Tūrisma akcija
Tūrisma akcija

Tulkošanu no latviešu valodas uz angļu valodu nodrošina Tilde Tulkotājs
Tulkošanu uz citām valodām nodrošina Google Tulkotājs
facebook twitter
Lietotājiem
Lietotājiem
UngurmuižaLitenes muižaMežotnes pilsPadures muižaDundagas pilsRankas muižaJaunauces muižaZvārtavas pilsMazmežotnes muižaBalvu muiža
Latvijas Piļu un muižu asociācija
Unikālais piļu un muižu kultūras mantojums sevī glabā vērtības, atklājot jaunas un jaunas liecības par savas patības apzināšanos. Saglabājamas un nododamas nākamajām paaudzēm kā sociālekonomiskās izaugsmes potenciāls

Notikumi

Izaicinājums nebija atbilst tikai pašreizējām prasībām, bet arī tām, kas būtu nākotnes projektos, lai kādās formās tie nāktu.
Notikumu kalendārs
Tuvākie pasākumi
Vadakstes pils
 Vadakstes pils apmeklētājiem - LŪDZU savlaicīgi pirms apmeklējuma PIEZVANĪT, lai vienotos par apmeklējuma laiku, Mob:25619406)
Lasīt vēl
Apceļosim Latvijas pilis un muižas 2017
Jērcēnmuižā 18.-20.augustam  jūs gaidīs gids no plkst. 10.00-17.00.
​Zīmodziņu par apmeklējumu jums  ceļotāju kartē iespiedīs bibliotēkā
Lasīt vēl
18.augustā Viduslaiku dzīres Cēsu pilī
Aicinām Jūs ceļot laikā un piedalīties viduslaiku dzīrēs Cēsu pilī. Jūs sagaidīs viesmīlīgie pils ļaudis, lai dotu iespēju iemēģināt roku jautrās un aizraujošās viduslaiku spēlēs, kas ļaus pārliecināties par savu drošsirdību, veiklību un veiksmi. Pēc tām Jūs tiksiet aicināti pie dzīru galda baudīt viduslaiku mielastu ar cepešiem, vircotām mērcēm un īpaši pagatavotu zivi. Kamēr izgaršosiet pils pavāru sagatavoto bagātīgo un sātīgo maltīti, kas tiks papildināta ar putojoša alus kausiem, par Jūsu labsajūtu pie galda rūpēsies viduslaiku pils kalpotāji un muzikants. Dzīru laikā īpašu noskaņu radīs Livonijas laika mūzika, bet pils kalpotājas ierādīs skaistāko viduslaiku deju soļus. Vakara noslēgumā viesi tiks aicināti doties pastaigā sveču izgaismotajā viduslaiku pilī pils kalpotāja pavadībā. No Rietumu torņa ikviens varēs nolūkoties uz vairāk kā 800 gadus seno pilsētu – Cēsīm.
18.augustā plkst.19:00 Cēsu pilī (tikšanās vieta Pils laukumā).
Programmas ilgums – apm. 3 h
Programmas cena – EUR 25.00 no personas (cenā iekļauti ēdieni un dzērieni viduslaiku mielastā, ieejas maksa viduslaiku pilī, viduslaiku spēles un aktivitātes, mūzika un viduslaiku dejas, kā arī ekskursija viduslaiku pilī gida pavadībā).
Pieteikšanās līdz 16.augustam (biļetes Cēsu Tūrisma informācijas centrā, Pils laukumā 9 un Biļešu Paradīzē)
Lasīt vēl
2017.08.12 datuma notikumi
Latvija LV

Viduslaiku svētki “Krogus lustes” Jaunpils pilī

Kamēr Jaunpils pilskungs nebūs mājās, ar viņa svētību Jaunpils pils saime lustēsies uz nebēdu tradicionālajos viduslaiku svētkos 12. augustā.  No plkst. 14:00  sagaidāmas dziesmu spēles, jestri danči, gardumgardas ēdienu riktes un īstena krogus atmosfēra, neizpaliks arī viduslaiku izklaides gan lieliem, gan maziem. 

Pasākuma apmkelētāji varēs saņemt arī akcijas "Apceļosim Latvijas pilis un muižas" zīmodziņu un uzlīmes. 

12.08.2017 - 13.08.2017
Latvija LV

Muzikāls uzvedums Viņš un Viņa pie Elejas Tējas namiņa

Salonmūzikas muzikālais uzvedums "VIņš un viņa". Lomu instrumentālajā sadalījumā - Viņš - Freds Ormēns, kas izmantos gan ģitāru, saksofonus, ekektroniku un balsi, un Viņa - Ilze Lejiņa, spēlējot saksofonu, vijoli, birbīni, kokli un stabuli izstāstīs muzikālu stāstu. Brīnišķīgs baudījums pie Elejas parka pērles - Elejas tējas namiņa, skaņām plūstot un atbalsojoties parka koku galotnēs un muižas drupu saules sasildītajos ķieģeļos.

Kontaktinformācija:
Tālr.: 26128853
E-pasts: annija.klovane@jelgavasnovads.lv

12.08.2017
Latvija LV

Antropocēnā laikmeta dzīres: pēdējā pūķa cepšana Cēsu pilī

Sestdien, 12. augustā plkst. 18:00 Cēsu Viduslaiku pils dārzā norisināsies Antropocēnā laikmeta dzīres. Mākslinieki Zane Cērpiņa (LV/NO) un Stahl Stenslie (NO) sasaistīs pagātni un nākotni maģiskā kulinārijas eksperimentā, kurā tiks cepts pēdējais planētas pūķis. Kā laikiem ejot ir mainījušies mūsu ēšanas paradumi un resursi, ko lietojam pārtikā? Cilvēki vienmēr ir tiekušies pēc garšīgākas un izmērā iespaidīgākas maltītes, veicinot neskaitāmu sugu iznīkšanu. Tomēr, attīstoties zinātnei un tehnoloģām, uzlabojas iespējas atdzīvināt izmirušas sugas un radīt vel neredzētas. Iespējams, pūķis ar ko mielosimies, ir tikai pasaulē pirmais! Vai Cēsis kļūs par pūķu pilsētu? Pūķa ķeršana un cepšana ir sarežģīts process, tāpēc, lai mielasts izdotos tiešām lielisks, talkā nāks restorāna “Mūsu Terase” šefpavārs Juris Latišenoks. Pasākums norisināsies brīvā gaisotnē: apmeklētāji varēs vērot pūķa pagatavošanas procesu, bufetes stilā mieloties ar pūķa gaļu, paralēli fantazējot par ēdienu nākotnēm un iesaistoties diskusijās ar māksliniekiem. Sadarbībā ar alus darītavu “Raiskumietis”, pie maltītes varēs iegādāties pūķa dziru. Dzīrēs neiztikt arī bez mūzikas! Aicināti ir visi un ikviens. Ieeja ir bezmaksas. Par projektu: Antropocēnā laikmeta pavārgrāmata ir pētniecisks interdisciplinārās mākslas projekts, kas izskata alternatīvās ēdienu ieguves iespējas nākotnē. Kā pabarosim mūsu planētu, kad iedzīvotāju skaits sasniegs 10 miljardus? Ko ēdīs nākamās paaudzes, neskaitot šī laika pārtikas atliekas? Ņemot vērā jauno ģeoloģisko ēru - antropocēna laikmetu, kļūst skaidrs, ka “ekoloģiskā katastrofa jau ir notikusi”. (Timotijs Mortons) Vairāk informācijas: www.anthropocenecookbook.com www.facebook.com/anthropocene.cookbook Kontaktinformācija: Zane Cērpiņa (organizatore) Mob.tel.: +471 41 66 71 88 E-pasts: cerpina.zane@gmail.com

12.08.2017
CMS v.2.2 © ITrisinājumi.lv 2017, RixtelLab 2014

Mājas lapu izstrādāja ITrisinājumi.lv. Rixtel Lab.