Tūrisma akcija
Tūrisma akcija

Tulkošanu no latviešu valodas uz angļu valodu nodrošina Tilde Tulkotājs
Tulkošanu uz citām valodām nodrošina Google Tulkotājs
facebook twitter
Lietotājiem
Lietotājiem
Jaunauces muižaMežotnes pilsDundagas pilsZvārtavas pilsPadures muižaMazmežotnes muižaBalvu muižaJaunmoku pilsBerķenes muižaLitenes muiža
Latvijas Piļu un muižu asociācija
Unikālais piļu un muižu kultūras mantojums sevī glabā vērtības, atklājot jaunas un jaunas liecības par savas patības apzināšanos. Saglabājamas un nododamas nākamajām paaudzēm kā sociālekonomiskās izaugsmes potenciāls

Notikumi

Izaicinājums nebija atbilst tikai pašreizējām prasībām, bet arī tām, kas būtu nākotnes projektos, lai kādās formās tie nāktu.
Notikumu kalendārs
Tuvākie pasākumi
Vadakstes pils
 Vadakstes pils apmeklētājiem - LŪDZU savlaicīgi pirms apmeklējuma PIEZVANĪT, lai vienotos par apmeklējuma laiku, Mob:25619406)
Lasīt vēl
Apceļosim Latvijas pilis un muižas 2017
Jērcēnmuižā 18.-20.augustam  jūs gaidīs gids no plkst. 10.00-17.00.
​Zīmodziņu par apmeklējumu jums  ceļotāju kartē iespiedīs bibliotēkā
Lasīt vēl
18.augustā Viduslaiku dzīres Cēsu pilī
Aicinām Jūs ceļot laikā un piedalīties viduslaiku dzīrēs Cēsu pilī. Jūs sagaidīs viesmīlīgie pils ļaudis, lai dotu iespēju iemēģināt roku jautrās un aizraujošās viduslaiku spēlēs, kas ļaus pārliecināties par savu drošsirdību, veiklību un veiksmi. Pēc tām Jūs tiksiet aicināti pie dzīru galda baudīt viduslaiku mielastu ar cepešiem, vircotām mērcēm un īpaši pagatavotu zivi. Kamēr izgaršosiet pils pavāru sagatavoto bagātīgo un sātīgo maltīti, kas tiks papildināta ar putojoša alus kausiem, par Jūsu labsajūtu pie galda rūpēsies viduslaiku pils kalpotāji un muzikants. Dzīru laikā īpašu noskaņu radīs Livonijas laika mūzika, bet pils kalpotājas ierādīs skaistāko viduslaiku deju soļus. Vakara noslēgumā viesi tiks aicināti doties pastaigā sveču izgaismotajā viduslaiku pilī pils kalpotāja pavadībā. No Rietumu torņa ikviens varēs nolūkoties uz vairāk kā 800 gadus seno pilsētu – Cēsīm.
18.augustā plkst.19:00 Cēsu pilī (tikšanās vieta Pils laukumā).
Programmas ilgums – apm. 3 h
Programmas cena – EUR 25.00 no personas (cenā iekļauti ēdieni un dzērieni viduslaiku mielastā, ieejas maksa viduslaiku pilī, viduslaiku spēles un aktivitātes, mūzika un viduslaiku dejas, kā arī ekskursija viduslaiku pilī gida pavadībā).
Pieteikšanās līdz 16.augustam (biļetes Cēsu Tūrisma informācijas centrā, Pils laukumā 9 un Biļešu Paradīzē)
Lasīt vēl
2017.07.22 datuma notikumi
Latvija LV

Apceļosim Latvijas pilis un muižas 2017

Jērcēnmuižā 21.-23.jūlijam  jūs gaidīs gids no plkst. 10.00-17.00.
​Zīmodziņu par apmeklējumu jums  ceļotāju kartē iespiedīs bibliotēkā

21.07.2017 - 23.07.2017
Latvija LV

22. jūlijā "Vēsturiskais Hanzas tirgus" Cēsu Pils dārzā


Sestdien, 22.jūlijā no pulksten 11:00 līdz 19:00 Cēsu Pils dārzā norisināsies pasākums “Vēsturiskais Hanzas tirgus”. Tā laikā gan lielam, gan mazam apmeklētājam būs iespēja pakāpties pāris soļus atpakaļ laikā, nonākot periodā, kad Cēsis bija Hanzas tirdzniecības savienības locekle, un līdzdarboties viduslaiku cilvēku ikdienas norisēs.
    Pasākuma laikā varēs iepazīt un iemēģināt visdažādākās viduslaiku amatu prasmes, klausīties tautas mūziku folkloras kopu “Raksti”, “Ceļtekas”, “Laikam pāri”, “Dzieti” un “Skandinieki” izpildījumā un baudīt citus tā laika izklaides veidus –  leļļu teātri, cirku un uguns mākslinieku priekšnesumus. Darbosies viduslaiku aktivitāšu centrs, kurā Cēsu pils kalpotāju pavadībā būs iespējams pārbaudīt attapību un fiziskās prasmes dažādās spēlēs un rotaļās, kā arī piemērīt bruņas. Dārzniece iepazīstinās ar to, kas šogad ir izaudzis Cēsu pils virtuves dārzā un kādiem mērķiem garšvielas un dažādie dārzeņi tika izmantoti viduslaikos. Darbosies lopu tirgus, kurā būs iespējams aplūkot visdažādākos mājdzīvniekus. Pasākuma noslēgumā simboliski tiks sadedzināts soda stabs.
    Pasākuma saturu kuplinās arī ēdinātāji, kuri piedāvās nobaudīt īsteni viduslaicīgas garšas, kā arī tirgotāji, kuri būs gatavi kaulēties ar ikvienu pircēju. Pasākuma organizatori cer, ka visi skatītāji – gan lieli, gan mazi aktīvi līdzdarboties piedāvātajās aktivitātēs, tādejādi iegūstot jaunas prasmes un zināšanas par Cēsīm un Hanzas laiku vēsturi.
    Kultūras programma “Vēsturiskais Hanzas tirgus” ir viena no šī gada Cēsu pilsētas svētku sastāvdaļām, kuru nākotnē ir plānots pārvērst par ikgadēju tradīciju, tādējādi popularizējot Hanzas vārdu un piesaistot arvien vairāk tūristus pilsētai.  Pasākums tiek realizēts projekta “Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai (HANSA)”  ietvaros ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda Centrālās Baltijas programmas 2014-2020. gadam atbalstu, un kura mērķis ir stiprināt vēsturiskās Hanzas savienības vērtības.

Pasākuma programma:

11.00-19.00 Vēsturiskais Hanzas tirgus
Viduslaiku tradīcijas, Hanzas perioda amatu demonstrējumi, viduslaiku ēdmaņas, tirgošanās
11.00 -13.00 Maizes cepšana maizes krāsnī

Tautas mūzika uz dārza skatuves
11.00 Tērvetes folkloras kopa “Ceļteka”, Vīpes pagasta folkloras kopa “Raksti”
13.00 Inga Karpiča, folkloras kopa “Raksti”
15.30 Tautas vērtes kopa “Dzieti”, Ceraukstes folkloras kopa “Laikam Pāri”
16.30 Folkloras draugu kopa “Skandinieki”

Cirks, uguns piedzīvojumi un leļļu teātra izrādes
11.30 un 13.30 Maijas Ulmes leļļu teātra izrādes bērniem un pieaugušajiem
12.30, 14.30, 17.30 Uguns piedzīvojums Fire Spirit izpildījumā
17.30 Soda staba dedzināšana

 

22.07.2017
CMS v.2.2 © ITrisinājumi.lv 2017, RixtelLab 2014

Mājas lapu izstrādāja ITrisinājumi.lv. Rixtel Lab.