Tulkošanu no latviešu valodas uz angļu valodu nodrošina Tilde Tulkotājs
Tulkošanu uz citām valodām nodrošina Google Tulkotājs
Lietotājiem
Lietotājiem
Zvārtavas pilsMežotnes pilsLitenes muižaJaunauces muižaMazmežotnes muižaJaunmoku pilsPadures muižaRankas muižaBerķenes muižaDundagas pils
Latvijas Piļu un muižu asociācija
Unikālais piļu un muižu kultūras mantojums sevī glabā vērtības, atklājot jaunas un jaunas liecības par savas patības apzināšanos. Saglabājamas un nododamas nākamajām paaudzēm kā sociālekonomiskās izaugsmes potenciāls

Notikumi

Izaicinājums nav atbilst tikai pašreizējām prasībām, bet arī tām, kas būtu nākotnes projektos, lai kādās formās tie nāktu.
Notikumu kalendārs
Tuvākie pasākumi
GUNTARS RAČS UN DRAUGI.Dzejas un mūzikas programma 365
21. janvārī Lūznavas muižā plkst. 12.00 (papildkoncerts) un 15.00 viesosies Guntars Račs, kurš kopā ar draugiem - mūziķiem dziesmās, stāstos un dzejas rindās atklās savas jaunās grāmatas "365" stāstu. Kopā ar G. Raču Lūznavas Sarkanajā zālē būs Uģis Tirzītis (ģitāra), Andris Alviķis (bass), bet īpašās viesņas-Kristena Cīrule un Loreta Klibiķe.
Būs arī PAPILDKONCERTS plkst.12.00
Lasīt vēl
Cēsu Jaunajā pilī koka auskaru gatavošanas meistarklase
Ir iesācies jauns gads, ar jauniem izaicinājumiem un iespējām. Aicinām uz šā gada pirmo meistarklasi Cēsu Vēstures un mākslas muzejā, 28.janvārī plkst. 13:00, kas būs veltīta Koka auskaru gatavošanai. Meistares – Ievas Morozas – vadībā izgatavosim burvīgu rotu gan ikdienai, gan svētkiem.
 Koka auskaru izgatavošana - koka aplīšu apgleznošana, apstrāde, pērlīšu šūšana, līmēšana un galā auskaru āķu pievienošana. Koka auskarus iespējams izgatavot pēc savas gaumes - izvēlēties krāsu, izzīmēt, apgleznot auskarus. Auskari ir lielisks aksesuārs, kas ļauj izcelt personību.
 Radošo tikšanos vadīs Ieva Moroza, kura darbojas ar zīmolu Deered. Deered izmanto augu nospiešanas tehniku ar papardēm un apģērbu apgleznošanu ar roku, uz katra apģērba radot briežus. Zīmols darbojas kopš 2013.gada. 
 Meistarklase norisināsies Cēsu Vēstures un mākslas muzejā, Cēsu Jaunajā Pilī, semināru zālē. Nodarbības cena – 12 EUR (maksā ietilpst darbnīcas materiāli un meistara konsultācija).
Dalībnieku skaits ierobežots. Lūdzam pieteikties iepriekš, rakstot uz – muzejs@cesis.lv vai pa tālr.26996630
 Uz tikšanos Cēsu muzejā!
Lasīt vēl
BROKASTIS ČETRATĀ un RAIBĪS. Pasaules mūzika un latgaliešu dzeja
Lūznavas muižā 10. februārī plkst. 15.00.
Kamermūzikas programma, kurā savīsies ansambļa "Brokastis četratā" spēlētā pasaules mūzika klasiska džeza apdarē un latgaliešu literāta Raibuo dzeja. Ansambļa "Brokastis četratā" dalībnieki katrs pazīstami kā mūzikas profesionāļī, četri akadēmiski izglītoti mūziķi, kuriem patīk rast prieku mūzikā-pianists Mārtiņš Zilberts, kontrabasists Jānis Stafeckis, flautists Andris Klučnieks un sitaminstrumentālists Aivars Krastiņš. Ansambļa loma Latvijas profesionālās mūzikas vidē ir īpaša,jo tas piedāvā unikālu klasiskās mūzikas un džeza sintēzi. Šādu stila sintēzi pasaules mūzikā apzīmē ar jēdzienu "third stream", taču "Brokastis četratā" ir vieni no nedaudzajiem Latvijas mūziķiem, kas savu daiļradi veltījuši tieši šim mūzikas virzienam.
Lasīt vēl
2018.01.13 datuma notikumi
Latvija LV

ANNA RANCĀNE.RĀZNA.STĀSTI UN SARUNAS

Stāsti un sarunas. Tikšanās ar Annu Rancāni un viņas Latgales stāstiem.
Literatūras iedvesmoto sarunu un stāstu cikla otrais pasākums notiks 13. janvārī 15.00, kad interesentiem būs iespēja tikties ar rakstnieci un dzejnieci ANNU RANCĀNI. Tikšanās reizes sarunās mīsies par Annas rakstīto Latgales un Rāznas stāstu tapšanu, ieskatu 2018. gadā izdošanai gatavotajā dzejas krājumā, kā arī gida būšanu, par kuru tikko Latgales tūrisma konferencē saņemta īpašā žūrijas simpātiju balva.
Annas Rancānes foto-Kristaps Kalns.
 

13.01.2018
Latvija LV

Koncerts ar trīs sajūtām “Trio Tresensus” – kokle, saksafons, perkusijas

Koncerts ar trīs sajūtām “Trio Tresensus” – kokle, saksafons, perkusijas

 
13.janvārī plkst 19:00 koncerts ar trīs sajūtām “Trio Tresensus” – kokle, saksafons, perkusijas.

Trio Tresensus izveidots 2015. gada decembrī, apvienojoties trim  radošiem un talantīgiem jauniešiem, kas apvieno savu individuālo skatpunktu uz mūziku, tās izjūtu un krāsas kopīgā skanējumā un muzikālos meklējumos –  koklētāja Līga Griķe, saksofonists Aigars Raumanis un sitaminstrumentu pārvaldītājs Uģis Upenieks. Trio Tresensus- trīs sajūtas. Kokle. Saksofons. Perkusijas. – Trīs atšķirīgi un spilgti instrumenti, kas apvienojas vēl nedzirdētā skaņu pasaulē.

Karaliskais brīvdienu piedāvājums ar nakšņošanu:
 • -Vakariņas vai pusdienas Dikļu pils restorānā 40 EUR vērtībā,
  -Biļetes uz koncertu 2 personām,
  -Nakšņošana divvietīgā numurā,
  -Brokastis pils Verandā uz saimnieka rēķina.
135.00 EUR / 2 pers. (nakšņojot pils standarta numurā)
-piemaksa par superior klases numuru 10.00 EUR
-piemaksa par junior suite klases numuru 30.00 EUR

Biļetes pieejams Dikļu pilī un ”Biļešu paradīzes” kasēs.
Rezervācija pa tālruni 26515445 / 64207480 vai pils@diklupils.lv
www.diklupils.lv

13.01.2018
Latvija LV

Cēsu Jaunajā pilī spēļu pēcpusdiena izstādē “Kauliņi ir mesti..”

Aizgājušā gada nogalē Cēsu Vēstures un mākslas muzejā tika atklāta unikāla galda spēļu vēsturei veltīta izstāde “Kauliņi ir mesti..”. Šo gadu iesākam ar priecīgām ziņām – spēļu izstādi atbalsta Latvijā un Pasaule populārais galda spēļu zīmols “Brain Games”, kuri ir radījuši augsti apbalvoto galda spēli “Ice Cool”, kas atzīta par Pasaulē labāko galda spēli bērniem 2017.gadā.
Turpmāk katru mēnesi, visu izstādes darbības laiku, apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar kādu sen aizmirstu, vai gluži otrādi – labi pazīstamu galda spēli, iepazīt Pasaules galda spēļu vēsturi izstādes kuratoru pavadībā un īpašajā spēļu stūrītī spēlēt “Brain Games” sarūpētās galda spēlēs.
Šo sestdien, 13.janvārī, plkst. 14:00 visi laipni aicināti uz pirmo spēļu pēcpusdienu izstādē, kas šoreiz būs veltīta Mankalas spēlei.
Programmā:
  “Stratēģiskā spēle “Mankala” jeb sēšanas spēle 3000 gados”:
 • Stāsts par spēļu labirintu izstādē, īpaši par mankalas spēli – no tās popularitātes līdz aizmirstībai un atkal atdzimšanai Baltijā. Stāstīs izstādes autori Dace Cepurīte, Tālis Pumpuriņš.
  Nāc un iemācies spēlēt mankalu. Ja ir spēles galdiņš, ņem to līdzi! Varbūt vari to izgatavot: no auduma, no kartona, uzzīmējot “trauciņus”. Vai arī izgatavosim uz vietas.
  Attīsti stratēģiju! – sacensības mankalas spēlē. Paredzēta balva.
  Spēlē galda spēles kopā ar “Brain Games”!
Dalība spēļu pēcpusdienā: ieejas maksa izstādē (2 EUR skolēni, pensionāri un Cēsu Drauga kartes īpašnieki, 3 EUR pieaugušie)
Uz satikšanos Cēsu muzejā!
*Mankala – Viens no senākiem spēļu veidiem Pasaulē. Senākais zināmais spēles galdiņš ir atrast Ēģiptē, akmenī grebts, kas ir vairāk kā 3000 gadu vecs. Mankalas spēlēšana sākotnēji izplatījās Āfrikā, kur tā ir populāra spēle vēl līdz mūsdienām. Viduslaikos mankala izplatījās caur Vidējiem Austrumiem Indijā un Dienvidāzijā. 17. gs. to spēlēja arī Eiropā, bet vispopulārākā tā kļuva Baltijā ar nosaukumu “pupu spēle”. Citur spēli sauc arī par kalahu.

13.01.2018
CMS v.2.2 © ITrisinājumi.lv 2017, RixtelLab 2014

Mājas lapu izstrādāja ITrisinājumi.lv. Rixtel Lab.