Tūrisma akcija
Tūrisma akcija
facebook twitter
Lietotājiem
Lietotājiem
Berķenes muižaJaunauces muižaPadures muižaUngurmuižaJaunmoku pilsDundagas pilsLitenes muižaMežotnes pilsMazmežotnes muižaZvārtavas pils
Latvijas Piļu un muižu asociācija
Unikālais piļu un muižu kultūras mantojums sevī glabā vērtības, atklājot jaunas un jaunas liecības par savas patības apzināšanos. Saglabājamas un nododamas nākamajām paaudzēm kā sociālekonomiskās izaugsmes potenciāls

Notikumi

Izaicinājums nebija atbilst tikai pašreizējām prasībām, bet arī tām, kas būtu nākotnes projektos, lai kādās formās tie nāktu.
Notikumu kalendārs
Tuvākie pasākumi
Krustpils pilī uzstāsies klezmeru ansamblis „L’Chaim”
29. jūnijā plkst. 18.00, pasākumu cikla „Ceturtdiena pilī” ietvaros, Krustpils pilī skanēs ebreju mūzikas ansambļa “L’Chaim”  koncerts “Zelta kāzas Odesā”.
Jau no 18. gs. beigām Krustpils miests bija zināms kā ebreju apmešanās vieta.  Ir ziņas, ka 1897. gadā 74 % no Krustpils iedzīvotājiem bija ebreji. Kā visu Krustpils miesta iedzīvotāju, arī ebreju dzīve, neapšaubāmi, bija cieši saistīta arī ar Krustpils pili un tās saimniekiem. Krustpils ebreji lielākoties nodarbojās ar amatniecību un tirdzniecību. Taču viņu vidū netrūka arī talantīgu mākslinieku un mūziķu. Nereti, ebreju mūziķi tika aicināti uz pili spēlēt tradicionālās ebreju tautas melodijas. Tās bija skumjas un priecīgas vienlaicīgi, varēja atraisīt klausītāju uz trakulīgām dejām vai tieši otrādi - nodoties iekšējām pārdomām.
Ja esat noilgojušies pēc jauniem muzikāliem iespaidiem un pārdzīvojumiem, tad 29. jūnijā plkst. 18.00, turpinot Krustpils pils 780 gadu jubilejas svinības, ar skanīgām ebreju melodijām Jūs izklaidēs klezmeru mūzikas ansamblis „L’Chaim” no Rēzeknes.
Klezmers - tā ir gan Austrumeiropas ebreju tautas mūzika, gan tās īpašais atskaņojuma stils, gan pats mūziķis - spēlmanis.
Ansambļa dalībnieki - Zane Ludborža (akordeons), Sanita Aizupiete (akordeons), Kristaps Višs (ģitāra), Jevģēnijs Skritņiks (basģitāra) un Niklāvs Lucāns (kahons).
Koncertu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, Zemgales Plānošanas reģions un akciju sabiedrība “Latvijas Valsts meži”.
Ieeja koncertā par ziedojumiem.  
Lasīt vēl
”Sapnis vasaras naktī” - SINFONIETTA RĪGA stīgu kvarteta koncerts
Kokneses pilsdrupās (nelabvēlīgos laika apstākļos Kokneses kultūras namā) ”Sapnis vasaras naktī” - SIMFONIETTA RĪGA stīgu kvarteta koncerts. Ieeja bez maksas.
Lasīt vēl
Veselavas muižas parks
23.00 Zaļumballe.Spēlēs grupa "Galaktika"
Ieejas  maksa EUR 6.00
Lasīt vēl
2017.05.02 datuma notikumi
Latvija LV

Apciemojiet Krāslavas muižu!

Krāslavas muiža, ko krāslavieši ierastāk dēvē par Krāslavas pils kompleksu, kopā ar vēl 68 kultūrvēsturiskajiem objektiem piedalās akcijā „Apceļosim Latvijas pilis un muižas!”, ko organizē Latvijas Piļu un muižu asociācija un kas tiks uzsākta 1. maijā un ilgs līdz 28. oktobrim.
 Akcijā var piedalīties ikviens interesents, kas būs apceļojis vismaz 5 no 69 pilīm un muižām, kuras piedalās akcijā, un saņēmis atzīmi par viesošanos savā akcijas dalībnieka kartē. Aktīvākie 50 piļu un muižu apceļotāji saņems ielūgumu uz balli Jaunpils pilī 2017. gada 25. novembrī, kā arī var piedalīties citu balvu izlozē.
 Zīmodziņu par Krāslavas muižas (Pils iela 2, Krāslavā) apmeklējumu un papildus informāciju var saņemt Krāslavas novada Tūrisma informācijas centrā (65622201, tic@kraslava.lv). Laipni aicinām apmeklēt arī Krāslavas Vēstures un mākslas muzeju, kas atrodas vienā no muižas ēkām. 
 Lielākie pasākumi, kas šogad plānoti pils kompleksā - Muzeju nakts 20. maijā, Krāslavas pilsētas svētki un kulinārā mantojuma festivāls 22. jūlijā, Leģendu nakts 28. oktobrī. Vairāk informācijas par piļu un muižu apceļošanas akciju (tai skaitā akcijas apceļotāja karti) meklē www.pilis.lv (banerītis labajā pusē), par Krāslavas pils kompleksu - www.kraslavaspils.lv).

02.05.2017
Latvija LV

U.Punkstiņa grāmatas «Zvaigžņotaj zemite» prezentācija

2. maijā plkst. 18.00 Dundagas pils Lielajā zālē grāmatas Ziemeļkurzemes tautas dziesmas «Zvaigžņotaj zemite» skanīga prezentācija. Piedalīsies grāmatas autors Uldis Punkstiņš.
2015. gada nogalē Dundagas Mākslas un mūzikas skola saņēma Ulda Punkstiņa piedāvājumu ilustrēt Ziemeļkurzemes tautasdziesmas, kuras bija iecerētas izdot grāmatā. Šopavasar grāmata «Zvaigžņotaj zemīte» ir nākusi klajā, un tur starp  Ēdoles pamatskolas, Ugāles Mūzikas un mākslas skolas, Ventspils Mūzikas un mākslas skolas un Valdemārpils Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu darbiem skatāma arī Dundagas Mūzikas un mākslas skolas, pavisam 21 audzēkņu ilustrācijas.
 

02.05.2017
CMS v.2.2 © ITrisinājumi.lv 2017, RixtelLab 2014

Mājas lapu izstrādāja ITrisinājumi.lv. Rixtel Lab.