Tūrisma akcija
Tūrisma akcija
facebook twitter
Lietotājiem
Lietotājiem
Mazmežotnes muižaMežotnes pilsRankas muižaBalvu muižaDundagas pilsPadures muižaZvārtavas pilsUngurmuižaLitenes muižaBerķenes muiža
Latvijas Piļu un muižu asociācija
Unikālais piļu un muižu kultūras mantojums sevī glabā vērtības, atklājot jaunas un jaunas liecības par savas patības apzināšanos. Saglabājamas un nododamas nākamajām paaudzēm kā sociālekonomiskās izaugsmes potenciāls

Notikumi

Izaicinājums nebija atbilst tikai pašreizējām prasībām, bet arī tām, kas būtu nākotnes projektos, lai kādās formās tie nāktu.
Notikumu kalendārs
Tuvākie pasākumi
Krustpils pilī uzstāsies klezmeru ansamblis „L’Chaim”
29. jūnijā plkst. 18.00, pasākumu cikla „Ceturtdiena pilī” ietvaros, Krustpils pilī skanēs ebreju mūzikas ansambļa “L’Chaim”  koncerts “Zelta kāzas Odesā”.
Jau no 18. gs. beigām Krustpils miests bija zināms kā ebreju apmešanās vieta.  Ir ziņas, ka 1897. gadā 74 % no Krustpils iedzīvotājiem bija ebreji. Kā visu Krustpils miesta iedzīvotāju, arī ebreju dzīve, neapšaubāmi, bija cieši saistīta arī ar Krustpils pili un tās saimniekiem. Krustpils ebreji lielākoties nodarbojās ar amatniecību un tirdzniecību. Taču viņu vidū netrūka arī talantīgu mākslinieku un mūziķu. Nereti, ebreju mūziķi tika aicināti uz pili spēlēt tradicionālās ebreju tautas melodijas. Tās bija skumjas un priecīgas vienlaicīgi, varēja atraisīt klausītāju uz trakulīgām dejām vai tieši otrādi - nodoties iekšējām pārdomām.
Ja esat noilgojušies pēc jauniem muzikāliem iespaidiem un pārdzīvojumiem, tad 29. jūnijā plkst. 18.00, turpinot Krustpils pils 780 gadu jubilejas svinības, ar skanīgām ebreju melodijām Jūs izklaidēs klezmeru mūzikas ansamblis „L’Chaim” no Rēzeknes.
Klezmers - tā ir gan Austrumeiropas ebreju tautas mūzika, gan tās īpašais atskaņojuma stils, gan pats mūziķis - spēlmanis.
Ansambļa dalībnieki - Zane Ludborža (akordeons), Sanita Aizupiete (akordeons), Kristaps Višs (ģitāra), Jevģēnijs Skritņiks (basģitāra) un Niklāvs Lucāns (kahons).
Koncertu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, Zemgales Plānošanas reģions un akciju sabiedrība “Latvijas Valsts meži”.
Ieeja koncertā par ziedojumiem.  
Lasīt vēl
”Sapnis vasaras naktī” - SINFONIETTA RĪGA stīgu kvarteta koncerts
Kokneses pilsdrupās (nelabvēlīgos laika apstākļos Kokneses kultūras namā) ”Sapnis vasaras naktī” - SIMFONIETTA RĪGA stīgu kvarteta koncerts. Ieeja bez maksas.
Lasīt vēl
Veselavas muižas parks
23.00 Zaļumballe.Spēlēs grupa "Galaktika"
Ieejas  maksa EUR 6.00
Lasīt vēl
2017.05.13 datuma notikumi
Latvija LV

Izstāde

Ventspils muzejā apskatāma glezniecības plenēra "Agrīnais reālisms" tapušo darbu izstāde. Šogad plenērā piedalījās mākslinieki no Rīgas, Jūrmalas, arī Viļņas un, protams, Ventspils. Izstādē skatāmi Daces Saulītes, Māra Upzara, Andras Otto-Hvoinskas, Madaras Neikenas, Sandras Žvaginas, Giedres Riškutes (lietuva), Saulius Dastikas (Lietuva), Dzintara Adieņa un Kalvja Zālīša darbi, kas tapuši neilgajā laika posmā no 29.aprīļa līdz 5.maijam.

05.05.2017 - 05.06.2017
Latvija LV

Valmieras restorānu nedēļa Dikļu pilī

Valmieras restorānu nedēļa Dikļu pilī

 
No 8. līdz 14.maijam pirmo reizi norisināsies Valmieras restorānu nedēļa, kā laikā īpašus piedāvājumus saviem apmeklētājiem būs sagatavojuši pieci Valmieras un apkārtējo novadu restorāni, arī mēs – Dikļu pils restorāns.
Restorānu nedēļas ietvaros aicinām nobaudīt trīs kārtu ēdienu piedāvājumus par pievilcīgām cenām 15.00 vai 20.00 EUR vērtībā.
Galdā tiks celtas gardas maltītes, goda vietā liekot Latvijas dabas veltes no apkārtējiem mežiem, upēm, ezeriem un lauku labumiem, aicinot uzņemt pavasara un dabas spēcinošo enerģiju.
Iepriekšēja rezervācija pa tālruni: 64207480, 26515445 vai rakstot pils@diklupils.lv
http://diklupils.lv/pasakums/valmieras-restoranu-nedela-diklu-pili/#fancybox/0/

08.05.2017 - 14.05.2017
Latvija LV

Pasaules slavenā modes vēsturnieka un kolekcionāra Aleksandra Vasiļjeva tērpu kolekcijas izstāde “19. gadsimta mode”.

 No 12.maija Cēsu Vēstures un mākslas muzejā.

Modes vēsturnieka, kolekcionāra  Aleksandra Vasiļjeva, izstāde ir liels notikums un pagodinājums jebkurai pilsētai, kurā tā tiek izstādīta, bet Cēsu izstādi vēl īpašāku padarīs tas, ka pasaules pirmizrādi piedzīvos, līdz šim neeksponēti ampīra stila tērpi (19.gs.sākums), kuru eksponēšana prasa īpašus apstākļus. Tādējādi muzeja apmeklētājiem tiks dota iespēja aplūkot unikālus, līdz šim vēl neeksponētus eksemplārus.
Kolekcijas izstāde būs retrospektīva, parādot dažādus 19. gs. stilus – no ampīra, klasicisma un viktoriānisma līdz jūgendstilam. Kopumā izstādē tiks izstādīti 60 autentiski vēsturiskie tērpi – vīriešu kostīmi, sieviešu kostīmi un kleitas –, un plaša 280 modes aksesuāru kolekcija. Izstāde būs papildināta ar vēsturisko informāciju trīs valodās.
Sīkāka informācija http://cesupils.lv/event/aleksandra-vasiljeva-terpu-kolekcijas-izstade-19-gadsimta-mode/

12.05.2017 - 14.05.2017
Bīskapa Pētera Stroda 125 gadadiena
Latvija LV

Bīskapa Pētera Stroda 125 gadadiena

Pēteris Strods dzimis 1892. gada 1. maijā Varakļānu pagasta Lielo Strodu sādžas Eisāku mājās. Mācījies Varakļānu pagasta skolā, Rēzeknes pilsētas skolā,[1] ko pabeidza 1909. gadā un Gatčinas pieaugušo kursos līdz 1911. gadam. 1911. gadā iestājies Pēterpils Garīgajā seminārā, ko beidzis 1916. gada pavasarī. 1916. gada 26. maijā bīskaps Cepļaks Strodu iesvētīja par priesteri. Primīcijas dievkalpojums noticis Varakļānu baznīcā 1916. gada 17. aprīlī. Vēlāk studijas uzsācis Pēterpils Garīgajā akadēmijā, taču studijas pabeigt nebija iespējams, jo politisko notikumu rezultātā akadēmija tika slēgta. Sākās pastorālā kalpošana, kas tika pārtraukta 1923. gada 1. septembrī, kad devies uz Austriju papildināt savas zināšanas. 1924. gadā Insbrukas Universitātē ieguvis filozofijas licenciāta grādu. 1924. gada 22. oktobrī Kultūras fonda dome Strodam piešķīra pabalstu 1500 latu apmērā studiju turpināšanai Vīnes Universitātē. 1926. gadā pēc disertācijas "Par dzīvību un tās pirmsākumiem" ("De vita eiusque prima origine") un tēžu aizstāvēšanas ieguvis filozofijas doktora grādu. Pēteris Strods bija pirmais filozofijas zinātņu doktors starp Latvijas katoļu priesteriem. Atgriezies Latvijā, neilgu laiku kalpojis Aglonā, līdz 1926. gada 17. decembrī kļuvis par Rīgas Garīgā semināra profesoru un līdz mūža galam bija saistīts ar šo mācību iestādi. 1937. gadā Strods tika apstiprināts par sinodālo eksaminatoru un sinodālo tiesnesi, kā arī saņēmis pāvesta prelāta titulu. 1938. gadā Latvijas valsts par nopelniem tautas izglītībā piešķīra Triju Zvaigžņu III pakāpes ordeni. 1938. gadā, kad Latvijas Universitātē tika nodibināta arī Romas Katoļu Teoloģijas fakultāte, kļuvis par Kristīgās filozofijas katedras vadītāju[1] un fakultātes sekretāru, bet 1940. gada 26. aprīlī ticis ievēlēts par dekānu, taču drīz fakultāti slēdza. Atsākoties Rīgas Garīgā semināra darbībai 1946. gada pavasarī, pildījis rektora pienākumus. 1947. gada 25. jūlijā Rīgas Svētā Jēkaba katedrālē arhibīskaps Antonijs Springovičs Pēteri strodu konsekrēja par bīskapu. Pāvests viņu bija nominējis par Stadijas titulārbīskapu un Liepājas diecēzes apustulisko administratoru, bet tā kā šajā pašā dienā konsekrētajam bīskapam Kazimiram Duļbinskim politisku apstākļu dēļ vēlāk neļāva veikt bīskapa pienākumus, kas saistīti ar Rīgas arhidiecēzes problēmu risināšanu, Pēterim Strodam nācās veikt arī šīs diecēzes darbus. Bīskapam Strodam bija arī pēctecības tiesības "ius successionis" uz metropolijas pārvaldīšanu arhibīskapa metropolīta nāves gadījumā. Tāpēc 1958. gada rudenī, pēc Antonija Sprignoviča nāves, Strods uzņēmās visas metropolijas garīgās dzīves vadību, vienlaicīgi būdams semināra rektors un profesors. Pēteris Strods miris 1960. gada 5. augustā. Sēru Svētā Mise notika 11. augustā Rīgas Kristus Karaļa baznīcā, celebrējot bīskapam Stepanavičiuam, asistējot bīskapiem Matuļonim un Maželim, piedaloties ap simts katoļu garīdzniekiem. Apbedīts Kristus Karaļa kapos.

13.05.2017
Parka sakopšanas talka Arendoles muižā
Latvija LV

Parka sakopšanas talka Arendoles muižā

Akcijas Apceļosim pilis un muižas! ietvaros - talka Arendoles muižā!
Sākums plkst. 11.00
Turpināsim sakopt muižas parku, vēlāk kopīga maltīte un ekskursija kungu mājā.

13.05.2017
Latvija LV

Koncerts

Ventspils Livonijas ordeņa pilī 13.maijā plkst.19.00 notiks folkloras kopas "Kāndla" 45 gadu jubilejas koncerts "Smilšainā krastā mūsu laimei šūpulis kārts".

13.05.2017
Latvija LV

Muzeju naktī Jaunmoku pils ļaus ielūkoties Dabas Laika lapās


Jau pēc nedēļas – 20. maijā – visā Latvijā vēlu vakarā durvis vērs vairāk kā 150 muzeji, galerijas, pilis, muižas un darbnīcas, lai ļautu paskatīties uz savām kolekcijām, ekspozīcijām un šim vakaram īpaši radītiem notikumiem vakara gaismā vai nakts tumsā. Jaunmoku pils Muzejs šogad aicina ielūkoties Dabas Laika lapās – caur foto un video mākslu, mūziku un deju, stāstiem un līdzdarbošanos, no vēstures līdz mūsdienām.
               

13.05.2017 - 21.05.2017
CMS v.2.2 © ITrisinājumi.lv 2017, RixtelLab 2014

Mājas lapu izstrādāja ITrisinājumi.lv. Rixtel Lab.