Tulkošanu no latviešu valodas uz angļu valodu nodrošina Tilde Tulkotājs Tilde
Tulkošanu uz citām valodām nodrošina Google Tulkotājs
Lietotājiem
Lietotājiem
UngurmuižaMazmežotnes muižaLitenes muižaJaunmoku pilsJaunauces muižaBalvu muižaMežotnes pilsPadures muižaRankas muižaBerķenes muiža
Latvijas Piļu un muižu asociācija
Unikālais piļu un muižu kultūras mantojums sevī glabā vērtības, atklājot jaunas un jaunas liecības par savas patības apzināšanos. Saglabājamas un nododamas nākamajām paaudzēm kā sociālekonomiskās izaugsmes potenciāls

Notikumi

Izaicinājums nav atbilst tikai pašreizējām prasībām, bet arī tām, kas būtu nākotnes projektos, lai kādās formās tie nāktu.
Notikumu kalendārs
Tuvākie pasākumi
ART-I-SHOCK un GUNTARS PRĀNIS. Koncertprogramma ART-I-KLASIKA
Lūznavas muižā 24. februārī plkst.14.00.
Trio "Art-iShock" ir patīkams pārsteigums un neapsīkstošas enerģijas lādiņš ikkatrā koncertprogrammā. Trio apvienojušās izcilas mūziķes-Agnese Egliņa (klavieres), Elīna Endzele (sitaminstrumenti) un Guna Šnē (čells), mūziķēm dažādi komponisti veltījuši jau teju divdesmit skaņdarbus. Koncertpogrammā "Art-i-Klasika", kurā viss vijas ap senās mūzikas žanriem un motīviem, bet mūsdienīgā skanējumā, Lūznavas muižā trio pievienosies arī senās mūzikas lietpratējs Guntars Prānis, kuplinot skanējumu ar rata liru.
Lasīt vēl
Tautas deju koncerts «DUNDŽIŅ’ DRAUG’ DAŅČ’»
Dundagas pilī 24. februārī plkst. 19.00 .
Sadancos deju kolektīvi no Rīgas, Tukuma, Valdgales, Kandavas, Dundagas.
Gaidīsim- ieeja brīva.
Lasīt vēl
Teātra izrāde bērniem «Kā kļūt par varoni!?»
Dundagas pilī 26. februārī plkst 10.00
Radošā apvienība Teātris un ES piedāvā:
Jautra izrāde bērniem un vecākiem «KĀ KĻŪT PAR VARONI?!»
 
Režisors: TV seriāla Sirdsmīļā Monika un humora raidījuma Anekdošu šovs
režisors Armands Ekštets
 
Izrādes garums: 1h
Žanrs: jautra komēdija bērniem un vecākiem
Valoda: latviešu
Izrādes mērķu auditorija: bērni pirmsskolas un sākumskolas vecumā un viņu vecāki
 
Izrādes apraksts:
Trīs trušiem ir apnicis baidīties un drebēt kā apšu lapām. Viņi ir nolēmuši kļūt par varoņiem. Bet – kas ir varonis? Un – vai viegli par tādu kļūt? To jūs uzzināsiet atnākot uz izrādi bērniem un vecākiem – KĀ KĻŪT PAR VARONI?!
 
Biļetes cena 2,00 €
 
Sīkāka informācija par teātri: Teātris un ES Facebook lapā!         
Kontaktinformācija: teatrisunes@gmail.com
 
Lasīt vēl
2017.10.28 datuma notikumi
Latvija LV

Ar prieku gaidīsim Leģendu naktī Jaunauces Pilī š. g. 28. oktobrī!

Ar prieku gaidīsim Leģendu naktī Jaunauces Pilī š. g. 28. oktobrī!

28.10.2017
Latvija LV

"Leģendu nakts" Krustpils pilī

28. oktobrī Krustpils pilī norisināsies pasākums “Leģendu nakts”, kura laikā paredzētas leģendām apvītas ekskursijas sveču gaismā.
Sens nostāsts vēsta, ka Krustpils pilī spokojoties Brūnā Dāma. Savulaik kāda nabadzīga latviešu kalponīte iemīlējusi bagāto baronu fon Korfu dēlu. Dēla vecāki, pretojoties šai mīlestībai, likuši kalponīti iemūrēt tumšajos pils pagrabos. Kopš tiem laikiem joprojām vēlās nakts stundās brūnganīga, gaisīga ēna slīd cauri pilij un tās steidzīgo soļu atbalss ir dzirdams pils plašajos gaiteņos.
Aicinām 28. oktobra vakaru pavadīt Krustpils pilī, lai dotos noslēpumainās, leģendām apvītās ekskursijās sveču gaismā. Plkst. 20.00 norisināsies ekskursija latviešu valodā un plkst. 21.00 krievu valodā.
Ieejas maksa skolēniem, studentiem un senioriem ir 1.50 eiro, pieaugušajiem 2.00 eiro.
“Leģendu nakts” pasākumi norisināsies visā Latvijā un noslēgs akciju “Apceļosim Latvijas pilis un muižas”, organizatori Latvijas piļu un muižu asociācija. 

28.10.2017
Latvija LV

Leģendu nakts Latvijas pilīs un muižās

Latvijas piļu un muižu torņos, pagrabos, zālēs un parkos neticams un vēl neiepazīts Latvijas skaistums – saklausāms, saredzams, sagaršojams, iesmaržojams, izjūtams ticamos un neticamos stāstos, klasiskās un mūsdienīgās melodijās, visu gammu krāsās, pašmāju gardumos, vienkāršos un greznos tērpos.
Latvijas Piļu un muižu asociācija un tās 34 biedri aicina: piedalies un iepazīsti!
 
Abgunstes muiža.
Plkst. 18.00-00.00. Svētvietu ceļš. Kā nesen atklāts, Abgunstes muižu ieskauj 7 svētvietas, turklāt viena vēl atrodas pašā mājā. Mūsu senči izmantojuši tās gadskārtu svinībām un rituāliem kā antenu starp augstākiem spēkiem un zemi. Leģendu naktī kopā ar rīkstnieku Agri Miku būsim tuvākās no tām iezīmējuši ar gaismu. Aicinām uz mirkli apstāties, sajust, sasildīties.
Radošā darbnīca. Darbnīcu vadītāja būs parūpējusies par radošām nodarbēm muižas pagrabos - atvērtajās amatniecības darbnīcās
Kvests (ar iepriekšējo pieteikšanos). Šobrīd muižas telpās noris pārbūves darbi, lai ierīkotu neparastas guļamistabas - reizē kā kvestu spēles, kas tiks atklātas jau 2018.gada pavasarī. Taču jau šoruden aicinām iesildīties ar izmēģinājuma spēlēm, pārbaudot savu izmeklētāja talantu.
Fotoistaba. Bilžu projekcija par muižā paveikto kopš pērnās Leģendu nakts.
Izstāde "Rudens gaisma". Apskatāmi pirmā Abgunstes radošuma rezidencē notikušā keramikas simpozija darbi – gaismekļi, ko radījuši 11 mākslinieki no ASV, Izraēlas, Krievijas Lietuvas, Turcijas.
Cienasts. Leģendārās Abgunstes pankūkas ar dažādām piedevām, silta tēja un kafija.
Ieejas maksa: ziedojums par dalību pasākumā un cienastu  EUR 6,00;  bērniem no 7-12 gadu vecumam – EUR 3,00; pirmsskolas vecuma bērniem – bez maksas. Ziedojums par kvesta spēli –10 EUR/30 min spēle līdz 5 personu grupai.
Iespēja rezervēt naktsmājas.
Kontaktpersona: Asnāte Avotniece,  biedrības “Radošuma meka” projektu vadītāja, 29393131,  asnate@abgunste.lv

Aizputes jaunā pilsmuiža.
No plkst. 19.00-22.00 Aizputes vīna darītavā, kas atrodas pils pagrabos, būs iespēja nobaudīt vīna darītavā tapušos vīnus un noklausīties interesantus vīna darīšanas stāstus, kā arī saņemt zīmodziņu apceļotāju kartē.
Ieeja bezmaksas.
Kontaktpersona: Mārtiņš Sants, vīndaris, 26397949, martins.sants@gmail.com
 
Apriķu muiža.
“No muižas pagrabiem līdz bēniņiem”.
No plkst. 20.00-24.00 aicinām iepazīt vēsturisko Apriķu muižas ēku un leģendas, pagrabu pastāstus, izbaudīt muižas ķēķa noskaņas un nokļūt  līdz bēniņiem, kur būs iespēja radoši izpausties un uzrakstīt savu vēstījuma vēstuli muižkungam.
Aktivitātes norisināsies visa vakara garumā. Gaidīti visi, kas  prieka un enerģijas bagāti, ar veselu humoru pilni, inteliģenti romantiķi un viegli kritizētāji, ar domu plūsmām, fantāzijas lidojumu un… kas vienkārši grib izjust šīs īpašās muižu sajūtas.
Ieeja: bezmaksas.
Kontaktpersona: Aina Cērmane, Apriķu muzeja vadītāja, 29184684, e-pasts rukisaina@inbox.lv
 
Arendoles muiža.
Plkst. 18.00 ceļojošā mūzikas un mākslas festivāla “Vadātājs” 2017.gada sezonas noslēgums. Programmā: etīžu teātris “Nerten”, multiinstrumentālists Oskars Jansons ar grupu „Jūk”,  indie mūzikas grupa „Sigma”, kā arī Artūrs Punte un Semjons Haņins no tekstgrupas „Orbīta”.
Ieeja: bezmaksas. 
Kontaktpersona: Faimja Turlaja, biedrības “ES LATGALEI” prezidente, 29421413, faimja@gmail.com

28.10.2017
Latvija LV

DUO BIZ`ART (Beļģija)

Pirmo reizi Lūznavas muižā beļģu klavieru duets "Duo Biz`art", kuru 2004. gadā izveidojuši pianisti Andrē Roe un Džefrijs Baptiste. Pianisti smej, ka spēlējot klavieres ar 4 rokām, prieku nes 88 klavieru taustiņu un divu mūziķu 20 pirkstu virtuozā saspēle. Duets vienmēr izbauda tikšanos ar jauniem klausītājiem.
Koncertā 28. oktobrī plkst. 15.00 Lūznavas muižas Sarkanajā zālē izskanēs Grīga, Šūmaņa, Brāmsa un Rahmaņinova skaņdarbi.

28.10.2017
Latvija LV

Leģendu nakts Dikļu pilī

Dikļu pils aicina iepazīt un izbaudīt pils romantiku sveču un iedegtu kamīnu atmosfērā, apskatot pils salonus un skaistās zāles, klausoties leģendās un nostāstos par pils saimniekiem un iedzīvotājiem, kā arī aplūkojot grezno kamīnu kolekciju un Atmodas laika mākslinieku gleznu kolekciju muižas labā gariņa Šarlotes pavadībā plkst. 18.00 un plkst. 20.00

Ekskursiju laikā viesi varēs izbaudīt muižas dejas burvību pils lielajā zālē.

Ekskursijas noslēgumā apmeklētāji varēs sasildīties ar karstu tēju pie iekurta kamīna Cigāru zālē, vērojot “Dikļu pils metamorfozes” - video projekciju par Dikļu muižas pārtapšanu no pamestas traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas līdz vienai no skaistākajām celtnēm mūsdienu Latvijā. Foto un video liecībās fiksētas leģendām apvīto muižas ēku un parka pārvērtības.

Ieejas maksa Leģendu nakts apmeklētājiem:
-ekskursija pieaugušajiem – 5.00 EUR;
-ekskursija pensionāriem, bērniem, studentiem – 4.00 EUR.

Savukārt Dikļu pils Gardēžu restorāns piedāvās jauno rudens sezonas ēdienkarti. Galdiņus lūdzam iepriekš rezervēt, zvanot pa tālr. 26515445 un tālr. 64207480 vai rakstot uz pils@diklupils.lv.

 

28.10.2017
Latvija LV

Leģendu nakts Ungurmuižā!

Plkst. 19.30 - Leģendu nakts piedzīvojums - rudens vīnu un sezonas ēdienkartes uzkodu piedāvājums! 28.10.plkst. 19.30, pirms koncerta Ungurmuižā. Ieeja 10,00 EUR.
Ungurmuižas restorāns piedāvā nobaudīt interesantus vīnus, ko sarūpējis mūsu sadarbības partneris "MEDIATO", kā arī uzkodas ieskatam no jaunās rudens/ziemas sezonas ēdienkartes.

Plkst. 20.00 Krievu romanču vakars " Zvaigznes debesīs..." Muzicē Evita Zālīte un Ivars Hermanis
Ieeja 10,00 EUR. Biļetes Biļešu paradīzes kasēs.

Pērkot biļeti uz degustāciju un koncertu, cena tikai 18,00 EUR!

No plkst. 21.30 – 24.00
Stāstījumi par muižas vēsturi un tās saimniekiem
 
Ungurmuižas restorāns gardēžiem – rudens sezonas ēdienkarte!
 

28.10.2017
Latvija LV

Leģendu nakts Stāmerienas pilī

28.oktobrī, noslēdzot akciju “Apceļosim Latvijas pilis un muižas”, no plkst.20:00 – 24:00 ik viens aicināts apmeklēt Stāmerienas pili, lai dotos ekskursijā sveču gaismā no pils pagraba līdz bēniņiem. Ekskursijas sākums plkst.20:00; 21:00; 22:00 un 23:00. Maksa par ekskursiju pieaugušajiem 2,50 euro, skolēniem un pensionāriem 1,50 euro. Savukārt pa ziedojumiem pils atjaunošanai aicinām uz leģendārā TV iestudējuma “Slepkavība pilī” seansu. Sākums plkst.20:00.
 
Rīko: Stāmerienas tautas nams un tūrisma informācijas centrs “Stāmeriena”
Kontaktinformācija: tālr.25755784 (TIC), 26447952; e-pasts: stameriena.tic@gmail.com

28.10.2017
Leģendu nakts Kokmuižā
Latvija LV

Leģendu nakts Kokmuižā

Leģendu nakts ietvaros 28. oktobrī plkst. 17.00 Kokmuižas kompleksā - Kocēnu Kultūras namā norisināsies Ermoņiku mūzikas svētki, koncerts "Zem jaukām ermoņikas skaņām", kurā piedalīsies mūziķi: Laurent Geoffroy (Francija), Heino Tartes Ja Sbrand (Igaunija), Kauno Bandonija (Lietuva), Alberts Mednis (Līvbērze), Valdis Andersons un kapela ''Ieviņa'' (Salacgrīvas novads), Oskars Patjanko un ''Kaktuballes muzikanti'', Līga Tīsiņa un Ķekavas muzikanti, ''Skaņumājas muzikanti''.
Koncerts notiek Tautas mūzikas festivāla Dzīvā mūzika 2017. Ermoņiku mūzikas svētki ietvaros. Festivāls šogad atkal ir pievērsies ermoņiku spēlei. Lai pavērotu un pārrunātu, kas jauns paveikts dažādo Latvijas ermoņiku spēles tradīciju uzturēšanai un tālāk nodošanai. Lai tuvāk iepazītos ar citu tautu plēšu instrumentu spēles tradīcijām un modes tendencēm. Jau kopš 19. gadsimta šie parocīgie un skanīgie instrumenti ieņem nozīmīgu vietu latviešu un kaimiņu tautu muzicēšanas tradīcijās. Ermoņikas spēlmanis ir neiztrūkstošs ģimenes godu, tirgu, talku, ballīšu un vakarēšanu dalībnieks. Ermoņikas kā lielākā bagātība un labākais draugs pavadīja spēlmani līksmībā, ikdienas darbos un svešumā klīstot.
Latvijā spēlēto Vidzemes Ieviņu, krievu hromku, Pēterburgas un Vīnes ermoņiku skaņas dzirdēsiet gan muzikantu vecmeistaru, gan jauno tautas mūzikas draugu sniegumā. Izcili mūziķi un tradīciju pārzinātāji stāstīs par ermoņiku spēli Dienvideiropas mūzikas kultūrā.
 

28.10.2017
Latvija LV

Leģendu nakts Jērcēnmuižā

 Jērcēnmuiža gaidīs ciemos 
18.00 - gaidīsim viesus un iepazīstināsim ar Jērcēnmuižu
19.00 - Latvijas piļu un muižu apceļošanas akcijas noslēgums - Leģendu naktī kopā ar dziesminieku Kārli Kazāku un čellisti Undīni Balodi
21.00 -  saviesīgas sarunas pie tējas un kafijas.
Visa vakarā garumā iespēja saņemt zīmodziņu apceļošanas akcijas kartē.
Kontaktinformācija : Ilvija Ķimse, Jērcēnmuižas gids, mob. 28645054, e-pasts ilvija.kimse@strencunovads.lv

28.10.2017
Latvija LV

Leģendu nakts Dzērves muižā

28. oktobrī no plkst. 19:00 - 22:00 Dzērves muiža, kurā jau 96 gadus saimnieko Dzērves pamatskolas audzēkņi un pedagogi, laipni aicina ikvienu, kurš vēlās piedzīvot jautrus un aizraujošus brīžus, piedaloties orientēšanās spēlē sveču gaismā, kā arī klausoties spoku un blēņu stāstus. Vakars neiztiks arī bez dažādiem pārsteigumiem. Būs iespēja parādīt savas zināšanas un attapību nodarbībā "Tā mācījās senāk"', bet teiksmainajā muižas pagrabstāvā viesi varēs sasildīties pie kamīna, malkot siltu tēju un našķoties ar muižas našķiem.

Muižas apmeklējums Leģendu naktī - bez maksas!
Ja tomēr ir vēlme muižai (skolai) ko atstāt par piemiņu, tad priecāsimies par pavasara ziedu sīpoliņiem (tulpes, narcises, hiacintes, krokusi u.c.), lai pavasarī muižas ziedu dārzs saplauktu visās varavīksnes krāsās!

Adrese: Dzērve, Cīravas pagasts, Aizputes novads
Kontaktpersona: Agnita Vaitkus
E - pasts: vagnita@inbox.lv
Tel.: 26573105
 

28.10.2017
Latvija LV

Leģendu nakts Apriķu muižā

28. oktobrī no plkst. 20:00 - 24:00 Apriķu muiža aicina iepazīt vēsturisko ēku un tās leģendas "No muižas pagrabiem līdz bēniņiem". Vakara laikā tiks stastīstas dažādas leģendas par muižu un muižas pagrabu pastāsti, kā arī būs iespēja izbaudīt muižas ķēķa noskaņas un nokļūt līdz bēniņiem, kur būs iespēja radoši izpausties un uzrakstīt savu vēstījuma vēstuli muižkungam. Gaidīti visi, kas prieka un enerģijas bagāti, ar veselīgu humoru pilni, inteliģenti romantiķi un viegli kritizētāji, ar domu plūsmām, fantāzijas lidojumu un visi, kuri vēlas izjust Apriķu muižas īpašās sajūtas!

Visas aktivitātes pasākuma ietvaros - bez maksas!

Adrese: Apriķi, Lažas pagasts, Aizputes novads
Kontaktpersona: Aina Cērmane
E - pasts: rukisaina@inbox.lv
Tel.: 29184684

Uz tikšanos Leģendu naktī!
 

28.10.2017
Latvija LV

Leģendu nakts „Grāfa Kaliostro viesošanās Vilces muižā”

Leģendu naktī 28.oktobrī visi interesenti aicināti uz Vilces muižu. Šajā vienīgajā vakarā būs iespējams paskatīties uz sicīliešu burvi, magu un šarlatānu grāfu Kaliostro, kurš pēdējo reizi Vilcē esot bijis 1778.gadā. Protams izmaiņas jau tēlā arī būs manāmas, jo kā nekā ir pagājuši vairāki gadsimti… Grāfs Kaliostro bija lielos draugos ar Vilces muižas īpašniekiem - grāfiem Mēdemiem. Starp citu grāfi Mēdemi un grāfs Kaliostro bija brīvmūrnieki. Šajā 28.oktobra vakara stundā būs iespējams uzzināt – Kas tad ir tā brīvmūrniecība? Kāpēc daudzi izcili prāti bija brīvmūrnieki? Kas viņus vienoja šajā brīvmūrniecības ordenī? Kāda ir tās vēsture? Uz šiem un citiem jautājumiem jūs saņemsiet atbildes no brīvmūrnieka Andra Ruģēna. Tā kā Vilce ir bagāta ar mistiskiem nostāstiem, burvestībām un maģiju, tad vakara noslēgumā Vilces muižas pagraba telpās vērosim burvestības. Kaut gan mūsdienās, kas ir burvestības? Tā jau tā pati zinātne vien ir… ķīmija, fizika, dabas zinības, bioloģija u.c. Būsim kopā ar laboratorium.lv.

28.10.2017
Latvija LV

LEĢENDU NAKTS ELEJAS MUIŽAS PARKĀ UN TĒJAS NAMIŅĀ

28. oktobrī aicinām apmeklēt šīs sezonas noslēguma pasākumu! :) 

28.10.2017
Latvija LV

Leģendu nakts Cesvainē.

Cesvaines pils šobrīd jau slēgta uz jumta rekonstrukcijas laiku, tomēr, neskatoties uz to Leģendu naktī piedāvājam ieklausīties mūka Bruno stāstītās leģendās, izmēģināt 19. gadsimta spēles un baudīt siltu zupu pie ugunskura, 

28.10.2017
Latvija LV

Svitenes pilī pasākums "Visur tikai rozes zied..."

28.10.2017
Latvija LV

"Leģendu nakts" Veselavas muižā

"Klaunu parāde galmā."

Ēnu teātris "Viltus mīla"(1853 gads. Pleskavas šosejas būve.Joki un intrigas kungu mājā, pēc G.Alkšņa vēsturiskā romāna "Melnā čūska miltus mala"), akustsiskās mūzikas koncerts, dziedājumi,"Rīgas cirka" klauna triki, foto izstādes, nakts pastaiga muižas dārzā, senlietu kambara apmeklējums, ekskursija gida pavadībā, foto salons, ēšanas prieki un kafija, balle ar grupu "Apvedceļs".
Biļetes iepriekšpārdošanā EUR 7.00, pasākuma dienā EUR 10.00
Emerita Gruzde
Veselavas muiža
29247403
emerita2@inbox.lv

28.10.2017
Latvija LV

Leģendu nakts Dundagas pilī

Dundagas pilī no plkst. 19 °° līdz 23 °° «PILS RUDENS NOSKAŅĀS»
 
19°°- pils pagalmā rudens ražas tirgus «Rudens brauc- uz  tirgu sauc!»
        
20°°- pils lielajā zālē koncerts «Baroka pērļu virkne».  Koncertēs koklētāju ansamblis «Kārta» un vijolniece  Lāsma Meldere-Šestakova
 
21°°- pils lielajā zālē danči kopā ar tautas muzikantu ansambli «Tals' trimiš»
          
21°°- Dundagas Mākslas un Mūzikas skolas kamerzālē uz  sarunu «Rudens noskaņas dzejā un meditācijā»  aicinās dzejniece un vēdisko  zināšanu pētniece  Dace Laksberga
 
Vakara gaitā (pagrabstāvā)- Jāņa Cimermaņa animācijas filma «Poēm pa kulšen», varēs iepazīties un darboties ar senajiem amatu rīkiem,  Agris Vanags palīdzēs iepazīt un izprast sevi
 
 
 

28.10.2017
Uzmanību akcijas
Latvija LV

Uzmanību akcijas "Apceļosim Latvijas pilis un muižas" dalībniekiem

28. oktobrī plkst. 19:00 - 22:00 Aizputes vīna darītavā, kas atrodas Aizputes Pilsmuižas pagrabos, Skolas ielā 1, būs iespēja tik pie akcijas zīmodziņa, kā arī aicināti nobaudīt vīna darītavā tapušos vīnus un noklausīties kādu interesantu stāstu par vīna darīšanu!

Adrese: Skolas iela 1, Aizpute

28.10.2017
Latvija LV

Uzmanību akcijas "Apceļosim Latvijas pilis un muižas" dalībniekiem

28. oktobrī plkst. 19:00 - 22:00 Aizputes vīna darītavā, kas atrodas Aizputes Pilsmuižas pagrabos, Skolas ielā 1, būs iespēja tik pie akcijas zīmodziņa, kā arī aicināti nobaudīt vīna darītavā tapušos vīnus un noklausīties kādu interesantu stāstu par vīna darīšanu!

Adrese: Skolas iela 1, Aizpute

28.10.2017
Latvija LV

Burvības.Līgas Grāveles izstādes atklāšana

No 22. oktobra līdz 6. decembrim Lūznavas muižā skatāma mākslinieces Līgas Grāveles personālizstāde "Burvības". 28. oktobrī 14.00 aicinām uz iztādes atklāšanu.
"Gleznošana-tā ir burvestība.Es neuzskatu sevi par burvi, gleznošana man ir vaļasprieks," saka māksliniece. Līga Grāvele dzimusi 1986. gadā Jēkabpilī, šobrīd dzīvo un strādā Rēzeknē. Līga studējusi apģērbu dizainu Rēzeknes Mākslas un Dizaina vidusskolā, kā arī absolvējusi bakalaura studijas Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Latgales filiālē grafikas nodaļā. Šogad māksliniece nolēmusi studēt vēl arī glezniecības nodaļas bakalaura programmā, šobrīd pirmajā kursā. Māksliniecei vienmēr tuvs ir bijis portreta žanrs. Darbos attēlotie personāži parasti ir tuvi cilvēki. Autores darbos bieži parādās latviešu tautu meitas tradicionālos tērpos, taču kāda no tērpa detaļām ir iztrūkstoša, ir atsegtas intīmas ķermeņa daļas u.tml., kas darbus padara koķetus un apvienojot sevī tradicionālo un moderno, sniedz referenci uz latviešu tautas dziesmām, kurās atskaitot darba tikumu, kara un gadskārtas tēmas, gan tiešā, gan simboliskā veidā ļoti tiek apdziedāts cilvēka ķermenis un reproduktīvā funkcija. Māksliniece piedalījusies daudz un dažādās izstādēs Latvijā (Rēzeknē, Rīgā, Varakļānos u.c.), kā arī ārzemēs - ar grafiku "Sleeping Beauty" saņēmusi godalgoto 1.vietu starptautiskajā konkursā - izstādē "Art Sessio" Vitebskā, Baltkrievijā. Personālizstādes notikušas Rēzeknē un Jēkabpilī.
Izstādes atklāšana ir BEZ MAKSAS.

28.10.2017
Latvija LV

Leģendu nakts Jaunpils pilī “Starp pasaulēm”

28. oktobrī no plkst. 19:00 Jaunpils pilī tās saime aicinās atrasties starp pasaulēm – astroloģijā, mākslā, cilvēka uztverē, sajūtās un maņās. Tas ir aicinājums paskatīties plašāk un padomāt, kas katram ir pasaule - garīgā, fiziskā un emocionālā. Pasaule ir viena, bet tajā pašā laikā to ir daudz.
No plkst. 19:00 – 21:00 Laulību zālē visi laipni aicināti uz tikšanos un sarunu ar aktrisi un astroloģi Akvelīnu Līvmani.
Pasaule ir zemeslode, bet tajā pašā laikā tā var būt viena pils. Neierastāku skatījumu sniegs gidi ekskursijās “Jaunpils pils no cita skatu punkta”, kas plkst. 19:00, 20:00, 21:00 notiks latviešu valodā un plkst. 19:30, 20:30 – krievu valodā.
Plkst. 20:00 varēs satikties ar izstādes "Sarunas starp pasaulēm” darbu autorēm, māksliniecēm Ievu Zāgmani un Līvu Bužu. Radošuma pasauli katrā pašā būs iespēja apzināt  viņu organizētajā darbnīcā. Izstāde būs apskatāma muzeja izstāžu zālē.
No plkst. 19:00 – 22:00 apmeklētājiem būs atvērta Jaunpils muzeja ekspozīciju zāle un bruņinieku pagrabs.
Gardas ēdienu riktes, sezonas īpašo piedāvājumu varēs nobaudīt pils krodziņā.
Šajā vakarā iespējams būs apmeklēt un līdzdarboties arī Jaunpils amatu mājā.
No plkst. 22:00 Lielajā pils zālē norisināsies Rudens balle ar grupu „Zvaigžņu lietus”. Ieejas biļete ballē - iepriekšpārdošanā – € 5.00 un galdiņu rezervēšana Jaunpils pilī un MC DUS Jaunpils, pasākuma dienā – € 7.00, tel. informācijai par balli 29296334. 
Balles laikā kamīnzālē darbosies pils krodziņa kafejnīca ar saldām kūciņām un atspirdzinošiem dzērieniem!
Vairāk informācijas par pasākuma norisi pa tel. 26101458!

28.10.2017
CMS v.2.2 © ITrisinājumi.lv 2017, RixtelLab 2014

Mājas lapu izstrādāja ITrisinājumi.lv. Rixtel Lab.