Tulkošanu no latviešu valodas uz angļu valodu nodrošina Tilde Tulkotājs Tilde
Tulkošanu uz citām valodām nodrošina Google Tulkotājs
Lietotājiem
Lietotājiem
Apceļošanas akcija “APMEKLĒSIM BALTIJAS MUIŽAS – SVINĒSIM KOPĀ”.
Latvijas Piļu un muižu asociācija
Unikālais piļu un muižu kultūras mantojums sevī glabā vērtības, atklājot jaunas un jaunas liecības par savas patības apzināšanos. Saglabājamas un nododamas nākamajām paaudzēm kā sociālekonomiskās izaugsmes potenciāls

Notikumi

Izaicinājums nav atbilst tikai pašreizējām prasībām, bet arī tām, kas būtu nākotnes projektos, lai kādās formās tie nāktu.
Notikumu kalendārs
Tuvākie pasākumi
Vasaras saulgriežu svētki
Vasaras saulgriežu svētki Limbažu senajās pilsdrupās 21. jūnijā. Ieeja bez maksas. Pasākuma laikā tiks fotogrāfēts un filmēts.
 
Lasīt vēl
Ielīgosim Jāņu dienu!
JĀŅU DIENA LEPNI NĀCA!
 
Dundagas pils parka estrādē 21. jūnijā plkst. 18.30
 
Vasaras saulgriežus ieskandinās ansamblis «SENDIENAS».
 
Plkst. 19.00 Zlēku amatierteātra izrāde Ādolfs Alunāns «MŪSU POKĀLS». Režisore Kristīne Zāle.
 
Ieeja bez masas.
 
 
Lasīt vēl
Limbažu pils (drupu) un Limbažu muzeja darba laiks svētku laikā
22. jūnijā Limbažu muzejs un Vecais ugunsdzēsēju depo atvērts no plkst. 10.00-17.00.
23. un 24. jūnijā Limbažu muzejs un Vecais ugunsdzēsēju depo slēgts.

Priecīgus svētkus!
Lasīt vēl
2018.01.13 datuma notikumi
Latvija LV

ANNA RANCĀNE.RĀZNA.STĀSTI UN SARUNAS

Stāsti un sarunas. Tikšanās ar Annu Rancāni un viņas Latgales stāstiem.
Literatūras iedvesmoto sarunu un stāstu cikla otrais pasākums notiks 13. janvārī 15.00, kad interesentiem būs iespēja tikties ar rakstnieci un dzejnieci ANNU RANCĀNI. Tikšanās reizes sarunās mīsies par Annas rakstīto Latgales un Rāznas stāstu tapšanu, ieskatu 2018. gadā izdošanai gatavotajā dzejas krājumā, kā arī gida būšanu, par kuru tikko Latgales tūrisma konferencē saņemta īpašā žūrijas simpātiju balva.
Annas Rancānes foto-Kristaps Kalns.
 

13.01.2018
Latvija LV

Cēsu Jaunajā pilī spēļu pēcpusdiena izstādē “Kauliņi ir mesti..”

Aizgājušā gada nogalē Cēsu Vēstures un mākslas muzejā tika atklāta unikāla galda spēļu vēsturei veltīta izstāde “Kauliņi ir mesti..”. Šo gadu iesākam ar priecīgām ziņām – spēļu izstādi atbalsta Latvijā un Pasaule populārais galda spēļu zīmols “Brain Games”, kuri ir radījuši augsti apbalvoto galda spēli “Ice Cool”, kas atzīta par Pasaulē labāko galda spēli bērniem 2017.gadā.
Turpmāk katru mēnesi, visu izstādes darbības laiku, apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar kādu sen aizmirstu, vai gluži otrādi – labi pazīstamu galda spēli, iepazīt Pasaules galda spēļu vēsturi izstādes kuratoru pavadībā un īpašajā spēļu stūrītī spēlēt “Brain Games” sarūpētās galda spēlēs.
Šo sestdien, 13.janvārī, plkst. 14:00 visi laipni aicināti uz pirmo spēļu pēcpusdienu izstādē, kas šoreiz būs veltīta Mankalas spēlei.
Programmā:
  “Stratēģiskā spēle “Mankala” jeb sēšanas spēle 3000 gados”:
  • Stāsts par spēļu labirintu izstādē, īpaši par mankalas spēli – no tās popularitātes līdz aizmirstībai un atkal atdzimšanai Baltijā. Stāstīs izstādes autori Dace Cepurīte, Tālis Pumpuriņš.
    Nāc un iemācies spēlēt mankalu. Ja ir spēles galdiņš, ņem to līdzi! Varbūt vari to izgatavot: no auduma, no kartona, uzzīmējot “trauciņus”. Vai arī izgatavosim uz vietas.
    Attīsti stratēģiju! – sacensības mankalas spēlē. Paredzēta balva.
    Spēlē galda spēles kopā ar “Brain Games”!
Dalība spēļu pēcpusdienā: ieejas maksa izstādē (2 EUR skolēni, pensionāri un Cēsu Drauga kartes īpašnieki, 3 EUR pieaugušie)
Uz satikšanos Cēsu muzejā!
*Mankala – Viens no senākiem spēļu veidiem Pasaulē. Senākais zināmais spēles galdiņš ir atrast Ēģiptē, akmenī grebts, kas ir vairāk kā 3000 gadu vecs. Mankalas spēlēšana sākotnēji izplatījās Āfrikā, kur tā ir populāra spēle vēl līdz mūsdienām. Viduslaikos mankala izplatījās caur Vidējiem Austrumiem Indijā un Dienvidāzijā. 17. gs. to spēlēja arī Eiropā, bet vispopulārākā tā kļuva Baltijā ar nosaukumu “pupu spēle”. Citur spēli sauc arī par kalahu.

13.01.2018
CMS v.2.2 © ITrisinājumi.lv 2017, RixtelLab 2014

Mājas lapu izstrādāja ITrisinājumi.lv. Rixtel Lab.