Tūrisma akcija
Tūrisma akcija

Tulkošanu no latviešu valodas uz angļu valodu nodrošina Tilde Tulkotājs
Tulkošanu uz citām valodām nodrošina Google Tulkotājs
facebook twitter
Lietotājiem
Lietotājiem
Balvu muižaZvārtavas pilsRankas muižaMazmežotnes muižaDundagas pilsJaunmoku pilsPadures muižaBerķenes muižaJaunauces muižaUngurmuiža
Latvijas Piļu un muižu asociācija
Unikālais piļu un muižu kultūras mantojums sevī glabā vērtības, atklājot jaunas un jaunas liecības par savas patības apzināšanos. Saglabājamas un nododamas nākamajām paaudzēm kā sociālekonomiskās izaugsmes potenciāls

Notikumi

Izaicinājums nebija atbilst tikai pašreizējām prasībām, bet arī tām, kas būtu nākotnes projektos, lai kādās formās tie nāktu.
Notikumu kalendārs
Tuvākie pasākumi
Vadakstes pils
 Vadakstes pils apmeklētājiem - LŪDZU savlaicīgi pirms apmeklējuma PIEZVANĪT, lai vienotos par apmeklējuma laiku, Mob:25619406)
Lasīt vēl
Apceļosim Latvijas pilis un muižas 2017
Jērcēnmuižā 18.-20.augustam  jūs gaidīs gids no plkst. 10.00-17.00.
​Zīmodziņu par apmeklējumu jums  ceļotāju kartē iespiedīs bibliotēkā
Lasīt vēl
18.augustā Viduslaiku dzīres Cēsu pilī
Aicinām Jūs ceļot laikā un piedalīties viduslaiku dzīrēs Cēsu pilī. Jūs sagaidīs viesmīlīgie pils ļaudis, lai dotu iespēju iemēģināt roku jautrās un aizraujošās viduslaiku spēlēs, kas ļaus pārliecināties par savu drošsirdību, veiklību un veiksmi. Pēc tām Jūs tiksiet aicināti pie dzīru galda baudīt viduslaiku mielastu ar cepešiem, vircotām mērcēm un īpaši pagatavotu zivi. Kamēr izgaršosiet pils pavāru sagatavoto bagātīgo un sātīgo maltīti, kas tiks papildināta ar putojoša alus kausiem, par Jūsu labsajūtu pie galda rūpēsies viduslaiku pils kalpotāji un muzikants. Dzīru laikā īpašu noskaņu radīs Livonijas laika mūzika, bet pils kalpotājas ierādīs skaistāko viduslaiku deju soļus. Vakara noslēgumā viesi tiks aicināti doties pastaigā sveču izgaismotajā viduslaiku pilī pils kalpotāja pavadībā. No Rietumu torņa ikviens varēs nolūkoties uz vairāk kā 800 gadus seno pilsētu – Cēsīm.
18.augustā plkst.19:00 Cēsu pilī (tikšanās vieta Pils laukumā).
Programmas ilgums – apm. 3 h
Programmas cena – EUR 25.00 no personas (cenā iekļauti ēdieni un dzērieni viduslaiku mielastā, ieejas maksa viduslaiku pilī, viduslaiku spēles un aktivitātes, mūzika un viduslaiku dejas, kā arī ekskursija viduslaiku pilī gida pavadībā).
Pieteikšanās līdz 16.augustam (biļetes Cēsu Tūrisma informācijas centrā, Pils laukumā 9 un Biļešu Paradīzē)
Lasīt vēl
2017.07.30 datuma notikumi
Latvija LV

Baroka pērļu virkne

Lāsma Meldere Šestakova – baroka vijole
un
KAC „Imanta” kokļu ansamblis „Kārta”:
Ieva Lapšāne – solo kokle,
Dace Cerbule – solo kokle,
Dace Bleikša – solo kokle
Inese Rasa – basa kokle,
Gita Andersone – solo kokle.
Koncerts „Baroka pērļu virkne” kokļu ansambļa „Kārta” un solistes Lāsmas Melderes Šestakovas atskaņojumā ir visai neparasts projekts, jo sevī apvieno eiropiešiem tik iemīļoto un pazīstamo baroka mūziku ar latviešu tautas instrumentu - kokli. Koncertā būs iespēja dzirdēt gan pasaulē labi zināmu autoru – J.Pahelbela, A.Vivaldi, G.F.Telemana un A.Skarlati – Baroka mūzikas pērles, gan mazāk pazīstamā komponista H.F.Bībera kompozīociju. Kokļu sidrabainais skanējums, savijoties kopā ar baroka vijoles samtaino tembru, ievedīs klausītāju krāsainajā un bagātīgajā Baroka mūzikas pasaulē.
Ansamblis „Kārta” nule kā nosvinēja savu 35 gadu jubileju. Savā pastāvēšanas vēsturē pabūts gan tuvākās un tālākās pasaules vietās, gan izspēlēta dažādu laikmetu, dažādu komponistu un valstu mūzika. Esošajā sastāvā meitenes spēlē vairāk kā 10 gadus un visas reiz tikušās, studējot kokles spēli Latvijas Mūzikas akadēmijā M.Vanagas klasē. Baroka mūzikas pērles kokļu un vijoles salikumā skanējušas jau vairākās Latvijas pilīs un muižās. Vijolniece Lāsma Meldere-Šestakova studējusi baroka vijoli un senās mūzikas interpretāciju Amsterdamā, kā arī papildinājusi zināšanas, sadarbojoties ar dažādiem lielmeistariem pasaulē. Šobrīd viņas muzikālā darbība pamatā Latvijā ar dažādiem mūzikas sastāviem., tai skaitā kokļu ansambli “Kārta”
 

30.07.2017
Festivāls «RojaL» arī Dundagā. Filma «Līvsalas zēni» (1969)
Latvija LV

Festivāls «RojaL» arī Dundagā. Filma «Līvsalas zēni» (1969)

Dundagas pils pagalmā 30. jūlija vakarā plkst. 22.00,  tiks demonstrēta 1969. gadā Dundagā uzņemtā Ērika Lāča un Jāņa Streiča filma «Līvsalas zēni».
Dundadznieki, kuri piedalījās filmas uzņemšanā tālajā 1969. gadā, dalīsies ar savām atmiņām un stāstiem par filmēšanas gaitu un notikumiem.

Līvsalas zēni

1969., Latvija, Rīgas kinostudija
Režisori: Ēriks Lācis, Jānis Streičs

Lomās: Juris Bružiks, Juris Pļaviņš, Inese Pētersone, Andris Apinis, Aivars Leimanis, Imants Strods, Kaspars Pūce, Māris Smildziņš, Jānis Pepa, Venta Vecumniece, Haralds Topsis, Imants Kokars, Gido Kokars, Harijs Avens, Hermanis Vazdiks, Tālivaldis Macijevskis, Roberts Ceplītis, Velta Krūze, Pēteris Šogolovs, Uldis Dumpis.

Uz mazu zemes gabaliņu Daugavas grīvā pārceļas Mārtiņš Pūpols. Viņa vecāki ir miruši, un rūpes par puiku uzņēmies vectēvs. Pirmajā dienā Mārtiņš skolā ierodas ar pioniera kaklautu ap kaklu. Tas nepatīk Līvsalas «vilkiem», kā sevi dēvē puiša klasesbiedri, turīgie saimniekdēli.

Skolā pirmo gadu strādā arī jaunais Zemītis, kurš no visas sirds aizstāv padomju varu, kurai ir pretinieki – skolotāja Rone un bagātais Lielaušu saimnieks, kura mājās notiek dīvainas lietas.

30.07.2017
CMS v.2.2 © ITrisinājumi.lv 2017, RixtelLab 2014

Mājas lapu izstrādāja ITrisinājumi.lv. Rixtel Lab.