facebook twitter
Lietotājiem
Latvijas Piļu un muižu asociācija
Unikālais piļu un muižu kultūras mantojums sevī glabā vērtības, atklājot jaunas un jaunas liecības par savas patības apzināšanos. Saglabājamas un nododamas nākamajām paaudzēm kā sociālekonomiskās izaugsmes potenciāls

Liepupes muiža (Pernigele)


Atrašanās vietas pilna adrese, karte

Salacgrīvas novads
Liepupes pagasts, Liepupe, LV-4023

Lng: 24.4718382750, Lat: 57.4631782889


Juridiskā īpašnieka / apsaimniekotāja nosaukums

Liepupes muiža


Apraksts

Vidzemes baroka pērle – Liepupes muiža ir ar mīlestību radīta vieta. Muiža celta 1751. gadā pēc arhitekta J. Andreasa Hāberlanda  projekta un atrodas stundas braucienā no Rīgas, Salacgrīvas novadā, kultūrvēsturiski bagātā vietā, 5km attālumā no Vidzemes skaistā, akmeņainā jūras krasta. Liepupes muižu ieskauj simtgadīgs 3,5 ha liels ainavu parks ezera krastā. Baroka stilā celtā muiža šodien ir kļuvusi par Latvijas kultūras mantojuma neatņemamu daļu un  pēc astoņu gadu ilgas restaurācijas, 2013. gada vasarā, muiža tika atjaunota, saglabājot senatnīguma elpu. Atjaunotajā muižas kompleksā ir ierīkota eleganta lauku viesnīca, Kungu mājas otrajā stāvā un Pārvaldnieka ēkā kopā izvietoti 16 apartamenti, kas ir ieturēti romantiski elegantā lauku stilā – sienas grezno ekskluzīvā britu zīmola Sanderson tapetes, istabās ir īstu koka dēļu grīda. Luksus ir it visā – to var baudīt gan ērtajos matračos ar satīna gultas veļu, gan vanasistabās ar īstām čuguna vannām un ekskluzīvu aprīkojumu. Katrs numurs ir īpašs, ar individuāli veidotu dizainu. Kungu mājas pirmā stāva telpu interjers veidots kā kopēja, gaismas caurstrāvota telpa, kur zāles saplūst cita ar citu. Pirmā stāva telpas un pagrabs paredzēti viesu uzņemšanai – vakariņām, banketiem, SPA, kamerkoncertiem vai korporatīvām sanāksmēm. Liepupes muiža viesmīlīgi aicina ikvienu uz nesteidzīgu atpūtu, baudot senatnīgo krāšņumu mūsdienīgā luksuss servisa līmenī.

Foto


Objektā atrodas

Tips Apraksts
Pils/kungu māja - \"Kopumā Liepupes kungu māja autentiskuma pakāpes, neskartības un saglabāto apdares detaļu ziņā ir pati \"īstākā\" un piesātinātākā no visām Vidzemes baroka laika muižu dzīvojamajām ēkām. Šajā ziņā tā pārspēj pat Ungurmuižas kungu māju ar tās apbrīnojamajiem sienu gleznojumiem. Pieejas ziņā Liepupe ir nākamais solis pēc Ungurmuižas un rāda jau lielākas lauku muižnieku pretenzijas uz greznību. Ja Ungurmuižā viss mākslinieciskais dekors ir uzgleznots uz tēstu guļšķautņu sienām un dēļu griestiem, tad Liepupē visur griesti ir apmesti un dekorēti ar vēlā baroka stila stuka rotājumiem, bet apmestās sienas paredzētas apvilkšanai ar tapetēm; 20. gadsimta sākumā kādā telpā uz sienām pat minēti gobelēni.\" Laukstrādnieku skola, kas 1930. gadu otrajā pusē veica vairākus pārbūves darbus. 1940. gadā kungu mājas kārniņu jumts tika nomainīts ar šīfera plākšņu segumu. I. Lancmanis. Skaistā un pamestā//Māksla+, 2002, Nr.4 Muižas kungu māja neapkopta, pamesta. Komplekss sadalīts, nesakopts. Vairāki saimnieki - katrs dara savu. (2007.g.)
Valsts nozīmes parks
Valsts nozīmes pils/kungu māja
Muižas komplekss
TOP 100
Neizmanto
Valsts nozīmes ēkas, drupas, apbūve - Dzīvojamā ēka 1751. Liepupes muižas apbūve 18./19. gs. Parks 18./19. gs.
Vietējas nozīmes ēkas, drupas, apbūve - Lielā kalpu māja 19. gs. v. Vāgūzis 19./20. gs.
Pašvaldības īpašums
Iznomāts
Rekonstrukcija
Nostāsti - Liepupē bijis barons Zengers, kas bijis ļoti izlaidīgs cilvēks. Viņš bija noteicis, ka renti maksāt iet tikai saimnieces. Un tā nu sanāca, ka pēc 9 mēnešiem viņām visām dzima bērni. Un to naudu, kuru saimnieces nesušas, gandrīz vienmēr barons atdevis atpakaļ. Vīri bijuši pārliecināti, ka rente samaksāta, bet, kad pie varas nācis jaunais barons, atklājies, ka rēķinu grāmatā nekas nav atzīmēts. Tad nu visu māju iedzīve gājusi uz pārdošanu, lai nomaksātu parādu par nesamaksāto renti.


Pieejamība publiskai apskatei

Darba laiks:
Vasaras/Rudens sezona (01.05. - 1.11.) 
Viesnīca:  katru dienu 00:24
Restorāns:  katru dienu 12:00 - 22:00
Ziemas/Pavasara sezona (01.11. - 1.05.) 
Viesnīca: ceturdiena - svētdiena 00:24
Restornāns: ceturdiena - svētdiena 12:00 - 22:00
 

 


Kontaktinformācija

Tālruņa nr.

26382899

64020268

E-pasts

info@liepupesmuiza.lv

Mājas lapa

www.liepupesmuiza.lv

CMS v.2.2 © ITrisinājumi.lv 2017, RixtelLab 2014

Mājas lapu izstrādāja ITrisinājumi.lv. Rixtel Lab.