Tūrisma akcija
Tūrisma akcija
facebook twitter
Lietotājiem
Lietotājiem
Jaunauces muižaPadures muižaLitenes muižaJaunmoku pilsBalvu muižaMežotnes pilsRankas muižaMazmežotnes muižaBerķenes muižaUngurmuiža
Latvijas Piļu un muižu asociācija
Unikālais piļu un muižu kultūras mantojums sevī glabā vērtības, atklājot jaunas un jaunas liecības par savas patības apzināšanos. Saglabājamas un nododamas nākamajām paaudzēm kā sociālekonomiskās izaugsmes potenciāls

Notikumi

Izaicinājums nebija atbilst tikai pašreizējām prasībām, bet arī tām, kas būtu nākotnes projektos, lai kādās formās tie nāktu.
Notikumu kalendārs
Tuvākie pasākumi
Krustpils pilī uzstāsies klezmeru ansamblis „L’Chaim”
29. jūnijā plkst. 18.00, pasākumu cikla „Ceturtdiena pilī” ietvaros, Krustpils pilī skanēs ebreju mūzikas ansambļa “L’Chaim”  koncerts “Zelta kāzas Odesā”.
Jau no 18. gs. beigām Krustpils miests bija zināms kā ebreju apmešanās vieta.  Ir ziņas, ka 1897. gadā 74 % no Krustpils iedzīvotājiem bija ebreji. Kā visu Krustpils miesta iedzīvotāju, arī ebreju dzīve, neapšaubāmi, bija cieši saistīta arī ar Krustpils pili un tās saimniekiem. Krustpils ebreji lielākoties nodarbojās ar amatniecību un tirdzniecību. Taču viņu vidū netrūka arī talantīgu mākslinieku un mūziķu. Nereti, ebreju mūziķi tika aicināti uz pili spēlēt tradicionālās ebreju tautas melodijas. Tās bija skumjas un priecīgas vienlaicīgi, varēja atraisīt klausītāju uz trakulīgām dejām vai tieši otrādi - nodoties iekšējām pārdomām.
Ja esat noilgojušies pēc jauniem muzikāliem iespaidiem un pārdzīvojumiem, tad 29. jūnijā plkst. 18.00, turpinot Krustpils pils 780 gadu jubilejas svinības, ar skanīgām ebreju melodijām Jūs izklaidēs klezmeru mūzikas ansamblis „L’Chaim” no Rēzeknes.
Klezmers - tā ir gan Austrumeiropas ebreju tautas mūzika, gan tās īpašais atskaņojuma stils, gan pats mūziķis - spēlmanis.
Ansambļa dalībnieki - Zane Ludborža (akordeons), Sanita Aizupiete (akordeons), Kristaps Višs (ģitāra), Jevģēnijs Skritņiks (basģitāra) un Niklāvs Lucāns (kahons).
Koncertu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, Zemgales Plānošanas reģions un akciju sabiedrība “Latvijas Valsts meži”.
Ieeja koncertā par ziedojumiem.  
Lasīt vēl
”Sapnis vasaras naktī” - SINFONIETTA RĪGA stīgu kvarteta koncerts
Kokneses pilsdrupās (nelabvēlīgos laika apstākļos Kokneses kultūras namā) ”Sapnis vasaras naktī” - SIMFONIETTA RĪGA stīgu kvarteta koncerts. Ieeja bez maksas.
Lasīt vēl
Veselavas muižas parks
23.00 Zaļumballe.Spēlēs grupa "Galaktika"
Ieejas  maksa EUR 6.00
Lasīt vēl
2017.06.09 datuma notikumi
Latvija LV

Starptautiskās digitālās mākslas izstādes atklāšana

9. jūnijā 13.00 Lūznavas muiža aicina uz starptautiskās digitālās mākslas izstādes - "Echo Chamber" (Telpa atbalsīm) atklāšanu. Izstāde tiek rīkota projektā EUROPEAN CONNECTIONS IN DIGITAL ART - EUCIDA (Digitālā māksla aptver Eiropu). Tajā iesaistītas trīs valstis - Īrija, Francija un Latvija, kuru pārstāv tieši Rēzeknes novads un Lūznavas muiža. Izstāde būs skatāma visu vasaru!

09.06.2017
Latvija LV

Viduslaiki mūzikā

Ventspils muzejs pirmoreiz Latvijā organizē Viduslaiku mūzikas festivālu, kas notiks 9.- 10. jūnijā Ventspilī.

Viduslaiku mūzikas jomā Latvijā šādi festivāli līdz šim nav notikuši, un Ventspils muzejs Livonijas ordeņa pils ar savu 700 gadu ilgo vēsturi, izcilo akustiku, dažādajām telpām ar koncertu iespējām ir piemērota vide šādam notikumam. Šogad būs pieteikums festivālam – publiska lekcija plašai auditorijai par viduslaiku mūziku un vienas dienas mūzikas festivāls Livonijas ordeņa pilī, kas pieskaņots bruņinieku turnīram “Lilium Vindaviensis”, kurā piedalīsies seno cīņu klubi no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Baltkrievijas.
Guntara Prāņa lekcija par viduslaiku mūziku “Viduslaiku mūzikas aizraujošais stāsts Eiropas kultūras vēsturē” notiks 9. jūnijā plkst. 12.00 Ventspils bibliotēkā. Lekcijā ar video un audio piemēru palīdzību klausītājs tiks aizvests uz tālo un noslēpumaino viduslaiku pasauli, kurā blakus meditatīvajam gregoriskajam korālim klosteros eksistēja arī tādas temperamentīgas mūzikas formas kā trubadūru dziesmas un mistēriju spēles. Tas viss savulaik veidoja Vakareiropas mūzikas pamatus, kuru ietekme sniedzas līdz pat mūsdienām.
Ventspils Livonijas ordeņa pilī festivāla programma piedāvās iepazīt seno un noslēpumaino viduslaiku pasauli dažādās skaņās un repertuāros. Blakus gregoriskajam korālim un dūdu skaņām būs iespēja dzirdēt divus unikālus un Latvijā faktiski nepazīstamus instrumentus – rata liru un organetto. Organetto ir ērģeļu priekštecis, ko novieto uz viena ceļa un spēlē ar vienu roku, ar otru darbinot rokas plēšas.
10. jūnijā plkst. 16.00* Livonijas ordeņa pilī koncertprogrammā “Hildegardes dziedājumi” iekļauta Hildegardes fon Bingenas proza un mūzika, ko atskaņos Ieva Parša (soprāns) un Ieva Nīmane (blokflauta). Plkst. 18.00 apmeklētāji aicināti noklausīties Organetto & Clavisimbalum - eksotiskos viduslaiku instrumentus, kas Latvijā skanēs pirmo reizi Ilzes Bertrānas izpildījumā, papildinot muzicēšanu ar stāstījumu. Plkst. 20.00 programmā “VIGILIA” - gregoriskie dziedājumi un dūdas ansambļa “Schola Cantorum Riga” un Ievas Nīmanes (dūdas) izpildījumā.

Festivālu atbalsta Ventspils pilsētas dome un Valsts Kultūrkapitāla fonds
* koncertu laiki var nedaudz mainīties

09.06.2017 - 10.06.2017
CMS v.2.2 © ITrisinājumi.lv 2017, RixtelLab 2014

Mājas lapu izstrādāja ITrisinājumi.lv. Rixtel Lab.