Tūrisma akcija
Tūrisma akcija
facebook twitter
Lietotājiem
Lietotājiem
Jaunauces muižaBerķenes muižaMežotnes pilsDundagas pilsUngurmuižaJaunmoku pilsBalvu muižaZvārtavas pilsMazmežotnes muižaRankas muiža
Latvijas Piļu un muižu asociācija
Unikālais piļu un muižu kultūras mantojums sevī glabā vērtības, atklājot jaunas un jaunas liecības par savas patības apzināšanos. Saglabājamas un nododamas nākamajām paaudzēm kā sociālekonomiskās izaugsmes potenciāls

Notikumi

Izaicinājums nebija atbilst tikai pašreizējām prasībām, bet arī tām, kas būtu nākotnes projektos, lai kādās formās tie nāktu.
Notikumu kalendārs
Tuvākie pasākumi
Krustpils pilī uzstāsies klezmeru ansamblis „L’Chaim”
29. jūnijā plkst. 18.00, pasākumu cikla „Ceturtdiena pilī” ietvaros, Krustpils pilī skanēs ebreju mūzikas ansambļa “L’Chaim”  koncerts “Zelta kāzas Odesā”.
Jau no 18. gs. beigām Krustpils miests bija zināms kā ebreju apmešanās vieta.  Ir ziņas, ka 1897. gadā 74 % no Krustpils iedzīvotājiem bija ebreji. Kā visu Krustpils miesta iedzīvotāju, arī ebreju dzīve, neapšaubāmi, bija cieši saistīta arī ar Krustpils pili un tās saimniekiem. Krustpils ebreji lielākoties nodarbojās ar amatniecību un tirdzniecību. Taču viņu vidū netrūka arī talantīgu mākslinieku un mūziķu. Nereti, ebreju mūziķi tika aicināti uz pili spēlēt tradicionālās ebreju tautas melodijas. Tās bija skumjas un priecīgas vienlaicīgi, varēja atraisīt klausītāju uz trakulīgām dejām vai tieši otrādi - nodoties iekšējām pārdomām.
Ja esat noilgojušies pēc jauniem muzikāliem iespaidiem un pārdzīvojumiem, tad 29. jūnijā plkst. 18.00, turpinot Krustpils pils 780 gadu jubilejas svinības, ar skanīgām ebreju melodijām Jūs izklaidēs klezmeru mūzikas ansamblis „L’Chaim” no Rēzeknes.
Klezmers - tā ir gan Austrumeiropas ebreju tautas mūzika, gan tās īpašais atskaņojuma stils, gan pats mūziķis - spēlmanis.
Ansambļa dalībnieki - Zane Ludborža (akordeons), Sanita Aizupiete (akordeons), Kristaps Višs (ģitāra), Jevģēnijs Skritņiks (basģitāra) un Niklāvs Lucāns (kahons).
Koncertu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, Zemgales Plānošanas reģions un akciju sabiedrība “Latvijas Valsts meži”.
Ieeja koncertā par ziedojumiem.  
Lasīt vēl
”Sapnis vasaras naktī” - SINFONIETTA RĪGA stīgu kvarteta koncerts
Kokneses pilsdrupās (nelabvēlīgos laika apstākļos Kokneses kultūras namā) ”Sapnis vasaras naktī” - SIMFONIETTA RĪGA stīgu kvarteta koncerts. Ieeja bez maksas.
Lasīt vēl
Veselavas muižas parks
23.00 Zaļumballe.Spēlēs grupa "Galaktika"
Ieejas  maksa EUR 6.00
Lasīt vēl
2017.06.17 datuma notikumi
Latvija LV

Apceļosim Latvijas pilis un muižas 2017

Jērcēnmuižā 16.-18.jūnijam  jūs gaidīs gids no plkst. 10.00-17.00.
​Zīmodziņu par apmeklējumu jums  ceļotāju kartē iespiedīs bibliotēkā.

16.06.2017 - 18.06.2017
Latvija LV

Eksotiskās medības pilī

Tērpi un aksesuāri no Aleksandra Vasiļjeva fonda kolekcijas. Zvēri no Ventspils muzeja un privātkolekcijām. Izstāde skatāma no 16. jūnija Ventspils muzejā Livonijas ordeņa pilī, Jāņa ielā 17.
Medības aizlaikos tika saistītas ar izdzīvošanu un pārtikas sagādi, taču mūsdienās medības var saistīt arī ar īpašu tērpu vai aktuālu akcentu medībām. Ventspils muzejā, Livonijas ordeņa pilī, skatāmajā izstādē savijušās vairākas izstādes nosaukumā Eksotiskās medības nojaušamās tēmas – zvēri kā medījumi, īpašie medību tērpi un aksesuāri, kurus iedvesmojusi eksotiska fauna. Izstādē būs skatāmi vairāk nekā piecsimt dažādu aksesuāru, kas saistīti ar medību tēmu un ap trīsdesmit tērpu, kuros būs iespēja izsekot medību modes tendencēm, sākot ar 19. gs. 70. gadiem līdz pat 20. gs. 60. gadiem. Izstādes vidi bagātinās dažādi gan vietējās faunas, gan eksotisku zvēru izbāzeņi no Ventspils muzeja krājuma un privātkolekcijām.
 

16.06.2017 - 18.06.2017
Latvija LV

Ziedu izstāde “Peonijas” Krustpils pilī

No 16. līdz 18. jūnijam Krustpils pils Marmora zālē būs apskatāma selekcionāra Jāņa Dukaļska peoniju izstāde.
Peonijas audzētas Ķekavas novada Daugmales pagastā stādu audzētāja un selekcionāra Jāņa Dukaļska dārzā. Jānis Dukaļskis ar ziedu audzēšanu nodarbojas vairāk kā 30 gadus un viņa dārzā ziedi zied no pirmajām pavasara siltajām dienām, līdz vēlajām rudens salnām.
Aicinām apmeklēt Krustpils pili un izbaudīt peoniju ziedu dažādību. Izstādi “Peonijas” varēsiet aplūkot trīs dienu garumā, no 16. līdz 18. jūnijam, piektdien no plkst. 9.00 - 18.00 un sestdien, svētdien no plkst. 10.00 - 17.00.
Ieeja maksa izstādē 0.30/ 0.50 eiro.

16.06.2017 - 18.06.2017
Latvija LV

Piknika vēlās brokastis Dikļu pils dārzā

Vēl nebijis brokastu formāts Dikļu pilī - Piknika vēlās brokastis Dikļu pils dārzā
* brokastu maltīte svaigā gaisā
* grila ēdieni
* gardi un krāsaini deserti

Cena 25.00 EUR/pers.*
Bērniem no 7 līdz 12 gadu vecuma 15.00 EUR/pers. Bērniem līdz 7 gadiem – bez maksas.
*cenā iekļauts ūdens, kafija un tēja
Rezervē savlaicīgi -> 26515445, 64207480 vai rakstot uz pils@diklupils.lv
Tiekamies Dikļu pils dārzā!

17.06.2017
CMS v.2.2 © ITrisinājumi.lv 2017, RixtelLab 2014

Mājas lapu izstrādāja ITrisinājumi.lv. Rixtel Lab.