Naukšēnu muižas pils
www.skiinaukseni.lv

Lielvircavas muiža


Atrašanās vietas pilna adrese, karte

Lielvircava

Lng: 23.7570071361, Lat: 56.5220377917


Juridiskā īpašnieka / apsaimniekotāja nosaukums

Lielvircavas muiža


Apraksts

263052518

Foto


Objektā atrodas

Tips Apraksts
Pamata izglītības mācību iestāde
Pils/kungu māja - 1km pirms baznīcas uz Z no tās Vircavas upes kreisajā krastā atrodas bijusī Lielvircavas muižas pils. To būvējis barons Dionisijs fon Klopmans (v. Klopman) 1803.-1808.g., tai pašā laikā uzbūvēta arī muižas klēts. Pils būvēta vecās pils vietā, kurai pirmais stāvs bijis no mūra, bet otrais brūni krāsotu baļķu. 1820.g. Lielvircavas muižu izūtrupēja, līdz ar to baronu Klopmanu ģimene uz visiem laikiem atstāja Lielvircavu. Muižu nopirka Dītrihs fon Grothuss (Dietrich v. Grothuss) un atdāvināja to meitai Adelheidei, kura aprecējās ar baronu Vilhelmu fon Hānu. Viņu dēls Eduards Hāns muižu vēlāk pārdeva savam brālim Ričardam (Richard v. Haan). Viņš atdeva muižu savai meitai Elizabetei. Vēlāk muižu mantoja viņas krustdēls Reimars fon Hāns, kas krita 1919.g. kaujās pret lielniekiem landesvēra armijas rindās. Pēc viņa nāves muižu mantoja māsa Hildegarde, kas bija muižas īpašniece līdz pat agrārajai reformai 1920.gadā. Kopš 1924.g. muižas ēkā atrodas skola. Šobrīd skolas vajadzībām izmantotas tiek tikai dažas muižas kungu mājas telpas.
Vietējas nozīmes pils/kungu māja - Lielvircavas muižas kungu māja 18. gs. b. 19. gs. v.
Pašvaldības īpašums
Nostāsti - Senāk Lielvircavas muiža atradusies citviet, kad tā pārvietota uz šobrīdējo, nav zināms. No kāda pils pagraba, cauri pamatiem uz baznīcas pusi, esot gājusi ala, kuras galu barons licis aizbērt.


Pieejamība publiskai apskatei

“ Lielvircavas muiža cauri gadsimtiem ”

Ekskursija gida pavadībā ( iepriekš piesakoties), kurā varēs iepazīties ar Lielvircavas muižas apbūves vēsturi un dažādiem sadzīviskiem stāstiem par dzīvi muižā, kā arī apskatīt kungu mājas telpas. .Ekskursijas ilgums: 40.min.

“ Modes vēsture 19 gadsimtā ”
Baronese Elizabete Fon Hahn būs Jūsu rīcībā, iepriekš piesakoties vizītei Lielvircavas muižā.
    Jums tiks organizēta pieņemšana atbilstoši 19.gs. tradīcijām.
Iepazīstināsim ar :
 
Stāstu par 19.gs. modes aktualitātēm no 1800.-1900. gadam, iespēja apskatīt 1880. gada tērpu kolekciju, kas darināta pēc vēsturiskajām piegrieztnēm.
 
Iepazīties ar dažādiem tērpu aksesuāriem, kā arī drosmīgākajām dāmām ir iespēja uzlaikot “ vizīšu ” tērpu un  iejusties korsetes ” apskāvienos ”.
 
Daudz dažādiem sadzīviskiem stāstiem par modes veiksmēm un neveiksmēm.
 
Ar vēdekļu ‘’valodu’’ Francijā .
 
Papildus iespēja to visu baudīt pie pēcpusdienas tējas tases.
( līdz 12 cilvēkiem- tējas galds) 


Kontaktinformācija

Kontaktpersona

Zanda Zariņa, Jelgavas nov. pašv. Attīstības nod. proj.vad.

Tālruņa nr.

22024127

E-pasts

zanda.zarina@jelgavasnovads.lv

Mājas lapa

http://visit.jelgava.lv/apskates-objekti/pilis-un-muizas/item/145-lielvircavas-muiza