facebook twitter
Lietotājiem
Latvijas Piļu un muižu asociācija
Unikālais piļu un muižu kultūras mantojums sevī glabā vērtības, atklājot jaunas un jaunas liecības par savas patības apzināšanos. Saglabājamas un nododamas nākamajām paaudzēm kā sociālekonomiskās izaugsmes potenciāls

Blankenfeldes muiža


Atrašanās vietas pilna adrese, karte

Blankenfelde, Blankenfeldes muiža, LV-3026

Lng: 23.5472384639, Lat: 56.3444107278


Juridiskā īpašnieka / apsaimniekotāja nosaukums

SIA ,,JVB"


Apraksts

Facebook: Blankenfeldes muiža Twitter @Bmuiza

Foto


Objektā atrodas

Tips Apraksts
Muižas komplekss - Pašreizējā muižas apbūve veidojusies 18. gs. vidū. Kungu mājas priekšā ir slēgtais pagalms, ko ietver saimniecības ēkas, mūra žogs no senākās muižas apbūves un stūros mazi paviljoni, kas celti 19. gs. Vārtu tornis celts 20. gs. sākumā Vecās kungu mājas vietā 1743. gadā būvēta pašreizējā kungu māja atturīgās baroka formās. 19. gs. vidū tai uzbūvēta piebūve, pārbūvēts jumts. Kungu mājā saglabājušies sākotnējā un vēlāku periodu interjeru apdare - parkets, griestu plafons ar profila joslu, intarsētas durvis, klasicisma gleznojumi zālē (19. gs. sākums), 19. gs. logi un durvis. Muižas apbūvei piemīt Latvijā reti sastopama arhitektūras mazo formu bagātība - iebraucamie vārti, tējas paviljoni, grota, Latvijā vienīgie rokoko stila dzelzs kaluma dārza vārtiņi. Kungu mājā divas reizes no 1804. - 1805. gadam uzturējās trimdā dzīvojošais Francijas karalis Luijs XVIII.
Viesnīca, viesu māja -
Kur rīkot banketu -
Rekonstrukcija - Sākot ar 2012. gadu notiek vāgūža rekonstrukcijas darbi. Plānots, ka tie tiks beigti 2013.gada rudenī un ēkā tiks iekārtota viesnīca ar 4 numuriņiem; atvērts Zvanu muzejs, kurā izstādīta V. Jākobsona privātā zvanu kolekcija. Arī Blankenfeldes muižas dabīgo sulu ražotne no muižas kungu nama tiks pārcelta uz rekonstruēto vāgūzi ."
Ēdināšana ar pieteikumiem
Kur rīkot konferenci -
Parks - Pie Blankenfeldes muižas jau 18. gs. bijis regulāras formas dārzs. Ainavu parks veidots 19. gs. vidū ar lauci mājas priekšā, kuru ietver eksotiski stādījumi - Krievijas lapegle, Balzāma baltegle, u.c., bet malās ir nelieli dīķīši. Parks tika veidots angļu klasicisma stilā. Parkā ir iekārtota Mīlestības aleja, Krogus ceļš un Annas aleja. \"Ievērojamākais koks ir 370 gadus vecais osis 4 m apkārtmērā, zem kura saknēm, kā stāsta leģenda, aprakts muižas zelts. Pie oša barons esot dzēris savu rīta kafiju.\" Tālāk veidots mežaparks - mežaudze.
TOP 100
Pils/kungu māja -
Tūrisma bizness - Muižas apskate Iespējama no 1.jūnija līdz 31.augustam trešdienās, ceturtdienās, piektdienās, sestdienās un svētdienās no plkst. 10.00 – 17.00 Lūgums iepriekš pieteikties zvanot uz tālr.nr. 29243634 (Mārīte) vai rakstot e-pastu uz: info@blankenfeldesmuiza.lv Ieejas maksa: Skolēniem, studentiem, pensionāriem, invalīdiem: 1Ls Pieaugušajiem: 1.5 Ls Gida pakalpojumi: 3 Ls no grupas Muižas apskatē ietilpst muižas vēstures ekspozīcijas apmeklējums, pastaiga pa muižas kompleksu un parku. "Jau vairāk kā sešus gadsimtus Blankenfeldes muižā, kura atrodas pašā leišmalē – Jelgavas novada Vilces pagastā, 400 m no Lietuvas robežas, notiek LIELA rosība! Blankenfeldes muiža piedzīvojusi vairākus muižkungus, varas un pārvaldības, līdz 2007.gadā tika izveidots SIA JVB – muižas uzturēšanai un atjaunošanai. SIA JVB valde nolēma, ka muižā jādara tas, kas darīts gadsimtiem ilgi – lauksaimniecība un ražošana, īpaši uzsverama plūškoka izmantošana pārtikā. Blankenfeldes muižā Jūs varēsiet: ^ Apskatīt muižas kompleksu; ^ doties romantiskā pastaigā pa muižas parku; ^ Apskatīt muižas muzeju; ^ iepazīties ar vīngliemežu audzēšanas kultūru; ^ nogaršot mūsu dabīgās sulas un iespējams arī paši pagatavot savējās ^ nakšņot; ^ nobaudīt gardu, no muižas dārzos iegūtajiem produktiem, gatavotu maltīti ^ lieliski pavadīt laiku un gūt jaunas zināšanas ^ un darīt vēl citas interesantas lietas!
Privātīpašums
Valsts nozīmes ēkas, drupas, apbūve - Blankenfeldes muižas apbūve 19. gs. s. - 19. gs. b.
Vēsturiska persona - Latvijas aviācijas priekšvēsturē unikāla personība ir Johans Ernests Bīnemanis – viens no pirmajiem akadēmiski izglītotajiem latviešiem, kuri izglītību ieguva savā tēvzemē Jelgavas Academia Petrina sienās. Johans Ernests Bīnemanis bija Blankenfeldes muižas dzimtcilvēku Ērmaņa un Līzes dēls, dzimis Vilces pagasta Blankenfeldes muižā 1752. gada 16. janvārī (pēc jaunā stila 27. janvārī). Muižā valdīja Krievijas sūtnis Kurzemes un Zemgales hercogistē Ernsts Butlers, kas, pārdodot Blankenfeldi, deva Bīnemanim brīvlaišanu un ierādīja viņam dzīvošanas vietu Jelgavā. Jaunais censonis mācījās Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas skolā, sauktā par latīņu skolu. Talants un labās sekmes ļāva viņam kļūt par vienu no pirmajiem Hercoga Pētera dibinātās Academia Petrina studentiem (imatrikulēts ar kārtas numuru 2). Viņa izgatavotā aerostata pirmā publiskā demonstrēšana notika Jelgavā 1785. gada 26. jūnijā. «Mitauische Zeitung» («Jelgavas Avīze» – vācu val.) rakstīja, ka tas bijis divdesmit Parīzes collu (apmēram 54 cm) diametrā un uz tā bijis uzraksts latīniski «Vivat P. et D.! Et Mitavia missus sum die XXVI to mensis Junii MDCCLXXXV». Tulkojumā tas nozīmēja «Lai dzīvo Kurzemes un Zemgales hercogs Pēteris Bīrons un viņa sieva hercogiene Doroteja! No Jelgavas esmu palaists 1785. gada 26. jūnijā.» Nākamais balons tika palaists 1785. gada oktobrī, un tā diametrs jau bija apmēram divi metri. Tā paša gada 7. oktobrī «Mitauische Zeitung» rakstīja, ka J.E.Bīnemanis ir izgatavojis vairākus gaisa balonus, turklāt viens no tiem pēc publikas vēlēšanās esot sevišķi liels. Pats lielākais no izgatavotajiem baloniem tika palaists 1786. gada 26. jūnijā un bija 5,2 m diametrā. Politiskie notikumi noveda viņu Krievijā, kur viņš mira 1806.gadā Gatčinā. J.Rekes un K.Napjerska sastādītajā Vispārējā Vidzemes, Igaunijas un Kurzemes provinču rakstnieku un zinātnieku leksikonā ir rakstīts: «Likteņa maz atbalstīts cilvēks, kuram par visu jāpateicas trūcīgo vecāku tikumiem un savam talantam. Cilvēks, kura interešu lokā ienāca visjaunākie tālaika tehnikas sasniegumi». (Andris Tomašūns, vēsturnieks)
Foto reportāža Nr. 1 - 2004. gada 28.-29. jūlijā Blankenfeldes muiža uzņēma 3. Vislatvijas muižnieku turnīra dalībniekus. Muižas saimniece Milija Zīberte rūpējās par viesu labu garastāvokli un garšīgām maltītēm. Savukārt, par sportisko daļu rūpējās Kaspars Sīmanis no Jaunpils sia "Niedru lija" - sacensību organizēšana, ieroči, instruktāžas. Par turnīra uzvarētāju kļuva Bīriņu muiža, aiz sevis atstājot Gārseni, Vilci un visus nākamos pulkus.
Nostāsti - Marķīzs de Visa ir viena no personām, par kuru Blankenfeldē tiek stāstītas leģendas. Marķīzs bijis paradums pēc viesībām apstaigāt viesu istabas un, ja viņš manījis, ka jaunieši sākuši brīvāk uzvesties, esot sasitis savas rociņas un teicis, ka vēl nav laiks. Tiek stāstīts arī par sievieti-spoku, kuras dēļ daudzi esot sajukuši prātā. Uz Blankenfeldes muižu atbraukusi jauna guvernante. Naktī esot bijis dzirdams kliedziens un no rīta viņa atrasta ar sirmu galvu un sajukusi prātā, jo esot redzējusi sievieti-spoku. Barons tam neesot ticējis un pats nākamajā vakarā palicis tajā istabā, spēlējot kārtis ar mežsargu un kaimiņmuižu ļaudīm. Naktī parādījies balts tēls ar izskapi rokā un sācis cirst visiem galvas nost, barons to ieraudzījis un sajucis prātā. Kopš tā laika nevien tajā istabā vairs nedzīvoja. Pilnmēnes naktī ir dzirdams, ka pa vītņu kāpnēm kāds iet uz otro stāvu. Pastāv uzskats, ka tā esot vecā baronese.
Akcijā 2010 vienu nedēļu
Foto reportāža Nr. 2 - 2010. gada 6. jūlijā akcijas \"Apceļosim Latvijas pilis!\" Blankenfeldes muižas nedēļā sadarbībā ar Francijas Kultūras centru notiek seminārs BLANKENFELDES MUIŽA PAGĀTNĒ UN NĀKOTNĒ.


Kontaktinformācija

Tālruņa nr.

26326243

E-pasts

bmuiza@blankenfeldesmuiza.lv

Mājas lapa

www.blankenfeldesmuiza.lv

CMS v.2.2 © ITrisinājumi.lv 2017, RixtelLab 2014

Mājas lapu izstrādāja ITrisinājumi.lv. Rixtel Lab.