Tūrisma akcija
Tūrisma akcija

Tulkošanu no latviešu valodas uz angļu valodu nodrošina Tilde Tulkotājs
Tulkošanu uz citām valodām nodrošina Google Tulkotājs
Lietotājiem
Lietotājiem
Berķenes muižaMazmežotnes muižaJaunauces muižaBalvu muižaMežotnes pilsRankas muižaZvārtavas pilsLitenes muižaDundagas pilsJaunmoku pils
Latvijas Piļu un muižu asociācija
Unikālais piļu un muižu kultūras mantojums sevī glabā vērtības, atklājot jaunas un jaunas liecības par savas patības apzināšanos. Saglabājamas un nododamas nākamajām paaudzēm kā sociālekonomiskās izaugsmes potenciāls

Notikumi

Izaicinājums nebija atbilst tikai pašreizējām prasībām, bet arī tām, kas būtu nākotnes projektos, lai kādās formās tie nāktu.
Notikumu kalendārs
Tuvākie pasākumi
LPMA pieredzes apmaiņas brauciens pa Lietuvas muižām
Labdarības koncerts Cesvaines pils atjaunošanai.
Cesvaines ev. lut. baznīcā 23. septembrī plkst. 16.00 70 Latvijas mūziķi aicina uz labdarības koncertu "Lai top!"' ar mērķi Cesvaines pils atjaunošanai. Koncerta simbols ir koks ar saknēm. Katrs zars un saknīte būs kā gabaliņš ar labām domām, ar savu atbalstu mūsu kopīgā sapņa īstenošanai, Latvijas pērles atdzimšanai.
 
Lasīt vēl
Dzejas vakars Elejas Tējas namiņā
Aicinām! 
Lasīt vēl
2017.09.10 datuma notikumi
Latvija LV

Eiropas Kultūras mantojuma dienas 2017 Lūznavas muižā

2017. gada Eiropas kultūras mantojuma dienas tiks veltītas vēsturisku notikumu vietām nolūkā apzināt un no jauna iepazīt tās vietas, kas saistītas nozīmīgiem notikumiem Latvijas teritorijas vēsturiskajā attīstībā un mūsu vēsturei nozīmīgu personību dzīvi un darbu.
Eiropas Kultūras mantojumu dienu 2017 norise Lūznavas muižā 10. septembrī:

15.00 - Ekskursija
16.00 - Keramiķes Annī Bušī (Francija) izstādes atklāšana
17.00 -  Radošās darbnīcas - portretu gleznošana, jūgendstila vēsmas mūsdienu aksesuāros, sietspiedes darbnīca
18.00 - Filma par M.K.Čurļoni "Vēstules Sofijai"
20.00 -Mūzikas, gaismu un dejas uzveduma "Nomoda sapnis Lūznavā" pirmizrāde

Dienas norises ir bez maksas.

10.09.2017
Latvija LV

10.septembrī Tēva diena Cēsu pilī - "Nāc ar Tēti uz muzeju"

Muzejā kopā ar Tēti būs jāatpazīst dažādi senie darba rīki, jāliek lietā prasmes tos izmantot un izgatavot ko īpašu 10. septembrim – Tēva dienai. Bērni dažādos laikos un vecumos ir pateikušies saviem vecākiem -ar smaidu, apskāvienu, buču, vārdiem un dāvanām. Aicinām Tēva dienu kopīgi darbojoties pavadīt Cēsu Vēstures un mākslas muzejā, Pils laukumā 9 – Cēsu Jaunajā Pilī, kur no plkst. 10:00 – 15:00 ģimenes gaidīs uzdevumi muzeja ekspozīcijā un Tēva dienas pārsteiguma balviņa.
Interesanti, ka Cēsu Jaunās pils īpašnieku – grāfu Zīversu ģimenes atmiņu albūmā ir stāsts par kādu pateicību tēvam.
1908. gadā grāfs Emanuels fon Zīvers savam tēvam Karlam Gustavam fon Zīversam Cēsu pils parkā – Kārļa kalniņā uzstādīja bronzas krūšutēlu uz melnas granīta pamatnes ar uzrakstiem vācu un krievu valodās: “Pieminekli šī parka veidotājam Karlam Zīversam patiesā cieņā un maigā mīlestībā velta viņa dēls, senators un virshofmeistars grāfs Emanuels Zīvers”.
Pirmā pasaules kara gados šī skaistā dāvana no Pils parka pazuda, bet mūsdienās to atkal var aplūkot, jo 2010.-11. gadā pēc senajām fotogrāfijām pieminekli izveidoja no jauna.
Tēva dienas pirmsākumi meklējami 20. gs. sākumā Amerikā, savukārt Latvijā to svinam no 2009. gada septembra otrajā svētdienā.

10.09.2017
CMS v.2.2 © ITrisinājumi.lv 2017, RixtelLab 2014

Mājas lapu izstrādāja ITrisinājumi.lv. Rixtel Lab.