Tūrisma akcija
Tūrisma akcija
facebook twitter
Lietotājiem
Lietotājiem
Mežotnes pilsLitenes muižaZvārtavas pilsJaunmoku pilsBerķenes muižaDundagas pilsMazmežotnes muižaUngurmuižaRankas muižaBalvu muiža
Latvijas Piļu un muižu asociācija
Unikālais piļu un muižu kultūras mantojums sevī glabā vērtības, atklājot jaunas un jaunas liecības par savas patības apzināšanos. Saglabājamas un nododamas nākamajām paaudzēm kā sociālekonomiskās izaugsmes potenciāls

Notikumi

Izaicinājums nebija atbilst tikai pašreizējām prasībām, bet arī tām, kas būtu nākotnes projektos, lai kādās formās tie nāktu.
Notikumu kalendārs
Tuvākie pasākumi
Krustpils pilī uzstāsies klezmeru ansamblis „L’Chaim”
29. jūnijā plkst. 18.00, pasākumu cikla „Ceturtdiena pilī” ietvaros, Krustpils pilī skanēs ebreju mūzikas ansambļa “L’Chaim”  koncerts “Zelta kāzas Odesā”.
Jau no 18. gs. beigām Krustpils miests bija zināms kā ebreju apmešanās vieta.  Ir ziņas, ka 1897. gadā 74 % no Krustpils iedzīvotājiem bija ebreji. Kā visu Krustpils miesta iedzīvotāju, arī ebreju dzīve, neapšaubāmi, bija cieši saistīta arī ar Krustpils pili un tās saimniekiem. Krustpils ebreji lielākoties nodarbojās ar amatniecību un tirdzniecību. Taču viņu vidū netrūka arī talantīgu mākslinieku un mūziķu. Nereti, ebreju mūziķi tika aicināti uz pili spēlēt tradicionālās ebreju tautas melodijas. Tās bija skumjas un priecīgas vienlaicīgi, varēja atraisīt klausītāju uz trakulīgām dejām vai tieši otrādi - nodoties iekšējām pārdomām.
Ja esat noilgojušies pēc jauniem muzikāliem iespaidiem un pārdzīvojumiem, tad 29. jūnijā plkst. 18.00, turpinot Krustpils pils 780 gadu jubilejas svinības, ar skanīgām ebreju melodijām Jūs izklaidēs klezmeru mūzikas ansamblis „L’Chaim” no Rēzeknes.
Klezmers - tā ir gan Austrumeiropas ebreju tautas mūzika, gan tās īpašais atskaņojuma stils, gan pats mūziķis - spēlmanis.
Ansambļa dalībnieki - Zane Ludborža (akordeons), Sanita Aizupiete (akordeons), Kristaps Višs (ģitāra), Jevģēnijs Skritņiks (basģitāra) un Niklāvs Lucāns (kahons).
Koncertu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, Zemgales Plānošanas reģions un akciju sabiedrība “Latvijas Valsts meži”.
Ieeja koncertā par ziedojumiem.  
Lasīt vēl
”Sapnis vasaras naktī” - SINFONIETTA RĪGA stīgu kvarteta koncerts
Kokneses pilsdrupās (nelabvēlīgos laika apstākļos Kokneses kultūras namā) ”Sapnis vasaras naktī” - SIMFONIETTA RĪGA stīgu kvarteta koncerts. Ieeja bez maksas.
Lasīt vēl
Veselavas muižas parks
23.00 Zaļumballe.Spēlēs grupa "Galaktika"
Ieejas  maksa EUR 6.00
Lasīt vēl
2017.05.25 datuma notikumi
Latvija LV

Izstāde

Ventspils muzejā apskatāma glezniecības plenēra "Agrīnais reālisms" tapušo darbu izstāde. Šogad plenērā piedalījās mākslinieki no Rīgas, Jūrmalas, arī Viļņas un, protams, Ventspils. Izstādē skatāmi Daces Saulītes, Māra Upzara, Andras Otto-Hvoinskas, Madaras Neikenas, Sandras Žvaginas, Giedres Riškutes (lietuva), Saulius Dastikas (Lietuva), Dzintara Adieņa un Kalvja Zālīša darbi, kas tapuši neilgajā laika posmā no 29.aprīļa līdz 5.maijam.

05.05.2017 - 05.06.2017
Latvija LV

Jaunmoku pils saņēmusi “Zaļās Atslēgas” sertifikātu

Atrodoties gleznainos Kurzemes pakalnos, baudot simtgadīgu liepu paēnu, stāstot lieliem un maziem par dabu, ik dienu priecājoties par putnu treļļiem – tāda ir ikdiena Jaunmoku pilī. Nu zaļums skatāms ne tikai apkārtējā vidē, bet arī apliecināts ar pasaulē visstraujāk augošo ekosertifikātu – “Zaļo Atslēgu”, ko šā gada 15.maijā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) Vides izglītības fonda svinīgā pasākumā saņēma Jaunmoku pils pārstāvis Arvis Lagzdiņš.
zdiņš.

 

18.05.2017 - 31.05.2017
Latvija LV

“Ceturtdienā pilī” - nepublicētās Krustpils pils vēsturiskās fotogrāfijas, kas pārsteigs...

25. maijā plkst. 18.00 Krustpils pilī būs iespējams iepazīties ar baronu fon Korfu un Krustpils pils vēsturiskajām fotogrāfijām, kas līdz šim nav publicētas. Katru fotoattēlu papildinās kāds īpašs stāsts.
Krustpils pils ir viena no interesantākajām un vērtīgākajām celtnēm mūsu pilsētā, ja vien neskatāmies uz tās redzamo daļu, bet apzināmies to kā kultūras liecību un restaurējamu, senu dārgumu glabātuvi. Kāpēc tos dēvējam par dārgumiem? Pāri mūsu zemei ik pa laikam vēsture novilkusi kara, okupācijas, izlaupīšanas svītras. Tās izdzēsušas gan cilvēku dzīves, gan kultūras liecības. Un tieši tādēļ tik nozīmīgi apzināties šo atbildību, saglabāt katru autentisku, oriģinālu priekšmetu, celtni, tās fragmentu, jā, arī fotogrāfijas. Tās ir patiesas liecības par sadzīves kultūru, mākslas izpratni un klātbūtni šajā vietā, kurā dzīvojam.
Notikumi ap Krustpils pili veidojušies tā, ka saglabājušies gan vēsturisko interjeru attēli, gan pils apkārtnes skati, gan atsevišķu baronu fon Korfu dzimtas locekļu un kalpotāju fotogrāfijas. Tik bagāts foto mantojums sākot ar 19.gadsimta otro pusi Latvijā saglabājies tikai retajai no muižām. Iemesls, kādēļ ne tikai pati celtne, bet tās attēli tik augsti vērtējami, slēpjas apstāklī, ka foto materiāls ir viena no retajām objektīvajām - dokumentālajām liecībām par notikumiem, cilvēkiem, ēkām.
25.maijā plkst. 18.00 pasākumu cikla “Ceturtdiena pilī” ietvaros, iecerēta iepazīšanās ar Krustpils pils apkārtni un tās iekštelpām, kurā galvenais gids būs vēl nepublicētie vēsturiskie fotoattēli ar savu vizuālo stāstu. Pasākuma norises vieta – Krustpils pils Marmora zāle. Dalības maksa 1.00 eiro. 

25.05.2017
CMS v.2.2 © ITrisinājumi.lv 2017, RixtelLab 2014

Mājas lapu izstrādāja ITrisinājumi.lv. Rixtel Lab.