Tulkošanu no latviešu valodas uz angļu valodu nodrošina Tilde Tulkotājs Tilde
Tulkošanu uz citām valodām nodrošina Google Tulkotājs
Lietotājiem
Lietotājiem
Dundagas pilsRankas muižaJaunauces muižaMežotnes pilsJaunmoku pilsLitenes muižaMazmežotnes muižaZvārtavas pilsUngurmuižaBalvu muiža
Latvijas Piļu un muižu asociācija
Unikālais piļu un muižu kultūras mantojums sevī glabā vērtības, atklājot jaunas un jaunas liecības par savas patības apzināšanos. Saglabājamas un nododamas nākamajām paaudzēm kā sociālekonomiskās izaugsmes potenciāls

Notikumi

Izaicinājums nav atbilst tikai pašreizējām prasībām, bet arī tām, kas būtu nākotnes projektos, lai kādās formās tie nāktu.
Notikumu kalendārs
Tuvākie pasākumi
ART-I-SHOCK un GUNTARS PRĀNIS. Koncertprogramma ART-I-KLASIKA
Lūznavas muižā 24. februārī plkst.14.00.
Trio "Art-iShock" ir patīkams pārsteigums un neapsīkstošas enerģijas lādiņš ikkatrā koncertprogrammā. Trio apvienojušās izcilas mūziķes-Agnese Egliņa (klavieres), Elīna Endzele (sitaminstrumenti) un Guna Šnē (čells), mūziķēm dažādi komponisti veltījuši jau teju divdesmit skaņdarbus. Koncertpogrammā "Art-i-Klasika", kurā viss vijas ap senās mūzikas žanriem un motīviem, bet mūsdienīgā skanējumā, Lūznavas muižā trio pievienosies arī senās mūzikas lietpratējs Guntars Prānis, kuplinot skanējumu ar rata liru.
Lasīt vēl
Tautas deju koncerts «DUNDŽIŅ’ DRAUG’ DAŅČ’»
Dundagas pilī 24. februārī plkst. 19.00 .
Sadancos deju kolektīvi no Rīgas, Tukuma, Valdgales, Kandavas, Dundagas.
Gaidīsim- ieeja brīva.
Lasīt vēl
Teātra izrāde bērniem «Kā kļūt par varoni!?»
Dundagas pilī 26. februārī plkst 10.00
Radošā apvienība Teātris un ES piedāvā:
Jautra izrāde bērniem un vecākiem «KĀ KĻŪT PAR VARONI?!»
 
Režisors: TV seriāla Sirdsmīļā Monika un humora raidījuma Anekdošu šovs
režisors Armands Ekštets
 
Izrādes garums: 1h
Žanrs: jautra komēdija bērniem un vecākiem
Valoda: latviešu
Izrādes mērķu auditorija: bērni pirmsskolas un sākumskolas vecumā un viņu vecāki
 
Izrādes apraksts:
Trīs trušiem ir apnicis baidīties un drebēt kā apšu lapām. Viņi ir nolēmuši kļūt par varoņiem. Bet – kas ir varonis? Un – vai viegli par tādu kļūt? To jūs uzzināsiet atnākot uz izrādi bērniem un vecākiem – KĀ KĻŪT PAR VARONI?!
 
Biļetes cena 2,00 €
 
Sīkāka informācija par teātri: Teātris un ES Facebook lapā!         
Kontaktinformācija: teatrisunes@gmail.com
 
Lasīt vēl
2017.08.01 datuma notikumi
Latvija LV

30.11.-0001 - 29.09.2017
Zaļajāmuižā Muzeju nakts aktivitātes
Latvija LV

Zaļajāmuižā Muzeju nakts aktivitātes

Laipni aicināti Zaļajāmuižā 2016.gada 21. maijā!

21.05.2016 - 17.10.2017
Asociācijas biedru pieredzes apmaiņas brauciens pa Latgali
Latvija LV

Asociācijas biedru pieredzes apmaiņas brauciens pa Latgali

28.06.2016 - 17.10.2017
Lietuvas Tūrisma mārketinga asociācijas delegācijas vizīte Vidzemes pilīs un muižās
Latvija LV

Lietuvas Tūrisma mārketinga asociācijas delegācijas vizīte Vidzemes pilīs un muižās

19.07.2016 - 17.10.2017
Pieredzes apmaiņas brauciens uz Čehiju un Slovākiju
Latvija LV

Pieredzes apmaiņas brauciens uz Čehiju un Slovākiju

21.09.2016 - 17.10.2017
Pieredzes apmaiņas brauciens uz Čehiju un Slovākiju
Latvija LV

Pieredzes apmaiņas brauciens uz Čehiju un Slovākiju

22.09.2016 - 17.10.2017
Pieredzes apmaiņas brauciens uz Čehiju un Slovākiju
Latvija LV

Pieredzes apmaiņas brauciens uz Čehiju un Slovākiju

23.09.2016 - 17.10.2017
Pieredzes apmaiņas brauciens uz Čehiju un Slovākiju
Latvija LV

Pieredzes apmaiņas brauciens uz Čehiju un Slovākiju

24.09.2016 - 17.10.2017
Latvija LV

LEĢENDU NAKTS PILĪS UN MUIŽĀS

29. oktobrī jau 5. gadu vairāk kā 30 Latvijas pilīs un muižās norisināsies Latvijas Piļu un muižu asociācijas organizētā Leģendu nakts, kad stāsti, nostāsti, vēsturiski fakti kļūs par realitāti un ceļotājs par daļu no tās. Leģendu nakts būs iespēja iepazīt vēsturiskās ēkas, izdzīvot neparastus notikumus un satikt pārsteidzošas personības.

Leģendu nakts ieskaņa 27.oktobrī:
 
Alsviķu muiža.
“Leģendu meklējumi Alsviķu pagastā”. Plkst. 17:00 atnāciet uz Smiltenes tehnikuma Alsviķu teritoriālo struktūrvienību un atklājiet leģendas stāstījumos par laikā atstātiem vēstījumiem,  dziesmās un spēlēs, un amatzeļļu prasmēs.
Ieeja: bezmaksas.
Kontaktpersona: Astrīda Bētere, kultūras darba organizatore, 26606121, astrida.betere@alsviki.lv
 
Leģendu nakts 29.oktobrī:
 
Abgunstes muiža.
Spēle “Abgunstes leģendas”. Plkst. 19:00 - 23:00. Tas ir piedzīvojums mīklu un loģikas spēļu (kvestu) cienītājiem! Jūsu komanda tiks ieslēgta telpā, kur risinot dažādas mīklas un piemeklējot atslēgas, jums būs jāspēj izkļūt no tās ierobežotā laikā. Spēlē var piedalīties komanda no diviem līdz pieciem cilvēkiem. Spēle ik pa 30 minūtēm. Iesakām veikt rezervāciju!
Spoku ķērāju darbnīca. Spoki bieži vien ir piļu un muižu galvenie varoņi, tomēr arī katrā mājā dzīvo kāds labs vai ne tik rātns gariņš. Spoku ķērājs būs kā skaista dekorācija un praktisks instruments  - labie spoki un mājas gariņi rāmīša tīklā tiek notverti un paturēti, bet sliktie  - caur tīkla caurumu aizvadīti projām.
Kino leģendas. Filma “Tas kungs jau prasa ēst” (seansi ik pa 30 minūtēm).
Vīnu degustācija. Abgunstes muiža meklē savu leģendāro vīnu. Kurš ir visiecienītākais – ābolu-brūkleņu, aveņu vai jāņogu? To lūgsim noteikt apmeklētājiem!
Cienastā muižas leģendārās pankūkas ar pašmāju ievārījumiem!
Ieeja: par ziedojumiem.
Kontaktpersona: Asnāte Avotniece,  biedrības “Radošuma meka” projektu vadītāja, 29393131, asnate.avotniece@gmail.com

Aizputes jaunā pilsmuiža.
Plkst. 18:30 - 22:00 Aizputes jaunās pilsmuižas vīna darītavā jaunās ražas vīnu degustācija, kuras laikā vīndaris Mārtiņš Sants piedāvās ne tikai nogaršot jaunos vīnus, bet arī atklās pāris receptes vīna gatavošanā. 
Ieejas maksa: 4,00 EUR.
Kontaktpersona: Mārtiņš Sants, 26397949, martins.sants@gmail.com

Apriķu muiža.
Plkst. 20:00 - 24:00 aicinām izbaudīt mūsu Apriķu muižas noskaņas, dodoties goda aplī muižas teritorijā un pirmās sajūtas apliecinot pie dižākā parka koka zīmējumos uz koka pamatnēm, veidojot neparastu galeriju. Tad mirkļus iemūžināt uz muižas greznākā interjera fona caur fotokameras actiņu lūkojoties. Dodoties tālāk, uzklausot tikai mūsu muižu stāstus, gaismēnu spēlēs lūkojoties un romantiskās sajūtās paliekot, Baltā dāma aicinās nogaršot pagatavoto svētku zupu. Ar sveču gaismu noskaņu dosimies tālāk no pat pagrabiem līdz tornim un bēniņiem … Tur kamīna malkas pagalītēm sprakšķot, priecēs mūzika… turpināsim iepazīt Leģendu nakts vienreizīgumu. Aktivitātes norisināsies visa vakara garumā.
Ieeja: bezmaksas.
Kontaktpersona: Aina Cērmane, Apriķu muzeja vadītāja, 29184684, e-pasts rukisaina@inbox.lv
 
Arendoles muiža.
“Leģendas par tējām”.
Plkst. 20:00 ierašanās.
20:30 – pagānu tējas maģija, Radziviļu tējas tradīcijas, augu uzlējumu dzeršanas tradīcijas Arendoles apkaimē, tēju degustācija, stāstījums par muižas dzīvi 19. gadsimtā
22:00 – uzvedums «Kungu tējas vakars».
Ieejas maksa:  5,00 EUR ar priekšapmaksu uz kontu (Biedrība «Es Latgalei», reģ. Nr. 40008070576, A/S DNB Banka, LV84RIKO0002013015731), uz vietas – 7,00 EUR.
Kontaktpersona: Faimja Turlaja, biedrības “ES LATGALEI” prezidente, 29421413, arendolemanor@gmail.com
 
 Bērvircavas muiža.
Mirklis grāfa Līvena dzīvē”. Plkst. 15:00 -18:00.
15:00 Bērvircavas muižas parkā pie lielā ozola – gatavošanās medībām: treniņi šaušanā pa mērķi, kinologu darbības ar suņiem, zirgu demonstrējumi, orientēšanās apkārtnē, ugunskurs un tēja.
16:30 Bērvircavas Tautas namā – grāfs ielūdz uz polonēzi, Sesavas pašdarbnieku priekšnesumi, izstāde par Galamuižu un tās ļaudīm.
Ieeja: bezmaksas.
Kontaktpersona: Dzidra Šulce, Sesavas pagasta novadpētniecības speciāliste, gids, tel. 26068854, dzidra.sulce@jelgavasnovads.lv

Cesvaines pils.
Plkst. 20:00 - 22:00 Cesvaines pils Balles zālē notiks mākslas filmas “Ar rudeni sirdī” demonstrēšana. Zīmīgi, ka filma 2013.gada rudenī tika uzņemta vairākās Latvijas vietās, tai skaitā arī Cesvainē un pašā pilī. Filma tiks demonstrēta krievu valodā! Apmeklētājiem lūgums saģērbties siltāk. Būs pieejama silta tēja.
Ieejas maksa: 0,70 EUR.
Kontaktpersona: Diāna Glaudāne,  p/a "Cesvaines tūrisma centrs" direktore, 26730048, turisma.info@cesvaine.lv
 
Cēsu Jaunā pils.
„Zīversu ģimenes ikdiena”. Plkst. 20:00 - 23:00. Zīversu ģimenes nama durvis tiks atvērtas plkst. 19:30 apmeklētājiem būs iespēja iepazīt un iejusties Cēsu Pilsmuižas iemītnieku ikdienas gaitās 18.-19.gadsimtā. Visa vakara garumā Pilsmuižā būs sastopams grāfs Karls Gustavs fon Zīverss un viņa kundze Helēna fon Zīversa, kā arī varēs sastapt mājskolotāju, dzejnieku, dejotājus, mūziķus un muzikantus, stāstniekus, kalpotājus...
Galvenās aktivitātes: Higiēna un SMARŽAS 18.-19.gs.; Mājas muzicēšanas tradīcijas muižās;  KLAVESĪNA mūzika (Lelde Krastiņa (klavesīns), Elita Ezermale (flauta)); 19.gs. deju soļu apgūšana un deju grupas “MAGNOLIJA” priekšnesums; Danči kopā ar Amatas novada folkloras kopu „ORE”; KALIGRĀFIJAS meistardarbnīca kopā ar Astru Reini; Kafijas baudīšana un DZEJAS lasījumi; Spoku STĀSTI pils bēniņos un citas 18.-19.gs. ikdienas nodarbes.
Ieejas maksa: 3,00 EUR pieaugušajiem; 1,50 EUR skolēniem, studentiem, pensionāriem un Cēsu Drauga kartes īpašniekiem.
Kontaktpersona: Zane Neimane, Cēsu Kultūras centra kultūras projektu vadītāja, 20224205, zane.neimane@cesis.lv
 
Dikļu pils.
Dikļu pils aicina iepazīt un izbaudīt pils romantiku sveču un iedegtu kamīnu atmosfērā apskatot pils salonus un skaistās zāles, klausoties leģendās un nostāstos par pils saimniekiem un iedzīvotājiem, kā arī aplūkojot grezno kamīnu kolekciju un Atmodas laika mākslinieku gleznu kolekciju azartiska gida pavadībā plkst. 18:00, 21:00 un 23:00. Ekskursiju laikā būs iespējams pils gaiteņos un zālēs sastapt baronus, muižkungus un viņu daiļās kundzes, un varbūt pat leģendām apvīto pils dāmu Šarlottu.
Ekskursijas noslēgumā apmeklētāji varēs sasildīties ar karstu tēju pie iekurta kamīna Cigāru zālē, vērojot „Dikļu pils metamorfozes” - video projekciju par Dikļu muižas pārtapšanu no pamestas  traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas līdz vienai no skaistākajām celtnēm mūsdienu Latvijā. Foto un video liecībās fiksētas leģendām apvīto muižas ēku un parka pārvērtības.
Plkst. 20:00 ar akustisku solo koncertu viesosies džeza izpildītāja Elīza Baķeģitāras virtuozes Māras Bulas un samtainā kontrabasa pavēlnieka Jāņa Rubika pavadījumā izpildot iemīļotus un ne tik bieži dzirdētus džeza standartus, kā arī oriģinālkompozīcijas, kas radušās iedvesmojoties no dažādiem džeza un populārās mūzikas grandiem.
Savukārt Dikļu pils Gardēžu restorāns piedāvās jauno rudens sezonas ēdienkarti.
Galdiņus lūdzam iepriekš rezervēt pa tālr.: 26515445, 64207480 vai rakstot uz pils@diklupils.lv
Ieejas maksa: Ekskursija pieaugušajiem  – 4,00 EU, Ekskursija pensionāriem, bērniem, studentiem – 3,00 EUR. Elīzas Baķes koncertprogramma – 7,00 EUR.
Kontaktpersona: Aija Būmane, Dikļu pils direktore,  26130777, aija.bumane@diklupils.lv 
 
Dundagas pils.
,,Ko nes sevī pils mūri?”. Leģendām apvītā Dundagas pils 29.oktobrī  no  plkst. 20:00 līdz 23:00 atkal atklās savus noslēpumus un ikvienam būs iespēja šajā vakarā  izbaudīt īpašo pils atmosfēru.  Šoreiz pils dzīvi ieraudzīsim  lāpu un sveču gaismā – varēsiet ielūkoties baroneses  guļamistabā un  vannas istabā, apsēsties pie  barona viesību galda un ielūkoties barona darba kabinetā. Pils pagalmā  mūsu ražotāji piedāvās  našķus, varēsiet  baudīt ,,vien cuciņ” un garšīgas pankūkas, sasildīties ar karstu tēju vai karstvīna malku, skatoties visu iemīļoto filmu ,,Vella kalpi” un ,,Vella kalpi vella dzirnavās”, kā arī izzināt savu likteni Zīlnieka acīm.
Pagrabā Rūķi aicinās lielos un mazos uz radošām darbnīcām.
21:30 pils pagalmā ,,Soul of flames” ugunsšovs.
Aicinām apmeklētājus saģērbies silti pasākuma baudīšanai ārā.
Ieeja: bezmaksas. Kāds eiro kabatā noderēs garšīgām uzkodām un karstvīna malkam.
Kontaktpersona: Smaida Šnikvalde, Dundagas Kultūras pils kultūras darba organizatore, 22021270, smaida@dundaga.lv
 
Durbes pils.
„Kādas ģimnāzistes stāsts...”. Vakara gaitā no plkst. 18:00 - 22:00 iespēja piedalīties ģimnāzistes eksperimentā „Vīrusu izplatība”, orientēties Durbes pils leģendās un izveidot portretu foto.
Apskatāms 19.gadsimtu beigu un 20.gs. sākumu kungu māju interjers un izstādes: „Rainis un Durbes pils - atklāj izcilā dzejnieka saistību ar Durbes pili un sniedz ieskatu pirmā Raiņa muzeja veidošanā un iekārtojumā; „Baltijas mākslas izstāde. 20. gadsimta sākumā” - atskatoties uz pirmo mākslas izstādi Tukumā, apskatāmi 15 autoru 46 darbi, galvenokārt J. Rozentāla grafikas. Izstādi papildina Vilhelma Purvīša un Jāņa Valtera gleznas, kā arī vairākas novadnieka, vācbaltu tēlnieka Karla Hansa Bernevica (1858–1934) skulptūras; „Durbes pils fotogrāfijās un arhīva dokumentos” - maz zināmi attēli, kas atspoguļo pils un tās apkārtnes izmaiņas laika gaitā, un muzejam dāvinātie priekšmeti.
Ieeja ar muzeja biļeti: Skolēniem, studentiem: 1,50 EUR, Pensionāriem, invalīdiem – 1,50 EUR, Pieaugušajiem – 2,50 EUR, Ģimenes biļete: 1 - 2 pieaugušie un 2 vai vairāki bērni līdz 18 gadiem – 5,00 EUR.
Kontaktpersona: Santa Silava, Tukuma muzeja direktora vietniece zinātniskajā darbā, 22041224, santa.silava@tukumamuzejs.lv
 
Elejas muiža.
Baudot mākslu, mūziku un tēju”. Plkst. 16:00 - 20:00.
16:00, 18:00 – vēsturiski izzinoša ekskursija Elejas parkā, sākums muižas priekšā, Annija Marecka, Elejas parka gide.
Tējas namiņā – tējas degustācija, Jelgavas novada mājražotāja Lolita Duge; radošā darbnīca  “Izveido savu Tējas namiņa suvenīru” dekupāžas tehnikā, darbnīcas vadītāja Laila Šutine; mūzika – Alise Bētiņa (flauta), Anda Silgaile (klavieru pavadījums).
Ieeja: bezmaksas.
Kontaktpersona: Annija Marecka, Elejas muižas tūrisma informācijas punkta vadītāja, gids, tel. 29851532, annija.marecka@jelgavasnovads.lv 
 
Jaunauces pils.
Plkst. 20:00 priekšlasījumi Jaunauces pils zālē “Jaunauces muižas apbūve laiku lokos” (ēku stāsti  par notikumiem, pārbūvēm, iemītniekiem no muižas laikiem līdz mūsdienām).
21:30   Lāpu gājiens uz muižas namiem.
21:40   Izziņas stendu “Jaunauces muižas apbūve” atklāšana.
22:05   Muižas zupas baudīšana.
Ieeja: bezmaksas.
Kontaktpersona: Inguna Balcere, Jaunauces muižas pārvaldniece, 26014296, inguna.balcere@inbox.lv
 
Jaunpils pils.
“Skanošā pils”.  No plkst. 18:00 IESKANDINĀŠANA. Sadziedāsies 5 kori:  Rīgas Latviešu biedrības jauktais koris, Jauktais koris “Grindeks”, Jaunmārupes jauktais koris “Universum”, Studenšu Prezidiju konventa sieviešu koris un Jaunpils jauktais koris.
19:00 - 24:00 SKANDINĀŠANA.
20:00, 21:00, 22:00 Pils leģendas Ēnu teātra uzvedumos. Piedzīvojumu spēle “Pils mistērija” pagrabos. Vēja zvanu, mūzikas instrumentu un radošās darbnīcas. Izstāde ”Radošs prieks un rokdarbi Jaunpilī”. Dzintras Miķelsones dekoratīvo kurpīšu izstāde “Pasakām vajag ticēt”. Bruņinieku pagrabiņš un citas muzeja ekspozīcijas. Ugunskurs, silta tēja un vēja zvanu skaņas.
Ieeja: bezmaksas.
Gardas riktes un gardumus varēs baudīt pils krodziņā.
Viesu labsajūtai pieejami arī viesnīcas numuriņi*, kurus nepieciešams rezervēt pa tālruni 29442539.
Kontaktpersona: Inga Krūtaine, reklāmas speciāliste, 28684484, ingakrutaine@gmail.com
 
Jērcēnmuiža.
“Ceļojums krēslas stundā”. Plkst 19:00 - 21:00 iepazīsim Jērcēnmuižu krēslas stundā. 21:00  ceļojums turpināsies mūzikā un dzejā, tajā mūs pavadīs Strazdumuižas pūtēju kvintets (vadītājs Armands Ozols) un Salacgrīvas teātra studija “Visa veida versijas” (režisore Inese Jerāne),  “Vēstules sniegā” - Valda Atāla dziesmas un mūsdienu latviešu dzejnieku mīlas lirika.
23:00  saviesīgas sarunas pie tējas un kafijas.
Ieeja: bezmaksas.
Apmeklējot pasākumu, jārēķinās ar nelieliem finansiāliem izdevumiem kūciņām un kafijai.
Kontaktpersona: Ilvija Ķimse, Jērcēnmuižas gids, 28645054, ilvija.kimse@strencunovads.lv
 
Kokmuiža.
No plkst. 17:00:
* Latvijas Piļu un muižu asociācija. Leģendas ceļš. Vineta Vintere.
* Cilvēki un likteņi Kokmuižā. Ineta Amoliņa.
* Kokmuiža vakar, šodien, rīt. Elga Olmane.
* Valmieras mūzikas skolas stīgu ansambļa koncerts.
Ieeja: bezmaksas.
Kontaktpersona: Vineta Vintere, Kocēnu novada domes Kultūras un starptautisko sakaru koordinatore, 29226028, vineta.vintere@kocenunovads.lv

Krāslavas muiža.
“Planētu parāde Krāslavas pils dārzā”. Plkst. 19:00 - Pulcēšanās pils dārzā.
Kopā veidosim Andromedas miglāju, atcerēsimies planētu un to pavadoņu nosaukumus, dejosim citplanētiešu ballītē, ēdīsim kosmisko zupu un stāstīsim jokus.
Dreskods – citplanētiešu tērps (arī lai ir silti) vai kāds tā aksesuārs, lāzers un labs noskaņojums…
Ieeja: bezmaksas.
Kontaktpersona: Inta Lipšāne, Krāslavas novada TIC speciāliste, 26487763, tic@kraslava.lv
 
Lielplatones muiža.
“Zelta poda meklējumos” plkst. 18:00 - 22:30.
18:00, 19:30, 21:00 Klasiskā mūzika un dzeja – J.S.Baha un A.Vivaldi 19.gs. mūzika .
18:30, 20:00, 21:30 Zelta poda meklējumos ar Balto dāmu muižas parkā (ar lāpām).
Darbosies muižas kafejnīca, mājražotāju tirdziņš un radošās darbnīcas – vēja zvanu un taureņu veidošana.
Ieeja: bezmaksas.
Kontaktpersona: Janīna Ungure, Lielplatones tūrisma informācijas punkta vadītāja, gids, 26611468, janina.ungure@jelgavasnovads.lv
 
Lielvircavas muiža.
“Viena diena Venēcijā’’ plkst. 20:00 - 23:30.
20:00 Pasākuma atklāšana.
Stilizēts, muzikāls priekšnesums “Venēcijas karnevāla noskaņa” – baroka deju ansamblis “La Maison Noble”, mūzika: Zane Rožkalna – soprāns, Endijs Rožkalns – ģitāra.
20:30 - 23:30 Tematiskā izstāde “Zirgs. Sieviete. Mode” – 19., 20., 21. gs. priekšmetu privātkolekcijas, muižas vēstures stāsti.
Ieeja: bezmaksas.
Kontaktpersona: Zanda Zariņa, Lielvircavas tūrisma informācijas punkta vadītāja, gids, 22024127, zanda.zarina@jelgavasnovads.lv

Liepas muiža.
“Miglas stāsti”.
Plkst. 20:00 - 01:00. 
20:00 Ierašanās Liepasmuižā, iepazīšanās ar pasākumu centru/lauku viesnīcu Lindenhoff/Liepasmuiža, multimediju prezentācija par muižu, tās vēsturi un tajā notikušajiem pasākumiem.
20:30 Muižas ēku stāsti – grāmatas “Liepasmuiža: pagātne, tagadne, nākotne” fragmentu lasījumi un mūzikas priekšnesumi sadarbībā ar Liepas Kultūras namu – 1.daļa.
21:00 Radošā darbnīca ar ķirbjiem – bērniem un pieaugušajiem.
22:00 Muižas ēku stāsti – grāmatas “Liepasmuiža: pagātne, tagadne, nākotne” fragmentu lasījumi un mūzikas priekšnesumi sadarbībā ar Liepas Kultūras namu – 2.daļa.
22:30 Ekskursija ar lukturīšiem pa muzikālajos stāstos pieminētajām ēkām.
23:00 Tējošana sveču gaismā muižas banketu zālē, sieviešu-dieviešu padomu saņemšana – tiem, kas tos vēlas.
24:00 Ekskursija ar lukturīšiem uz bailīgo klēti un muižas kapiem, muižas kapličas apmeklējums, tās leģendas un spocīgais ozols.
Vēlams ņemt līdzi lukturīti.
Ieejas maksa: 5,00 EUR (ar priekšapmaksu), 7,00 EUR pasākuma dienā.
Kontaktpersona: Rita Zālīte, Mākslas kūrorta Lindenhoff/Liepasmuiža sabiedrisko attiecību speciāliste, 29277532, ritazalite@gmail.com
 
Lūznavas muiža.
“Cimboļu mūzikas svētki” festivālā “Dzīvā mūzika”” plkst.19:00. Šī gada festivāla “Dzīvā mūzika” pieturvieta Leģendu naktī būs Lūznavas muižā, kurā notiekošajos “Cimboļu mūzikas svētkos” tiks atklātas leģendas par šo visā Latvijā 18. un 19. gadsimtā tik populāro mūzikas instrumentu. Cimboļu mūzikas svētki būs pirmais mēģinājums saaicināt vienā pasākumā spēlmaņus no visas Latvijas, kā arī iepazīstināt ar instrumenta spēles tradīcijām un cimboļu mūzikas attīstības tendencēm kaimiņzemēs. 
Ieejas maksa: 3,00–5,00 EUR (Biļešu paradīzes kasēs, Lūznavas muižā).
Kontaktpersona: Iveta Balčūne, Lūznavas muižas pārvaldniece, 29390701, muiza@luznava.lv
 
Padures muiža.
Plkst. 19:00 - 24:00. Ebru gleznošanas tehnikas pratējs Tahsins Ozer  ar savu meistarklasi un darbnīcu – visa vakara gaitā.
19:00 - 21:00 Trauku apgleznošana.
19:00 un 22:00 Kino par 19. gs.  muižniecības dzīvi Latvijā  pēc Eduarda  Grāfa fon Keiserlinga grāmatas motīviem.  
20:00 un 22:00 Ēnu teātris – stāstījums par Padures muižas dzīvi cauri gadsimtiem.
21:00 Toms Mikāls  - džeza izpildītājs.
Būs iespēja iegādāties īpašos muižas svečturus. Visa vakara gaitā varēs baudīt Smilškalnu vīnus, Taņas gardos pīrādziņus, svaigi ceptas piparkūkas un lielisku mūziku!
Ieejas  maksa: 3,00 EUR.
Kontaktpersona: Jānis Lazdāns, Padures muižas īpašnieks, 29640028, janis.lazdans@pilis.lv
 
Pelču pils.
Izglītojoša izklaide „Atklāj Pelču pils noslēpumus!”. Pelču pils tiks atvērta viesiem plkst. 20:00. Lūgums visiem apmeklētājiem nenokavēt izklaides sākumu.
Programmas ietvaros paredzēts: ieskatīties firsta Līvena guļamistabas aizkulisēs; būt par lieciniekiem 1945.gada notikumu vēsturiskajos pagriezienos; veldzēties pie „ mīlestības” tiltiņa „ karstā” avotiņa; piedalīties pils likteņlīniju viktorīnā/spēlē; izmantot fotosalona piedāvājumu; izdejoties uz pils balkona; ļauties dziesmu vilinājumam; nobaudīt firsta mīļāko ēdienu pils pagraba virtuvē; īpaši vērīgajiem satikties ar Balto Dāmu.
Noslēgumā plkst. 22:00 – pulcēšanās laukumā pie ieejas pilī svarīgam paziņojumam!          
Ieeja: bezmaksas.
Kontaktpersona: Indra Vilmane, Kuldīgas novada Pelču pagasta Tautas nama vadītāja, 26803366, indra.vilmane@kuldiga.lv
 
Puikules muiža.
Plkst. 19:00 Radošās darbnīcas;  20:00 – Puikules izzināšanas sacensības.
21:00 Raganu saiešana,  22:00 – Humorpilna tikšanās ar Valmieras drāmas teātra aktieri Kārli Neimani.
Visa vakara gaitā: iespēja aplūkot izstādi “Puikules muiža jauno Alojas novada mākslinieku redzējumā”; nedaudz izzināt sevi un savu būtību ar testa palīdzību; izmantot fotostūri.
Visi interesenti aicināti ierasties raganu tērpos. Iespaidīgākajiem tērpiem pārsteigumu balvas.
Ieeja: bezmaksas.
Kontaktpersona: Monta Meldere, Kopienas centra “Puikules muiža” vadītāja, 25627896monta.meldere@aloja.lv
 
Spāres muiža.
„Šai mirklī jūtos brīvs... jeb Akordeonā sirdi liku”. Plkst.19:00 sendienās un šodien spēlējošo akordeonistu saiets. Koncerta viesi - Saldus senioru akordeonistu ansamblis “AKORDS” ar programmu “Gadi nav šķērslis”, vadītājs Guntis Ābols.
Kopīgi ieelposim akordeona skaņas un rudenīgā gaisotnē jauksim labu emociju kokteili!
Ieejas maksa: 1,50 EUR.
Kontaktpersona: Tabita Kalniņa, Spāres tautas nama vadītāja, 28620076, tabitaspare@inbox.lv
 
Staļģenes muiža.
“Katram sava valodiņa”. Plkst. 18:00 - 23:00 Novadpētniecības muzejā  - stāsts par muižas vēsturi baronu un hercogu laikos. Literāta un pedagoga Jura Cibuļa ābeču izstāde, kurā apskatāmas vairāk kā 300 latviešu un citu tautu ābeces, tai skaitā, hercogu Ketleru laikā Jelgavā izdotās.
Iespēja pamācīties no 1782. gadā izdotās Gotharda Frīdriha Stendera izdotās ābeces un iepazīties ar kolekcijas autora Jura Cibuļa 2016. gadā izdoto grāmatu  “Valodu un tautu brīnumainā pasaule”.
Ieeja: bezmaksas.
Kontaktpersona: Saiva Drupa, tūrisma informācijas punkta vadītāja, novadpētniecības speciāliste un gids, 26383129, saiva.drupa@jelgavasnovads.lv
 
Svitenes pils.
“Izsapņot sapni kopā…”. Plkst. 20:00: Irēnas Nikkinenas foto izstāde “Sapņu pasaule”;   “Saldais sapnis”- gardākās kūkas konkurss ar degustēšanu;  Sapnis par Kūku muzeju - viesos Zemgales labākās kūkas autore Ilze Kupča; “Noķert sapni”- sapņu ķērāju meistardarbnīca;  “Sapņi par gaismu” – mākslinieces  Ilzes Dilānes gaismas objektu izstāde;  Stāstu par saviem sapņiem – “Es dzīvoju šajā pasaulē” – izstāstīs Pilsrundāles vidusskolas 3.b klases skolēni un skolotāja Ilga Vaičūne;  Sapnis par ķēķī pabūšanu - Pankūku cepšana pils vecajā ķēķī;  Sapņot par mīlestību - vēstuļu papīra radīšana, rakstīšana senu laiku gaumē;  Mīlestības gaismas mandalas veidošana; dvēseles  ritmi  mūzikā;
Vēstures vīzijas - pastaiga pa pili sveču gaismā; Foto stūrītis” Noķer mirkli aiz astes…”; Sapnis par labākiem laikiem” – dejo līnijdeju grupa “Nāc dejot” un Eiropas deju grupa “Magnolijas”; “Pabūt sapnī vēl mazliet…” – jauniešu  grupas “Jumts” mūzika labai omai.
Leģendu nakts viesi aicināti ņemt līdzi gardākā ievārījuma burciņu pie pankūkām, tējas svecītes mandalas veidošanai, sveci pils apskatei, naudiņu našķu, interesantu aksesuāru un sapņu ķērāju iegādei!
Ieeja: bezmaksas.
Kontaktpersona: Lilita Lauskiniece, Pilsrundāles vidusskolas struktūrvienība “Mākslas skola” vadītāja, 26524190, lilital@inbox.lv.
 
Šlokenbekas muiža.
Kad saule noriet…”. Sākums no plkst. 20:00.
20:00 Lielajā zālē koncertprogramma ar Viktoru Lapčenoku.
Ieejas maksa : pieaugušajiem 5,00 EUR, bērniem no 7-12 g.v. –
3,00 EUR. Bērniem līdz 7 g.v. ieeja par brīvu. Biļetes var iegādāties : www.bilesuparadize.lv vai Šlokenbekas muižā  (tālr. 26226559).
Muižas pagrabā  no plkst. 20:00 spēles, rotaļas un leģendas iepazīšana, Velvju zālē – radošās  darbnīcas. Mazajā zālē Ilūzijas kopā ar Edžu plkst. 21:00 un 22:00 (programma apm. 30 min.).  Muižas pagalmā  Maģiskās nakts deja plkst. 21:30 un 22:30.
Kontaktpersona: Liene Dubrovska Bedrīte, Direktora vietnieks kultūras jomā, 28301020, e-pasts: info@slokenbeka.lv.

Tāšu-Padures pils (Kalvenes pamatskola).
“Leģenda šodienas versijā Tāšu - Padures muižā”.
Norises laiks: plkst.19:00 - 21:00. Programmā: pavadraksta “foto leģendu piedzīvošanai” izsniegšana; senie amati pie bijušās kalpa mājas; karalisko galma trušu izstāde un foto grāfa Keizerlinga laika noskaņās; zirgu izjāde pie grāfa Keizerlinga zirgu staļļa (šodienas kultūras nama); citi muižas piedāvātie baudījumi dvēselei (mūzika, skolēnu stāstījumi, fotografēšanās, pastaigas, pārsteigumi).
Ieeja: bezmaksas.
Kontaktpersona: Vita Roģe, Kalvenes pamatskolas vēstures skolotāja, 26702173, vitaroge@inbox.lv

Ungurmuiža.
No plkst. 18:00 Kungu māja, Tējas namiņš, „Mazais Unguriņš”...
Stāstījumi par muižas vēsturi un tās saimniekiem. Apskatei šīs vasaras paveiktais sienu gleznojumu restaurācijā.
Ieeja: bezmaksas.
Ungurmuižas restorāns gardēžiem – rudens sezonas ēdienkarte! 
Plkst. 21:00 Vakara noskaņu koncerts ar Kārli Kazāku. Mīlestības vēstules no Kampenhauzenu laikiem lasīs Evija Streiča.  
Ieejas maksa: 10,00 EUR.
Kontaktpersona: Ieva Malceniece, SIA “Ungurmuiža” direktore, 22007332, info@ungurmuiza.lv

Vadakstes muiža.
Vadakstes muiža apmeklētājus gaidīs no plkst. 18:00 līdz 22:00. Būs iespēja apskatīt Vadakstes muižu (šogad vēl viena telpa būs atvērta apmeklētājiem), sveču izstādi, koktēlnieka darbus, Vadakstes vēstures krātuvi (iespēja apskatīt grīdu flīžu fragmentus, kas kādreiz bija muižā) un klausīties koncertu. 
Ieeja: bezmaksas.
Kontaktpersona: Agita Bleidele, Vadakstes pagasta kultūras darba organizētāja, 25617380,  agitableidele@inbox.lv         

Varakļānu muižas pils.
Plkst. 19:00 starpnovadu literātu tikšanās lampu gaismā, 21:00 – postfolkloras grupas “Rikši” koncerts.
Pils apskate un vakarēšana līdz plkst. 24:00. Var ņemt līdzi savu groziņu.
Ieeja: bezmaksas.
Kontaktpersona: Terese Korsaka, Varakļānu novada muzeja vadītāja, 29359242, varaklanupils@inbox.lv
 
Vecauces pils.
“Galda spēļu turnīrs”. Plkst. 16:00 - 21:00. Spēles un sacensību gars cilvēkus ir vadījis no vissenākajiem laikiem.  Tās palīdz izdzīvot šajā pasaulē, jo māca stratēģiski domāt, plānot dažus gājienus uz priekšu, samierināties par zaudējumu un priecāties par uzvaru. Galda spēles ne tikai attīsta komunikācijas iemaņas, cīņas sparu, tieksmi izbaudīt veiksmi un centienus kļūt par līderi, bet arī sagādā prieku par saskarsmi- vienkāršu un jautru kopā būšanu.
Pasākuma kārtība:
No 16:00 reģistrēšanās galda spēļu turnīra dalībniekiem un pārējiem apmeklētājiem.
16:30 ieskats galda spēļu vēsturē, jaunās galda spēles “Pils vēstures līkloči” prezentācija un … Turnīrs var sākties!
Pārējie apmeklētāji varēs gan sekot galda spēļu turnīra gaitai, gan paši atrast spēļu partnerus, lai patīkami kavētu laiku spēlējot  novusu, dambreti, domino, cirku, riču-raču,  dažādas kāršu  u.c  spēles.
Ar galda spēļu  turnīra nolikumu varēs iepazīties Auces novada mājas lapā www.auce.lv
Ieeja: bezmaksas.
Pasākuma laikā būs atvērta pils kafejnīca.
Kontaktpersona: Inese Kaminska, Vecauces pils pārvaldniece, 29195959, vecaucespils@gmail.com
           
Veselavas muiža.
“Nepamodiniet sikspārni!”. Plkst. 20:00 - 03:00. Ēnu  teātris “Leģenda par Rasu”, lasījumi, klasiskās mūzikas koncerts, dziedājumi, dejas, foto izstādes, pusnakts pastaiga ar spokiem muižas dārzā, muižkunga leduspuķu  meklēšana dzirnavu  dīķī, senlietu kambara apmeklējums, ekskursija gida pavadībā „Nepamodiniet sikspārni!”, foto salons, ēšanas prieki un kafija, balle ar “Lauku muzikantiem” – barona  un  baroneses izdancināšana.
Ieejas maksa: biļetes iepriekš pārdošanā 5,00 EUR (muižā un www.bezrindas.lv), pasākuma dienā –
7,00 EUR.
Kontaktpersona: Emerita  Gruzde, Veselavas tautas nama vadītāja, 29247403, emerita2@inbox.lv
 
Vilces muiža.
“Kino leģenda Vilcē”.
Vilces Tautas namā
plkst. 19:00 tikšanās ar Latvijas kino leģendu Jāni Streiču, īpašais viesis Jānis Paukštello. 21:00 – Leģendu nakts balle. Ieejas maksa ballē: 2,00 EUR.
Vilces muižas zālē plkst. 21:00 – 23:00 Silvijas Bērziņas un Svetlanas Jegorovas darināto leļļu izstāde.
Ieeja: bezmaksas.
Kontaktpersona: Elita Priedniece, Vilces tūrisma informācijas punkta vadītāja, gids, 26351169, elita.priedniece@jelgavasnovads.lv

Zaļāmuiža (Zaļenieku).
“Baudi Dzīvi”! No plkst. 19:00 pils salonā, ļaujoties mākslinieka Daira Hofmaņa draudzīgam šaržam – karikatūra ir lielisks veids, kā izklaidēt savus viesus kopīgi pasmejoties un padarot to par jautri pavadītu laiku gan tiem, kas piedalās, gan klātesošajiem. Mākslinieks uzzīmēs jūsu draudzīgo šaržu dažās minūtēs, un saņemsiet unikālu piemiņu no pasākuma;
No plkst. 20:00 līdz 21:00 pils zālē, klausoties leģendārās teātra dziesmas koncertapvienības „Ave Sol” jauktā kora „Salve” koncertā.
Naksnīgajā pils parkā, pastaigājoties un izgaršojot pils pavāra cienastu ar tēju pie ugunskura.
Ieeja: bezmaksas.
Kontaktpersona: Valija Barkovska, Zaļenieku tūrisma informācijas punkta vadītāja, gids, 22043531, valija.barkovska@jelgavasnovads.lv
 


 

 

29.10.2016 - 17.10.2017
Latvija LV

Baltijas valstu piļu un muižu asociāciju vadību tikšanās Igaunijā

11.11.2016 - 17.10.2017
Seminārs “Vēsturisko jumtu segumi, to izmantošana atjaunošanas darbos, pielāgošana mūsdienu vajadzībām un svarīgākie tehniskie risinājumi”
Latvija LV

Seminārs “Vēsturisko jumtu segumi, to izmantošana atjaunošanas darbos, pielāgošana mūsdienu vajadzībām un svarīgākie tehniskie risinājumi”

Seminārs notiks Zaļajā (Zaļenieku) muižā, Zaļeniekos, Jelgavas novadā.

25.11.2016 - 17.10.2017
LPMA Biedru sapulce
Latvija LV

LPMA Biedru sapulce

22.03.2017 - 17.10.2017
Valdes sēde Kokmuižā
Latvija LV

Valdes sēde Kokmuižā

23.05.2017 - 17.10.2017
Latvija LV

Seminārs “Seno ēku pareiza ekspluatācija. Regulāra apsekošana un defektu konstatācija. Raksturīgākās kļūdas. Labās prakses piemēri” Jaunauces pilī

Kultūras mantojuma saglabāšanā liela nozīme ir arī pareizai ēku ekspluatācijai. Viena no problēmām ir novēlota ēku defektu konstatācija jumtos, bēniņos, pagrabos, apkures sistēmās u.c., jo trūkst zināšanu un prasmju, kā veikt   regulāras namu  apsekošanas un pamanīt it kā nebūtiskas izmaiņas, kas ir pirmie simptomi nopietniem defektiem, kuru seku novēršanai būs nepieciešami daudz lielāki līdzekļi. Latvijas Piļu un muižu asociācijas organizētajā seminārā  varēs iegūt zināšanas šajos jautājumos, gan arī iepazīties ar labo praksi un biežāk pieļautajām kļūdām. 
 

07.06.2017 - 17.10.2017
​Projekta “1836” Leišmalītes gājiens Jelgavas novadā
Latvija LV

​Projekta “1836” Leišmalītes gājiens Jelgavas novadā

2017. gada 1., 2. jūlijs
Sestdiena 1.jūlijs
Gājiens no Svitenes uz Elejas muižas parku (~ 26 km)
Plkst. 9:00 – Svitenē pie Liepārs upes (TIKŠANĀS VIETA)
Automašīnas tiek atstātas pulcēšanās vietā, vakarā pēc gājiena šoferus aizved tām pakaļ.
Reģistrēšanās
9:40 – došanās ceļā, plānots noiet aptuveni 26 km.
Plkst. 13:00 Pusdienu pauze pie saimnieces Līgas Rozenbahas mājās “Pārupji”. Mēs tiksim cienāti ar saimnieces gatavotu zupu (pusdienas nodrošina Jelgavas novada pašvaldība).
Nakšņošana Elejas muižas parkā – teltīs. Katram pašam jānodrošina viss, kas nepieciešams – telts, matracīši, guļammaisi, utt.. Būs pieejams ūdens un wc.
Plkst. 18.30 vakariņas (vakariņas nodrošina Jelgavas novada pašvaldība). Trauki, galda piederumi – līdzi katram savi.
Vakarēšana – ugunskurs, dziesmas un Elejas muižas parka tējas namiņa apskate.
Svētdiena 2.jūlijs
Gājiens no Elejas muižas parka uz Vilces dabas parku ( ~31km )
Plkst. 8:00 brokastis. Būs pieejams karsts ūdens, bet par brokastīm katrs domā pats. Trauki, galda piederumi – līdzi katram savi.
Plkst. 8:45 – PĒC brokastīm visi šoferi aizved savas automašīnas uz finiša punktu un tiek atvesti atpakaļ uz brokastīm, lai pēc tam kopīgi dotos pārgājienā.
Plkst. 9:15 autobuss no Vilces dabas parks /Vilces muiža (ATRAŠANĀS VIETA)
Plkst. 10:00 došanās uz Vilces dabas parku – plānots noiet aptuveni 31 km.
Plkst. 13.30 pusdienas Blankenfeldes muižā (pusdienas nodrošina Jelgavas novada pašvaldība)
Plkst. 17:30 1836 staba ierakšana
Plkst. 18:36 koncerts Vilces muižā
Plkst. 20:00 došanās mājup

Vairāk informācijas par gājienu:
Maija Jaunzeme , 26199366
maija.jaunzeme@ziedonamuzejs.lv

Pateicībā Jelgavas novada pašvaldībai par pusdienām un vakariņām, aicinām veikt ziedojumu Elejas muižas parka tējas namiņa atjaunošanai.
Iespējams veikt Ziedojumu arī pārskaitījuma formā:
Jelgavas novada pašvaldībai ar norādi Elejas tējas namiņa inventāra iegādei
AS Swedbank – LV27HABA0551026845154
Adrese: Pasta iela 37, Jelgava, Latvija, LV-3001
Reģistrācijas numurs: 90009118031
Tālruņi: 63022238; 27880167
Fakss: 63022235
e-pasts: dome@jelgavasnovads.lv

01.07.2017 - 17.10.2017
LPMA valdes sēde Abgunstes muižā
Latvija LV

LPMA valdes sēde Abgunstes muižā

04.07.2017 - 17.10.2017
LPMA pieredzes apmaiņas brauciens pa Ziemeļvidzemi
Latvija LV

LPMA pieredzes apmaiņas brauciens pa Ziemeļvidzemi

11.07.2017 - 17.10.2017
Latvija LV

Eksotiskās medības pilī

Tērpi un aksesuāri no Aleksandra Vasiļjeva fonda kolekcijas. Zvēri no Ventspils muzeja un privātkolekcijām. Izstāde skatāma no 16. jūnija Ventspils muzejā Livonijas ordeņa pilī, Jāņa ielā 17.
Medības aizlaikos tika saistītas ar izdzīvošanu un pārtikas sagādi, taču mūsdienās medības var saistīt arī ar īpašu tērpu vai aktuālu akcentu medībām. Ventspils muzejā, Livonijas ordeņa pilī, skatāmajā izstādē savijušās vairākas izstādes nosaukumā Eksotiskās medības nojaušamās tēmas – zvēri kā medījumi, īpašie medību tērpi un aksesuāri, kurus iedvesmojusi eksotiska fauna. Izstādē būs skatāmi vairāk nekā piecsimt dažādu aksesuāru, kas saistīti ar medību tēmu un ap trīsdesmit tērpu, kuros būs iespēja izsekot medību modes tendencēm, sākot ar 19. gs. 70. gadiem līdz pat 20. gs. 60. gadiem. Izstādes vidi bagātinās dažādi gan vietējās faunas, gan eksotisku zvēru izbāzeņi no Ventspils muzeja krājuma un privātkolekcijām.
 

01.08.2017 - 03.08.2017
Latvija LV

Laikmetīgās dejas festivāls "VIDES DEJA"

No 1. līdz 3. augustam, laikmetīgās dejas projekts "VIDES DEJA" ceļos uz Rēzeknes novada Lūznavas muižu, kur plašā triju dienu programmā dejas profesionāļiem, entuziastiem un interesentiem piedāvās plašu laikmetīgās dejas programmu ar vides dejas performancēm, izrādi, uzvedumu un kino.

01.08.2017 - 03.08.2017
Latvija LV

Deju filmu vakars/Festivāls VIDES DEJA

Deju filmu vakars festivāla VIDES DEJA ietvaros notiks Lūznavas muižā 1. augustā no 20.30 līdz 22.30 (pasākums bez maksas). Plašāka informācija www.videsdeja.lv

01.08.2017
Muižnieku turnīrs - Latvijas Piļu un muižu asociācijas korporatīvais pasākums - Zaļajā (Zaļenieku) muižā
Latvija LV

Muižnieku turnīrs - Latvijas Piļu un muižu asociācijas korporatīvais pasākums - Zaļajā (Zaļenieku) muižā

01.08.2017 - 17.10.2017
CMS v.2.2 © ITrisinājumi.lv 2017, RixtelLab 2014

Mājas lapu izstrādāja ITrisinājumi.lv. Rixtel Lab.