. jūlijā.

Latvijas Piļu un muižu asociācija LV 131 164
05-03-2018

Gaidīta atkalsatikšanās koncertstāstā "Tas viņš. Čurļonis!"

Gaidīta atkalsatikšanās koncertstāstā "Tas viņš. Čurļonis!"

Aprīļa beigas nu kļuvušas par tradīciju, lai Lūznavas muižā ikviens gribētājs simboliski satiktos ar slaveno lietuvieti, kurš savulaik bijis saistīts ar muižas saimnieku-Kerbedzu dzimtu, komponistu un gleznotāju Mikaloju Konstantinu Čurļoni. Šī gada 21. aprīlī satikšanos atkal ļaus piedzīvot komponista mazmazdēls, lietuviešu pianists Roks Zubovs ar dzīvesbiedri, arī pianisti Sonatu Deveiķīti-Zubovieni, kopā ar apmeklētājiem izdzīvojot koncertstāstu "Tas viņš. Čurļonis!M.K.Čurļoņa portrets laikabiedru atmiņās".
Pirms koncerta, kas sāksies 15.00, plkst. 14.00 Lūznavas muižā tiks atklāta lietuviešu keramiķes Daivas Ložītes (Daiva Lozyte) tēlniecības kompozīciju izstāde "Izjušanas" (Jausenos).
Tieši aprīļa beigas ir arī Lūznavas muižas atdzimšanas laiks-2018. gada 25. aprīlī apritēs trīs gadi kopš muižas atklāšanas pēc vērienīgajiem rekonstrukcijas darbiem arhitektes Ināras Caunītes vadībā.

Latvijas Piļu un muižu asociācija LV 131 164
06-03-2018

7. aprīlī – Turaidas muzejrezervāta informācijas diena. Programma un reģistrācija

7. aprīlī – Turaidas muzejrezervāta informācijas diena. Programma un reģistrācija

Tuvojoties vasaras sezonai, 7. aprīlī plkst. 10.00, Turaidas muzejrezervāts kā katru gadu muižas pārvaldnieka jaunajā dzīvojamajā mājā aicina uz pavasara tūrisma konferenci – Informācijas dienu, kurā interesentus iepazīstinās ar muzejrezervāta 2018. gada aktualitātēm, jaunumiem ekspozīcijās un plašo piedāvājumu. Informācijas dienā par Turaidas muzejrezervāta 30 darba gadiem Eiropas kultūras mantojuma gada kontekstā vēstīs Turaidas muzejrezervāta direktore Anna Jurkāne, par atjaunotajām ēkām, kvalitātes uzlabojumiem ekspozīcijās un topošajiem projektiem stāstīs galvenie speciālisti un sadarbības partneri, kā arī neizpaliks arī gida profesijas kvalitāti veicinoši ziņojumi.
Informācijas diena Turaidas muzejrezervātā kļuvusi par tūrisma nozares speciālistu atzītu un apmeklētu pasākumu, kas tiek organizēta, veicinot sadarbību ar Latvijas Profesionālo gidu asociāciju un Latvijas Tūrisma gidu asociāciju, tūrisma firmām, gidiem, tūrisma informācijas centriem un tūrisma organizatoriem Latvijā. Šajā dienā iegūstamā informācija un ekskursijas ir saistošas arī ikvienam, kam interesē Turaidas vēsturiskā centra kultūras mantojums un tā konteksts Latvijas vēsturē, tāpēc Informācijas dienā piedalīties aicināts ikviens interesents.

Latvijas Piļu un muižu asociācija LV 131 164
20-03-2018

Anitas Melderes izstāde "Dārzs pie jūras"

Anitas Melderes izstāde "Dārzs pie jūras"

No 20. marta līdz 20. aprīlim Lūznavas muižā būs skatāma mākslinieces Anitas Melderes personālizstāde "Dārzs pie jūras", kurā skatāmie darbi lielākoties tapuši pēdējo gadu vasarās.
Anita Meldere dzimusi 1949. gada 18. maijā. Profesionālo izglītību māksliniece ieguvusi J. Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolā un Latvijas Mākslas akadēmijā. Māksliniece strādā eļļas, akvareļa un akrila tehnikā, kā arī litogrāfijā, turklāt Latvijas Mākslas akadēmijas Keramikas katedras inicētajos mākslinieku pedagogu starptautiskajos plenēros Zvārtavā apgleznojusi arī keramiku un zīdu. Kopš 1973. gada A. Meldere ir Latvijas Mākslinieku savienības biedre. Māksliniece ir mākslas maģistre, augstskolu docētāja un no 2007. gada Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes Tēlotājas mākslas katedras vadītāja. No 1972. gada Meldere piedalījusies daudzās nozīmīgās izstādēs Latvijā un ārzemēs: Vācijā, Dānijā, Spānijā, Francijā, ASV, Japānā, Krievijā, Lietuvā, Igaunijā un citās valstīs. Sarīkojusi neskaitāmas personālizstādes Latvijā, kā arī ārzemēs (Vācijā, Kanādā, Beļģijā un Norvēģijā), Anitas Melderes gleznas atrodas muzejos un mākslas krātuvēs Latvijā, Lietuvā, Gruzijā, Krievijā, Japānā, kā arī privātkolekcijās Latvijā, Krievijā, ASV, Francijā, Beļģijā, Dānijā, Vācijā un citviet. Mākslinieces darbi reproducēti albumos, grāmatās un periodiskos izdevumos, kas izdoti Latvijā un ārzemēs.

CMS v.2.2 © ITrisinājumi.lv 2017, RixtelLab 2014

Mājas lapu izstrādāja ITrisinājumi.lv. Rixtel Lab.