Tūrisma akcija
Tūrisma akcija

Tulkošanu no latviešu valodas uz angļu valodu nodrošina Tilde Tulkotājs
Tulkošanu uz citām valodām nodrošina Google Tulkotājs
facebook twitter
Lietotājiem
Lietotājiem
Litenes muižaJaunmoku pilsDundagas pilsMežotnes pilsJaunauces muižaBerķenes muižaMazmežotnes muižaPadures muižaBalvu muižaRankas muiža
Latvijas Piļu un muižu asociācija
Unikālais piļu un muižu kultūras mantojums sevī glabā vērtības, atklājot jaunas un jaunas liecības par savas patības apzināšanos. Saglabājamas un nododamas nākamajām paaudzēm kā sociālekonomiskās izaugsmes potenciāls

Notikumi

Izaicinājums nebija atbilst tikai pašreizējām prasībām, bet arī tām, kas būtu nākotnes projektos, lai kādās formās tie nāktu.
Notikumu kalendārs
Tuvākie pasākumi
Apceļosim Latvijas pilis un muižas 2017
Jērcēnmuižā 18.-20.augustam  jūs gaidīs gids no plkst. 10.00-17.00.
​Zīmodziņu par apmeklējumu jums  ceļotāju kartē iespiedīs bibliotēkā
Lasīt vēl
Abgunstes muižas svētki
Abgunstes muiža nu jau otro gadu aicina uz muižas svētkiem!
Lasīt vēl
Vēdeklīšu izgatavošanas meistardarbnīca Cēsu pilī
Cēsu Jaunajā Pilī 20. augustā, plkst. 13:00 norisināsies vēdeklīšu izgatavošanas meistarklase, kur meistara pavadībā katram būs iespēja izgatavot savu unikālo modes aksesuāru. Vēdeklis ir aksesuārs ar senu vēsturi, tā izcelsme meklējama 4 tūkstošus gadu senā pagātnē kā sakrāls priesteru un valdnieku instruments. Tiek uzskatīts, ka tas ir viens no pirmajiem modes aksesuāriem, kurš ir ienācis cilvēka sadzīvē, sākotnēji ar praktisku nozīmi – ķermeņa atvēsināšanai, aizsargāšanai no saules stariem, mušu atgaiņāšanai, bet vēlāk jau kalpoja kā neatņemams greznuma aksesuārs un sociālā statusa apliecinājums. Salokāmie koka un auduma vēdekļi Eiropas teritorijā savu zelta laikmetu piedzīvoja tikai 16 - 17. gadsimtā un mainoties sabiedrības vajadzībām, tikumiem un modes tendencēm mainījās arī vēdekļa loma, tas kļuva par lielisku rotaļlietu sieviešu rokās (un ne tikai sieviešu), greznuma, modes aksesuāru, kura radīšanai strādājā paši labākie sava amata meistari. Nodarbības sākumā apmeklētājiem būs iespēja aplūkot Aleksandra Vasiļjeva vēsturisko tērpu kolekcijas izstādi “19. gadsimta mode”, uzzināt vairāk par vēdekļu vēsturi, “seno vēdekļu valodu”, bet nodarbības otrajā daļā izgatavot savu unikālu un neatkārtojamu vēdekli, ar kuru atvēsināties karstākajās vasaras dienās vai greznoties kādā īpašā pasākumā. Dalībnieku skaits ir ierobežots. IEPRIEKŠĒJA PIETEIKŠANĀS OBLIGĀTA! Telefons: 26457760 Epasts: muzejs@cesis.lv NEPIECIEŠAMIE MATERIĀLI: auduma šķēres. DARBNĪCAS CENA: EUR 15 (materiāli meistardarbnīcām un ekskursija izstādē iekļauta cenā)
Lasīt vēl
2017.06.22 datuma notikumi
Latvija LV

Jāņu ielīgošana Kocēnos - pļavā pie vēsturiskā Kokmuižas alus pagraba


22. jūnijā plkst. 21.00 pļavā pie vēsturiskā Kokmuižas alus pagraba norisināsies Jāņu ielīgošanas pasākums, kurā latviskās gadskārtu tradīcijas izdzīvosim kopā ar Kocēnu kultūras nama amatiermākslas kolektīviem. Vidējās paaudzes deju kolektīvs “Savieši” un Pūtēju kvintets aicinās līgotājus gan izbaudīt priekšnesumus, gan dejot kopā latviskos dančus.
Ar dziesmām un danču spēli Ielīgošanas pasākumu bagātāku darīs viesi no Rēzeknes, postfolkloras grupa “Rikši” - vijole, akordeons, ģitāra, basģitāra un bubins, piecas skanīgas balsis un enerģijas pilnas personības, kuru mērķis ir pateikt, ka tautasdziesma ir daudz tuvāk un vieglāk sasniedzama nekā mums šķiet. Grupa “Rikši” ir uzstājušies Vispārējos Latviešu Dziesmu un deju svētkos un latgaliešu tradicionālo mūziku popularizējuši neskaitāmos pasākumos Latvijā un ārvalstīs.
 

22.06.2017
CMS v.2.2 © ITrisinājumi.lv 2017, RixtelLab 2014

Mājas lapu izstrādāja ITrisinājumi.lv. Rixtel Lab.