Tūrisma akcija
Tūrisma akcija

Tulkošanu no latviešu valodas uz angļu valodu nodrošina Tilde Tulkotājs
Tulkošanu uz citām valodām nodrošina Google Tulkotājs
facebook twitter
Lietotājiem
Lietotājiem
Dundagas pilsJaunmoku pilsMežotnes pilsJaunauces muižaBerķenes muižaUngurmuižaPadures muižaMazmežotnes muižaRankas muižaZvārtavas pils
Latvijas Piļu un muižu asociācija
Unikālais piļu un muižu kultūras mantojums sevī glabā vērtības, atklājot jaunas un jaunas liecības par savas patības apzināšanos. Saglabājamas un nododamas nākamajām paaudzēm kā sociālekonomiskās izaugsmes potenciāls

Notikumi

Izaicinājums nebija atbilst tikai pašreizējām prasībām, bet arī tām, kas būtu nākotnes projektos, lai kādās formās tie nāktu.
Notikumu kalendārs
Tuvākie pasākumi
Vadakstes pils
 Vadakstes pils apmeklētājiem - LŪDZU savlaicīgi pirms apmeklējuma PIEZVANĪT, lai vienotos par apmeklējuma laiku, Mob:25619406)
Lasīt vēl
Apceļosim Latvijas pilis un muižas 2017
Jērcēnmuižā 18.-20.augustam  jūs gaidīs gids no plkst. 10.00-17.00.
​Zīmodziņu par apmeklējumu jums  ceļotāju kartē iespiedīs bibliotēkā
Lasīt vēl
Muižas balle 19.gadsimta stilā
19.augustā Lielvircavas muižā aicinām apmeklēt pietiekami smalku pasākumu ar atbilstoši smalkiem viesiem- Muižas balli 19.gadsimta stilā! 
Lasīt vēl
2017.06.10 datuma notikumi
Latvija LV

Viduslaiki mūzikā

Ventspils muzejs pirmoreiz Latvijā organizē Viduslaiku mūzikas festivālu, kas notiks 9.- 10. jūnijā Ventspilī.

Viduslaiku mūzikas jomā Latvijā šādi festivāli līdz šim nav notikuši, un Ventspils muzejs Livonijas ordeņa pils ar savu 700 gadu ilgo vēsturi, izcilo akustiku, dažādajām telpām ar koncertu iespējām ir piemērota vide šādam notikumam. Šogad būs pieteikums festivālam – publiska lekcija plašai auditorijai par viduslaiku mūziku un vienas dienas mūzikas festivāls Livonijas ordeņa pilī, kas pieskaņots bruņinieku turnīram “Lilium Vindaviensis”, kurā piedalīsies seno cīņu klubi no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Baltkrievijas.
Guntara Prāņa lekcija par viduslaiku mūziku “Viduslaiku mūzikas aizraujošais stāsts Eiropas kultūras vēsturē” notiks 9. jūnijā plkst. 12.00 Ventspils bibliotēkā. Lekcijā ar video un audio piemēru palīdzību klausītājs tiks aizvests uz tālo un noslēpumaino viduslaiku pasauli, kurā blakus meditatīvajam gregoriskajam korālim klosteros eksistēja arī tādas temperamentīgas mūzikas formas kā trubadūru dziesmas un mistēriju spēles. Tas viss savulaik veidoja Vakareiropas mūzikas pamatus, kuru ietekme sniedzas līdz pat mūsdienām.
Ventspils Livonijas ordeņa pilī festivāla programma piedāvās iepazīt seno un noslēpumaino viduslaiku pasauli dažādās skaņās un repertuāros. Blakus gregoriskajam korālim un dūdu skaņām būs iespēja dzirdēt divus unikālus un Latvijā faktiski nepazīstamus instrumentus – rata liru un organetto. Organetto ir ērģeļu priekštecis, ko novieto uz viena ceļa un spēlē ar vienu roku, ar otru darbinot rokas plēšas.
10. jūnijā plkst. 16.00* Livonijas ordeņa pilī koncertprogrammā “Hildegardes dziedājumi” iekļauta Hildegardes fon Bingenas proza un mūzika, ko atskaņos Ieva Parša (soprāns) un Ieva Nīmane (blokflauta). Plkst. 18.00 apmeklētāji aicināti noklausīties Organetto & Clavisimbalum - eksotiskos viduslaiku instrumentus, kas Latvijā skanēs pirmo reizi Ilzes Bertrānas izpildījumā, papildinot muzicēšanu ar stāstījumu. Plkst. 20.00 programmā “VIGILIA” - gregoriskie dziedājumi un dūdas ansambļa “Schola Cantorum Riga” un Ievas Nīmanes (dūdas) izpildījumā.

Festivālu atbalsta Ventspils pilsētas dome un Valsts Kultūrkapitāla fonds
* koncertu laiki var nedaudz mainīties

09.06.2017 - 10.06.2017
Latvija LV

Viduslaiku svētki pilī

Ventspils muzejā, Livonijas ordeņa pilī, 10. un 11. jūnijā jau četrpadsmito reizi  
notiks bruņinieku turnīrs “Lilium Vindaviensis 2017”, šogad – apvienojumā ar
Viduslaiku mūzikas festivālu.
 
Ventspils muzejs sadarbībā ar vēstures rekonstrukciju klubu “Comturia Wynda” un atbalstītājiem - Ventspils pilsētu, Valsts Kultūrkapitāla fondu, SIA “Kurekss”, Kārli Smiltiņu - gādās par to, lai sestdien un svētdien pilī notiktu turnīrs “Lilium Vindaviensis 2017”.
10. un 11. jūnijā no plkst. 12.00 līdz 16.00 turnīrā piedalīsies vēstures rekonstrukciju klubi: “Comturia Wynda”, “Lübeck”, “Rodenpoys”, “Exercitus Rigensis”, Sv. Maurīcija rota, “Senzeme”, Wendenes pils ļaudis, kā arī  “Nirks”, “Soldknechte” un “Limping Wolves” no Igaunijas un “Terra Teutonica” no Baltkrievijas. Par muzikāli dejisko noskaņu rūpēsies senās mūzikas grupa “Skandi” un seno deju grupa “Ballare”. Apmeklētājus iepriecinās Baskāju cirks un citi izklaidētāji, būs arī amatnieki un tirgotāji, bet mazie un lielie varēs izbaudīt aktivitātes viduslaiku darbnīcās.

 

10.06.2017 - 11.06.2017
Latvija LV

Veselavas muižas parks

23.00 Zaļumballe.Spēlēs grupa "Sestā  jūdze"
Ieejas  maksa EUR 6.00
 

10.06.2017
CMS v.2.2 © ITrisinājumi.lv 2017, RixtelLab 2014

Mājas lapu izstrādāja ITrisinājumi.lv. Rixtel Lab.