Tūrisma akcija
Tūrisma akcija

Tulkošanu no latviešu valodas uz angļu valodu nodrošina Tilde Tulkotājs
Tulkošanu uz citām valodām nodrošina Google Tulkotājs
facebook twitter
Lietotājiem
Lietotājiem
Berķenes muižaRankas muižaMazmežotnes muižaDundagas pilsMežotnes pilsPadures muižaLitenes muižaBalvu muižaJaunauces muižaZvārtavas pils
Latvijas Piļu un muižu asociācija
Unikālais piļu un muižu kultūras mantojums sevī glabā vērtības, atklājot jaunas un jaunas liecības par savas patības apzināšanos. Saglabājamas un nododamas nākamajām paaudzēm kā sociālekonomiskās izaugsmes potenciāls

Notikumi

Izaicinājums nebija atbilst tikai pašreizējām prasībām, bet arī tām, kas būtu nākotnes projektos, lai kādās formās tie nāktu.
Notikumu kalendārs
Tuvākie pasākumi
Evija Martinsone dzied klasiku
Turpinot dažādu koncertu tradīcijas šī gada 26.augustā esam noorganizē'juši Evijas Martinsones klasiskās mūzikas koncertu. Koncerta sākums 18.00 
Lasīt vēl
26.augustā Cēsu pils Viduslaiku diena
Cēsu pils ļaudis aicina uz šīs vasaras noslēdzošo Viduslaiku dienu, kas ļaus ielūkoties viduslaiku zobu, nagu un matu kopšanas pasaulē. Visas dienas garumā varēsiet baudīt gardus ēdienus viduslaiku mūzikas pavadībā, paviesoties viduslaiku dārzā, sveču lukturīša gaismā izpētīt pils rietumu torni, kā arī iemēģināt roku “Nagu palaišanā”, “Matu skaldīšanā”, “Zobu vilkšanā” un citās viduslaiku spēlēs. Tikai vienu dienu, Viduslaiku dienas ietvaros, Mestra zālē būs aplūkojama nebijusi izstāde. Tā veltīta kādai unikālai Cēsu pilī atrastai senlietai. Kas ir šis priekšmets un kāda ir tā saistība ar šīgada Viduslaiku dienu tēmu? Atbildi radīsiet, apmeklējot varenāko viduslaiku pili Latvijā augusta pēdējā sestdienā. Pasākuma programma: http://cesupils.lv/event/cesu-pils-viduslaiku-diena-2/
Lasīt vēl
Sv. Mise Rankas Muižas kapelā 26.augustā un 16.septembrī plkst 14:00.
Lasīt vēl
2017.06.09 datuma notikumi
Latvija LV

Starptautiskās digitālās mākslas izstādes atklāšana

9. jūnijā 13.00 Lūznavas muiža aicina uz starptautiskās digitālās mākslas izstādes - "Echo Chamber" (Telpa atbalsīm) atklāšanu. Izstāde tiek rīkota projektā EUROPEAN CONNECTIONS IN DIGITAL ART - EUCIDA (Digitālā māksla aptver Eiropu). Tajā iesaistītas trīs valstis - Īrija, Francija un Latvija, kuru pārstāv tieši Rēzeknes novads un Lūznavas muiža. Izstāde būs skatāma visu vasaru!

09.06.2017
Latvija LV

Viduslaiki mūzikā

Ventspils muzejs pirmoreiz Latvijā organizē Viduslaiku mūzikas festivālu, kas notiks 9.- 10. jūnijā Ventspilī.

Viduslaiku mūzikas jomā Latvijā šādi festivāli līdz šim nav notikuši, un Ventspils muzejs Livonijas ordeņa pils ar savu 700 gadu ilgo vēsturi, izcilo akustiku, dažādajām telpām ar koncertu iespējām ir piemērota vide šādam notikumam. Šogad būs pieteikums festivālam – publiska lekcija plašai auditorijai par viduslaiku mūziku un vienas dienas mūzikas festivāls Livonijas ordeņa pilī, kas pieskaņots bruņinieku turnīram “Lilium Vindaviensis”, kurā piedalīsies seno cīņu klubi no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Baltkrievijas.
Guntara Prāņa lekcija par viduslaiku mūziku “Viduslaiku mūzikas aizraujošais stāsts Eiropas kultūras vēsturē” notiks 9. jūnijā plkst. 12.00 Ventspils bibliotēkā. Lekcijā ar video un audio piemēru palīdzību klausītājs tiks aizvests uz tālo un noslēpumaino viduslaiku pasauli, kurā blakus meditatīvajam gregoriskajam korālim klosteros eksistēja arī tādas temperamentīgas mūzikas formas kā trubadūru dziesmas un mistēriju spēles. Tas viss savulaik veidoja Vakareiropas mūzikas pamatus, kuru ietekme sniedzas līdz pat mūsdienām.
Ventspils Livonijas ordeņa pilī festivāla programma piedāvās iepazīt seno un noslēpumaino viduslaiku pasauli dažādās skaņās un repertuāros. Blakus gregoriskajam korālim un dūdu skaņām būs iespēja dzirdēt divus unikālus un Latvijā faktiski nepazīstamus instrumentus – rata liru un organetto. Organetto ir ērģeļu priekštecis, ko novieto uz viena ceļa un spēlē ar vienu roku, ar otru darbinot rokas plēšas.
10. jūnijā plkst. 16.00* Livonijas ordeņa pilī koncertprogrammā “Hildegardes dziedājumi” iekļauta Hildegardes fon Bingenas proza un mūzika, ko atskaņos Ieva Parša (soprāns) un Ieva Nīmane (blokflauta). Plkst. 18.00 apmeklētāji aicināti noklausīties Organetto & Clavisimbalum - eksotiskos viduslaiku instrumentus, kas Latvijā skanēs pirmo reizi Ilzes Bertrānas izpildījumā, papildinot muzicēšanu ar stāstījumu. Plkst. 20.00 programmā “VIGILIA” - gregoriskie dziedājumi un dūdas ansambļa “Schola Cantorum Riga” un Ievas Nīmanes (dūdas) izpildījumā.

Festivālu atbalsta Ventspils pilsētas dome un Valsts Kultūrkapitāla fonds
* koncertu laiki var nedaudz mainīties

09.06.2017 - 10.06.2017
CMS v.2.2 © ITrisinājumi.lv 2017, RixtelLab 2014

Mājas lapu izstrādāja ITrisinājumi.lv. Rixtel Lab.