Durbes pils
www.tukumamuzejs.lv

Igates pils


Atrašanās vietas pilna adrese, karte

Igates pils

Lng: 24.6844593500, Lat: 57.3811837250


Juridiskā īpašnieka / apsaimniekotāja nosaukums

Igates pils

Foto


Objektā atrodas

Tips Apraksts
Pils/kungu māja - Pils būvēta ap 1880. gadu fon Pistolkorsiem pēc R. H. Cirkvica projekta neorenesanses stilā. Uz muižu ved bruģēts piebraucamais ceļš, kas noslēdzas apaļā parādes pagalmā, pie kungu mājas. Blakus kungu mājai 19. gs. beigās veidots romantisks ainavu parks ar dīķiem, bet aiz dīķa ir nelielas ūdensdzirnavas.   
Kur iet pirtī - Senču pirts, sauna. Baseins ar kaskādi.
Zirgu izjāde -
Laivu noma, makšķerēšanas iespējas (Ls 5,00 dienā).
Viesnīca, viesu māja - Trenažieru zāle, laivu noma, makšķerēšanas iespējas (5,00 Ls/dienā), dzirnavu apmeklējums, kotedža - ģimenes māja ar pirti un WC, piknika vieta.
Laivu noma un makšķerēšanas iespējas (5,00 Ls/dienā).
Muižas komplekss - Muižas apbūve veidojusies 18. gs. beigās - 19. gs. divās zonās. Saimniecības daļa - ar klēti, pārvaldnieka māju, brūzi un kūti, un parādes daļa - ar kungu māju, kalpu māju un parku. Jaunā kungu māja būvēta ap 1880. gadu fon Pistolkorsiem pēc R. H. Cirkvica projekta neorenesanses stilā. Uz muižu ved bruģēts piebraucamais ceļš, kas noslēdzas apaļā parādes pagalmā, pie kungu mājas. Blakus kungu mājai 19. gs. beigās veidots romantisks ainavu parks ar dīķiem, bet aiz dīķa ir nelielas ūdensdzirnavas. (K.Veinberga, J.Zviedrāns)
Kur rīkot banketu -
Kur rīkot konferenci -
Parks - Blakus Igates muižas kungu mājai atrodas 19. gs. beigās veidots romantisks ainavu parks ar dīķiem, bet aiz dīķa apskatāmas nelielas ūdensdzirnavas.
Nostāsti - Tiek stāstīts par kādu balto Mariju - baroneses radinieci, kura uzbrukusi kādā naktī kādam puisim, kurš palicis pilī pa nakti. Iespējams, ka pils parkā atgadījies kāds traģisks notikums, kas izskaidro šādas parādības parādīšanos.
Tūrisma bizness
Valsts īpašums


Kontaktinformācija

Kontaktpersona

Dace Artemenkova

Tālruņa nr.

25746889

E-pasts

info@igatespils.lv

Mājas lapa

igatespils.lv