Tulkošanu no latviešu valodas uz angļu valodu nodrošina Tilde Tulkotājs
Tulkošanu uz citām valodām nodrošina Google Tulkotājs
Lietotājiem
Lietotājiem
Rankas muižaZvārtavas pilsJaunmoku pilsMazmežotnes muižaDundagas pilsBerķenes muižaBalvu muižaJaunauces muižaPadures muižaMežotnes pils
Latvijas Piļu un muižu asociācija
Unikālais piļu un muižu kultūras mantojums sevī glabā vērtības, atklājot jaunas un jaunas liecības par savas patības apzināšanos. Saglabājamas un nododamas nākamajām paaudzēm kā sociālekonomiskās izaugsmes potenciāls

Notikumi

Izaicinājums nav atbilst tikai pašreizējām prasībām, bet arī tām, kas būtu nākotnes projektos, lai kādās formās tie nāktu.
Notikumu kalendārs
Tuvākie pasākumi
GUNTARS RAČS UN DRAUGI.Dzejas un mūzikas programma 365
21. janvārī Lūznavas muižā plkst. 12.00 (papildkoncerts) un 15.00 viesosies Guntars Račs, kurš kopā ar draugiem - mūziķiem dziesmās, stāstos un dzejas rindās atklās savas jaunās grāmatas "365" stāstu. Kopā ar G. Raču Lūznavas Sarkanajā zālē būs Uģis Tirzītis (ģitāra), Andris Alviķis (bass), bet īpašās viesņas-Kristena Cīrule un Loreta Klibiķe.
Būs arī PAPILDKONCERTS plkst.12.00
Lasīt vēl
Cēsu Jaunajā pilī koka auskaru gatavošanas meistarklase
Ir iesācies jauns gads, ar jauniem izaicinājumiem un iespējām. Aicinām uz šā gada pirmo meistarklasi Cēsu Vēstures un mākslas muzejā, 28.janvārī plkst. 13:00, kas būs veltīta Koka auskaru gatavošanai. Meistares – Ievas Morozas – vadībā izgatavosim burvīgu rotu gan ikdienai, gan svētkiem.
 Koka auskaru izgatavošana - koka aplīšu apgleznošana, apstrāde, pērlīšu šūšana, līmēšana un galā auskaru āķu pievienošana. Koka auskarus iespējams izgatavot pēc savas gaumes - izvēlēties krāsu, izzīmēt, apgleznot auskarus. Auskari ir lielisks aksesuārs, kas ļauj izcelt personību.
 Radošo tikšanos vadīs Ieva Moroza, kura darbojas ar zīmolu Deered. Deered izmanto augu nospiešanas tehniku ar papardēm un apģērbu apgleznošanu ar roku, uz katra apģērba radot briežus. Zīmols darbojas kopš 2013.gada. 
 Meistarklase norisināsies Cēsu Vēstures un mākslas muzejā, Cēsu Jaunajā Pilī, semināru zālē. Nodarbības cena – 12 EUR (maksā ietilpst darbnīcas materiāli un meistara konsultācija).
Dalībnieku skaits ierobežots. Lūdzam pieteikties iepriekš, rakstot uz – muzejs@cesis.lv vai pa tālr.26996630
 Uz tikšanos Cēsu muzejā!
Lasīt vēl
BROKASTIS ČETRATĀ un RAIBĪS. Pasaules mūzika un latgaliešu dzeja
Lūznavas muižā 10. februārī plkst. 15.00.
Kamermūzikas programma, kurā savīsies ansambļa "Brokastis četratā" spēlētā pasaules mūzika klasiska džeza apdarē un latgaliešu literāta Raibuo dzeja. Ansambļa "Brokastis četratā" dalībnieki katrs pazīstami kā mūzikas profesionāļī, četri akadēmiski izglītoti mūziķi, kuriem patīk rast prieku mūzikā-pianists Mārtiņš Zilberts, kontrabasists Jānis Stafeckis, flautists Andris Klučnieks un sitaminstrumentālists Aivars Krastiņš. Ansambļa loma Latvijas profesionālās mūzikas vidē ir īpaša,jo tas piedāvā unikālu klasiskās mūzikas un džeza sintēzi. Šādu stila sintēzi pasaules mūzikā apzīmē ar jēdzienu "third stream", taču "Brokastis četratā" ir vieni no nedaudzajiem Latvijas mūziķiem, kas savu daiļradi veltījuši tieši šim mūzikas virzienam.
Lasīt vēl
2018.01.04 datuma notikumi
Latvija LV

Krustpils pilī būs apskatāma Ilzes Griezānes gleznu izstāde

No 4. janvāra līdz 25. februārim Krustpils pils Marmora zālē būs iespējams aplūkot mākslinieces Ilzes Griezānes gleznas izstādē “Logs ar Daugavu”.
Jēkabpils pilsēta un apkārtējie novadi pamatoti lepojas ar mūsu puses radošajiem profesionālajiem māksliniekiem, īpaši daudz šajā reģionā darbojas Latvijā pazīstami gleznotāji.  2018. gadā, kad godināsim Latvijas Valsts simto gadadienu, Krustpils pils Marmora zālē paredzēts eksponēt vairāku jēkabpiliešu un novadnieku jaunākos mākslas darbus izstāžu ciklā “Radīts pie Daugavas”. Muzejā tiks eksponētas Ilzes Griezānes, Mētras Štelmaheres, Sandas Mālnieces, Jolantas Ābeles un Dainas Eglītes gleznas.
Kā pirmo no izstāžu cikla, atklāsim Ilzes Griezānes gleznu izstādi “Logs ar Daugavu” 2018. gada 4. janvārī plkst. 18.00.
Līvānietes Ilzes Griezānes gleznas ir logi UZ Daugavu. Tās ir arī logi AR Daugavu, jo 14 gadus strādājot Latgales mākslas un amatniecības centrā,  diendienā vērojot pa logu vienu un to pašu upes ainavu, Daugava Ilzei ir kļuvusi par daļu no viņas ikdienas. Daugava ir ienākusi mākslinieces darbistabā, apsēdusies uz soliņa blakus molbertam kā valdzinoši skaista modele, tā ir karaliski dāsni dāvinājusi debesis, kas spoguļojas straumē, devusi viņai pilnām saujām – prieku, iedvesmu, pārdomas un mierinājumu.
Izstādē „LOGS ar Daugavu” iekļautas gleznas, kas radušās apmēram divus gadus ilgā laika posmā.
„Iemūžinot skaistākos mirkļus fotogrāfijās, radās doma to darīt arī gleznās. Vai arī otrādi, radās doma iemūžināt Daugavu gleznās, līdz ar to sāku intensīvi piefiksēt skaistākos mirkļus fotografējot. Tagad to daru gandrīz katru dienu. Gleznoju no viena skatu punkta to ainavu, ko redzu pa logu. Mainās tikai apgaismojums, laiks un gadalaiki. Katrai dienai parādās kāds mirklis, kuru gribas apstādināt...” stāsta māksliniece Ilze Griezāne.
Ieejas maksa izstādē ir 0.30 / 0.50 eiro.
Izstāžu ciklu “Radīts pie Daugavas” atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds. 

04.01.2018
CMS v.2.2 © ITrisinājumi.lv 2017, RixtelLab 2014

Mājas lapu izstrādāja ITrisinājumi.lv. Rixtel Lab.