Tūrisma akcija
Tūrisma akcija
facebook twitter
Lietotājiem
Lietotājiem
Dundagas pilsBerķenes muižaZvārtavas pilsBalvu muižaMazmežotnes muižaLitenes muižaUngurmuižaMežotnes pilsJaunmoku pilsRankas muiža
Latvijas Piļu un muižu asociācija
Unikālais piļu un muižu kultūras mantojums sevī glabā vērtības, atklājot jaunas un jaunas liecības par savas patības apzināšanos. Saglabājamas un nododamas nākamajām paaudzēm kā sociālekonomiskās izaugsmes potenciāls

Notikumi

Izaicinājums nebija atbilst tikai pašreizējām prasībām, bet arī tām, kas būtu nākotnes projektos, lai kādās formās tie nāktu.
Notikumu kalendārs
Tuvākie pasākumi
Vadakstes pils
Vadakstes pils slēgta apmeklētājiem (PIRMS apmeklējuma lūdzu piezvanīt, lai vienotos par apmeklējumu)


23.06.2017 - 24.06.2017
01.07.2017
08.07.2017 
14.07.2017 - 17.07.2017
24.07.2017 - 30.07.2017
Lasīt vēl
Krustpils pilī uzstāsies klezmeru ansamblis „L’Chaim”
29. jūnijā plkst. 18.00, pasākumu cikla „Ceturtdiena pilī” ietvaros, Krustpils pilī skanēs ebreju mūzikas ansambļa “L’Chaim”  koncerts “Zelta kāzas Odesā”.
Jau no 18. gs. beigām Krustpils miests bija zināms kā ebreju apmešanās vieta.  Ir ziņas, ka 1897. gadā 74 % no Krustpils iedzīvotājiem bija ebreji. Kā visu Krustpils miesta iedzīvotāju, arī ebreju dzīve, neapšaubāmi, bija cieši saistīta arī ar Krustpils pili un tās saimniekiem. Krustpils ebreji lielākoties nodarbojās ar amatniecību un tirdzniecību. Taču viņu vidū netrūka arī talantīgu mākslinieku un mūziķu. Nereti, ebreju mūziķi tika aicināti uz pili spēlēt tradicionālās ebreju tautas melodijas. Tās bija skumjas un priecīgas vienlaicīgi, varēja atraisīt klausītāju uz trakulīgām dejām vai tieši otrādi - nodoties iekšējām pārdomām.
Ja esat noilgojušies pēc jauniem muzikāliem iespaidiem un pārdzīvojumiem, tad 29. jūnijā plkst. 18.00, turpinot Krustpils pils 780 gadu jubilejas svinības, ar skanīgām ebreju melodijām Jūs izklaidēs klezmeru mūzikas ansamblis „L’Chaim” no Rēzeknes.
Klezmers - tā ir gan Austrumeiropas ebreju tautas mūzika, gan tās īpašais atskaņojuma stils, gan pats mūziķis - spēlmanis.
Ansambļa dalībnieki - Zane Ludborža (akordeons), Sanita Aizupiete (akordeons), Kristaps Višs (ģitāra), Jevģēnijs Skritņiks (basģitāra) un Niklāvs Lucāns (kahons).
Koncertu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, Zemgales Plānošanas reģions un akciju sabiedrība “Latvijas Valsts meži”.
Ieeja koncertā par ziedojumiem.  
Lasīt vēl
”Sapnis vasaras naktī” - SINFONIETTA RĪGA stīgu kvarteta koncerts
Kokneses pilsdrupās (nelabvēlīgos laika apstākļos Kokneses kultūras namā) ”Sapnis vasaras naktī” - SIMFONIETTA RĪGA stīgu kvarteta koncerts. Ieeja bez maksas.
Lasīt vēl
2017.05.20 datuma notikumi
Latvija LV

Izstāde

Ventspils muzejā apskatāma glezniecības plenēra "Agrīnais reālisms" tapušo darbu izstāde. Šogad plenērā piedalījās mākslinieki no Rīgas, Jūrmalas, arī Viļņas un, protams, Ventspils. Izstādē skatāmi Daces Saulītes, Māra Upzara, Andras Otto-Hvoinskas, Madaras Neikenas, Sandras Žvaginas, Giedres Riškutes (lietuva), Saulius Dastikas (Lietuva), Dzintara Adieņa un Kalvja Zālīša darbi, kas tapuši neilgajā laika posmā no 29.aprīļa līdz 5.maijam.

05.05.2017 - 05.06.2017
Latvija LV

Muzeju naktī Jaunmoku pils ļaus ielūkoties Dabas Laika lapās


Jau pēc nedēļas – 20. maijā – visā Latvijā vēlu vakarā durvis vērs vairāk kā 150 muzeji, galerijas, pilis, muižas un darbnīcas, lai ļautu paskatīties uz savām kolekcijām, ekspozīcijām un šim vakaram īpaši radītiem notikumiem vakara gaismā vai nakts tumsā. Jaunmoku pils Muzejs šogad aicina ielūkoties Dabas Laika lapās – caur foto un video mākslu, mūziku un deju, stāstiem un līdzdarbošanos, no vēstures līdz mūsdienām.
               

13.05.2017 - 21.05.2017
Latvija LV

Radīts vērojot

18. maijā, Muzeju dienā, plkst. 16.00 Livonijas ordeņa pilī atklās Ventspils vispārizglītojošo skolu audzēkņu darbu izstādi “Radīts muzejā VI”
 
Ventspils muzejs, sadarbojoties ar vispārizglītojošo skolu mājturības skolotājiem, jau sesto gadu organizē skolēnu darbu izstādi “Radīts muzejā”. Šoreiz tā veltīta apjomīgajai muzeja izstādei “Kāzu tērpi 1860-2010. Aleksandra Vasiļjeva tērpu kolekcija”, ko iepriekšējā sezonā varēja skatīt pilī sadarbībā ar Aleksandra Vasiļjeva fondu un ar Ventspils pašvaldības atbalstu.
Projektā piedalījās piecas Ventspils vispārizglītojošās skolas: 1. ģimnāzija (skolotāja Jonika Tērvide), 4. vidusskola (Ieviņa Ziemane), 6. vidusskola (Zanda Bite), 2. vidusskola (Olga Jakubčonoka), 1. pamatskola (Anita Ozoliņa). Skolēni, apmeklējot Ventspils muzeju un izpētot A. Vasiļjeva kāzu tērpu un aksesuāru kolekciju, skolotāju rosināti radīja savus darbus, kopskaitā 40, kurus tagad varēs redzēt izstādē. 
 
18. maijā ieeja – bez maksas
 

18.05.2017 - 20.05.2017
Latvija LV

Jaunmoku pils saņēmusi “Zaļās Atslēgas” sertifikātu

Atrodoties gleznainos Kurzemes pakalnos, baudot simtgadīgu liepu paēnu, stāstot lieliem un maziem par dabu, ik dienu priecājoties par putnu treļļiem – tāda ir ikdiena Jaunmoku pilī. Nu zaļums skatāms ne tikai apkārtējā vidē, bet arī apliecināts ar pasaulē visstraujāk augošo ekosertifikātu – “Zaļo Atslēgu”, ko šā gada 15.maijā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) Vides izglītības fonda svinīgā pasākumā saņēma Jaunmoku pils pārstāvis Arvis Lagzdiņš.
zdiņš.

 

18.05.2017 - 31.05.2017
Latvija LV

Apceļosim Latvijas pilis un muižas 2017

Jērcēnmuižā 19.-21. maijam  jūs gaidīs gids no plkst. 10.00-17.00.
​Zīmodziņu par apmeklējumu jums  ceļotāju kartē iespiedīs bibliotēkā.

19.05.2017 - 21.05.2017
Latvija LV

Sama modināšanas svētki un muzeju nakts

20. maijā, Lielajos Sama modināšanas svētkos sumināsim dižo upes iemītnieku un ar vērienīgiem pasākumiem atklāsim jauno tūrisma sezonu Kokneses novadā.
Zinātāji apgalvo, ka lielākie sami Daugavā redzēti pie Kokneses pilsdrupām, kur upes dzelmē gandrīz 30 metrus dziļumā atrodas vecās Rīga - Daugavpils šosejas tilts. Daugavas sams ir noslēpumains un leģendām apvīts radījums - koknesieši zina, ka to vislabāk pamodināt ar dzīvespriecīgu mūziku, košām pavasara krāsām un ņipru darbošanos!

Pasākuma programmā: gadatirgus, par tradīciju  kļuvušais Tvīda brauciens, viduslaiku sporta spēles, koncerti un vakara balle.


 

20.05.2017
Latvija LV

Jelgavas novada svētki

Jelgavas novada svētki šogad tiks atzīmēti jau 6. gadu pēc kārtas, un kā ierasts tie tiks svinēti Elejas muižas parkā, kur pulcēsies dziedātāji, dejotāji, aktieri, amatnieki un tirgotāji. Visas dienas garumā apmeklētājiem būs pieejamas dažādas izklaides iespējas, koncerti un vakara noslēgumā zaļumballe! 

20.05.2017
Latvija LV

Kadriļu nakts

Lūznavas muižā (plkst. 19.00) kadriļas ierādīs un dejot aicinās Latvijas Universitātes deju folkloras kopa "Dandari" (Rīga), deju kopa "Dziga" (Rēzekne), folkloras draugu kopa "Vīteri" (Rēzekne) un folkloras kopa "Svātra" (Daugavpils), bet starptautisku noskaņu otro reizi piešķirs arī ārvalstu viesi - šoreiz Tallinas folkloras ansamblis "Leigarid" (Igaunija).Tāpat kā iepriekšējās reizes arī maijā Kadriļu balli vadīs "balles maršals", kurš pieteiks dejas un izskaidros katras dejas izvešanas kārtību.Balles dalībnieki, tērpjoties Kadriļu naktij, aicināti ievērot 20.gs. sākuma modes tendences.

20.05.2017
Latvija LV

Muzeju nakts Lūznavas muižā

Lai arī šī gada Muzeju nakts vakara pasākums tiks nodots Kadriļu nakts burvībai, uz notikumiem, svinot Muzeju nakti, Lūznavas muiža aicina jau pa dienu (no plkst. 15.00-19.00) - ar Krievijas grupas "Dobranotch" ebreju, čigānu un balkānu mūzikas koncertu simboliski tiks atklāta vasaras āra pasākumu sezona, arī šogad interesenti varēs muižu iepazīt ekskursijās, pēc kurām izgaršošanai tiks piedāvāta zivju zupa Kerbedzu gaumē. Ieeja bez maksas.

20.05.2017
Starptautiskā muzeju nakts 2017
Latvija LV

Starptautiskā muzeju nakts 2017

Kā katru gadu, tā arī šogad Varakļānu Novada muzejs piedalīsies starptautiskajā muzeju naktī.
Muzeju nakts laikā notiks Pasaules latviešu mākslas darbu izstāfdes prezentācija.
 Tiks demonstrēta Dokumentālā filma “To atceras tikai vilcieni”
Pirmizrāde: 2016. gada decembris
Režisors: Jānis Putniņš
Scenārija autori: Signe Birkova un Jānis Putniņš
Garums: 42 min
Filma veidota no Rīgas kinostudijas spēlfilmu fragmentiem, kuros vienojošais elements ir vilciens. Tas ļauj nokļūt aizraujošā kinosapnī, kur var ne tikai satikt zudušo laiku, bet arī izbaudīt kinematogrāfa hipnotisko spēku.
Būs pieejams muzeja krājums.
 

20.05.2017
Latvija LV

Steidzīgā Muzeju nakts

Arī Ventspils muzejs aicina 20. maijā no plkst. 19.00 bez maksas apmeklēt Livonijas ordeņa pili, Amatu māju un H. Dorbes memoriālo muzeju ikgadējā Muzeju naktī, kuras moto šogad ir: “Laiks ātrāki steidzas kā vagona rats” (E. Veidenbaums).

Livonijas ordeņa pilī plkst. 19.00-22.00 varēs iepazīt pils ekspozīciju ar interaktīvas spēles palīdzību. Apmeklētāji saņems šablonu ar to priekšmetu attēliem, kurus jāsameklē. Katru gadu tiek izvēlēti citi pils ekspozīcijas priekšmeti, piemēram, pērn tās bija durvis.
No plkst. 22.00  līdz 24.00 visi tiek aicināti uz dokumentālo filmu “To atceras tikai vilcieni” (2016) Latvijas Kinematogrāfistu savienības projekta “Kino visiem un visur Latvijā” ietvaros. Filma veidota no Rīgas kinostudijas spēlfilmu fragmentiem, kuros vienojošais elements ir vilciens. Tas ļauj nokļūt aizraujošā sapnī, kur var ne tikai satikt zudušo laiku, bet arī izbaudīt kinematogrāfa hipnotisko spēku. Filmu fragmenti digitalizēti 4K izškirtspējā no 35mm kinopozitīviem, līdz ar to tie baudāmi ļoti labā kvalitātē. Režisors J. Putniņš, scenārija autori S. Birkova un J. Putniņš. Filmas garums - 42 min. Filma tika izvirzīta Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio balvai “Kilograms kultūras 2016” ziemas balsojumā kā viens no 2016. gada pēdējā ceturkšņa spilgtākajiem notikumiem kultūras dzīvē. Filma tapusi studijā “Camera Obscura” ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu un sadarbībā ar VAS “Latvijas Dzelzceļš”.Ieeja – bez maksas

 

20.05.2017 - 21.05.2017
Latvija LV

Muzeju nakts Cēsu Vēstures un mākslas muzejā “Laiks arī Veidenbaumam!”

20.maijā visā Latvijā muzeji aicinās uz ikgadējo Eiropas Muzeju nakti. Šogad devīze ir  “Laiks ātrāki steidzas kā vagona rats” - citāts no Eduarda Veidenbauma dzejas. Šis ir dzejnieka 150.jubilejas gads.
 
Muzeju nakts šogad veidota ar mērķi ne tikai atgādināt par dzejnieku, bet arī ieskicēt jaunā talanta veidošanos, attīstību un atstāto mantojumu. Muzeja dārzā un pagalmā apmeklētājus sagaidīs izklaides studentu gaumē, muzikāli sveicieni 21.gadsimta dzejnieki, brīvdabas kino.  Ar īpašu koncertu uzstāsies Juris Kulakovs un Ieva Akurātere dzejnieka vārdus pārvēršot mūzikā.

Zinātkārākajiem muzeju nakts apmeklētājiem unikāla iespēja nokļūt Veidenbauma skolā, kur  valdīs 19.gadsimta atmosfēra, priekšmeti un uzdevumi. Skolas apmeklējums tikai ar iepriekšpieteikšanos Tūrisma informācijas centrā (Pils iela 9).
Lai katrs pats varētu piedzīvot Veidenbauma garu Cēsīs un tuvākajā apkārtnē, piedāvājam īpašu Cēsu muzeja veidotu orientēšanās spēli “Veidenbaumam pa pēdām!”, kuras laikā spēles dalībnieki varēs izsekot dzejnieka dzīves gājumam, sākot no dzimto māju vietas līdz pat atdusas vietai Liepas kapsētā.
Kādam dumpinieks, kādam depresīvs dzejnieks, kādam – cīņā saucējs, kādam citam – nelaimīgs romantiķis. Viens Veidenbaums, bet – katram savs! Cēsīm un cēsniekiem Veidenbaums izrādās jo īpaši tuvs!

Uz tikšanos 20.maijā Cēsu Vēstures un mākslas muzejā - Laiks arī Veidenbaumam!

Sīkāka informācija un pasākuma programma šeit:  http://cesupils.lv/event/muzeju-nakts-laiks-ari-veidenbaumam/

 
 

20.05.2017
Latvija LV

Piedzīvojumu laiks garam un dvēselei Muzeju naktī Jaunpilī

Bagātīga izklaižu programma ar izstādēm, aktivitātēm un radošu darbošanos, gūstot jaunus pozitīvus iespaidus, dodoties ceļojumā gan laikā un telpā, gan piedzīvojot uz vietas!
 
JAUNPILS MUZEJĀ
No 19:00 -1:00 programmā:
Jaunpils novadnieka Māra Branča gleznu kolekcijas izstāde
Pavasara ziedu laika izstāde
Laikrāžu izstāde
Biedrības “7balles” radošā darbnīca
Jaunpils reģionālās attīstības centra “Rats” viesistaba
Orientēšanās spēle ģimenēm “Gadsimtu liecības meklējot”
Labirinta teātris “Nāc un sajūti sevi pasaulē”
Dzejas laiks kopā ar Jāni Kalnbergu
Satikšanās ar vislabākajām zīlniecēm sestajā paaudzē
Dziedāšana, dziedēšana, dziedināšana kopā ar grupu “Baltās dūjas”Sagaidām tumsas laiku kopā ar uguns šovu
Vakara gaitā apskatāmas Jaunpils muzeja ekspozīcijas telpas.
Muzeju nakts dalībnieki varēs saņemt apliecinājumu dalībā "Apceļosim Latvijas pilis un muižas".
 
JAUNPILS BAZNĪCĀ
20:00 Koncerts “Zelta baroks”
Soliste Kristīne Gailīte, ērģelniece Ilze Reine, trompetists Jānis Porietis
Programmā ievērojamāko baroka ģēniju J.S.Baha, G.F.Telemana, G.F.Hendeļa, H.Persela izcilas un atpazīstamas kompozīcijas.
Ieeja brīva, iespējams ziedot koncerta norises atbalstam
Baznīca būs atvērta no 19:00.
 
JAUNPILS AMATU MĀJĀ
Vakara gaitā būs iespēja ieklausīties laika un modes līkločos, klausoties vēstuļu lasījumos Stāstnieku vakarā, iepazīstot audēju amatu prasmes un apskatot viņu darinājumus.
Jaunpils Amatu māja atvērta no 19.30.
Vairāk informācijas par norisi: Jaunpils muzejs, 63162128, 20223423

20.05.2017
Latvija LV

Muzeju nakts Valtenberģu muižā

No plkst. 19:00 līdz 24:00 ikviens tiek aicināts Valtenberģu muižā apskatīt Mazsalacas novada muzeja ekspozīcijas un atklāt gleznu un foto izstādi "Laiks, kas veidoja Mazsalacu". Ieeja bez maksas. 

20.05.2017
CMS v.2.2 © ITrisinājumi.lv 2017, RixtelLab 2014

Mājas lapu izstrādāja ITrisinājumi.lv. Rixtel Lab.