facebook twitter
Lietotājiem
Latvijas Piļu un muižu asociācija
Unikālais piļu un muižu kultūras mantojums sevī glabā vērtības, atklājot jaunas un jaunas liecības par savas patības apzināšanos. Saglabājamas un nododamas nākamajām paaudzēm kā sociālekonomiskās izaugsmes potenciāls

Arendoles muiža


Valsts aizsargājamā kultūras pieminekļa statuss

valsts nozīmes arhitektūras piemeneklis Nr.8547


Atrašanās vietas pilna adrese, karte

Arendole

Lng: 26.6131523209, Lat: 56.1434746959


Juridiskā īpašnieka / apsaimniekotāja nosaukums

Biedrība ,,Es latgalei

Foto


Objektā atrodas

Tips Apraksts
Medību pilis - Arendoles pils atrodas Preiļu rajona Rožkalnu pagastā, Dubnas upes krastā, gleznainā vietā. Būvēta kā medību pils, paredzēta atpūtai. Latgales muižu arhitektūrā Arendoles pils apbūves komplekss izceļas ar greznību un savdabību un ir saglabājies līdz mūsu dienām. Centrā atrodas kungu nams, kurš uzbūvēts 19. gadsimta sākumā. Garās fasādes, kuras izvietotas taisnā leņķī veiksmīgi uzirdina mezonīni, lieveņi, āra kāpnes ar graciozi izbūvētām margām, kuru gala postamentus rotā vāzes. Labi iederas astoņstūra tornis ar pulksteni, vēja rādītāju un grāfu Zībergu ģerboni. Viens no ēkas zelmeņiem izveidots vasarnīcu stilā. To rotā dekoratīvi risinātas koka konstrukcijas. Kungu mājas iekšienē paveras vairākas anfilādē virknētas zāles un saloni, kuru griesti rotāti ar profilētām dzegām, rozetēm vai darināti no koka. Durvju ailes ar klasicisma stilā veidotiem sandrikiem. Pils ir izbūvēta tā, ka gaiteņi tiek izgaismoti ar virsgaismu.
Pils/kungu māja -  kungu mājā  ieverojama Latgales muižu 19. gadsimta mebeļu un lustru kolekcija interjers, savdabīga koka detaļu apdare - aderejums. Vesturiskas ekspozicijas.
Parks - Arendoles muižas pils apkārtnē daļēji saglabājies muižas parks ar 100 gadus veciem kokiem. Dažos kokos aug aizsargājamais augs – āmulis. Sens ticējums vēsta, ka skūpsts zem āmuļiem nesot mīlestību vai pat kāzas tiem, kas saskūpstījušies.
Muižas komplekss - Latgales muižu arhitektūrā Arendoles pils apbūves komplekss izceļas ar greznību un savdabību un ir saglabājies līdz mūsu dienām. Centrā atrodas kungu nams, kurš uzbūvēts 19.gadsimta sākumā. Parkā atrodas divstāvu, torņveida sarkanu ķieģeļu celtne. Klēts atrodas iepretim sānu ieejai. Tajā vēl nesen atradās skola. Iebraucamā ceļa sākumā atrodas baznīca, kas pārbūvēta no bijušās saimniecības ēkas. Guļbaļķu šķūnis, kam baļķi stiprināti laukakmeņu mūra stabos, 2000. g. daļēji sabrucis.
Rekonstrukcija -  notiek restauracija
Privātīpašums
Valsts nozīmes pils/kungu māja - Nr. 8547, Valsts nozīmes, Arhitektūras piemineklis, Arendoles muižas kungu māja, 1820.,1860.
Nostāsti - Pēdējie pils īpašnieki 20.gs.sāk. bija grāfi Plāteri-Zībergi, kuru lojālā attieksme pret zemniekiem pasargāja muižu no iznīcības. Arendoles pilī pēc gubernatora rīkojuma 1861.g. 1.augustā grāfs Stanislavs Plāters-Zībergs iztulkoja zemnieku brīvlaišanas likumu latgaliešu valodā.


Pieejamība publiskai apskatei

 izzinošas ekskurcijas pēc ieprekšeja pieteikuma gruppam 120 EUR līdz 20 cilvēki, par katru nakamo personu +6 eur/cilv.
 


Sniegto pakalpojumu apraksts

 pēc ieprekšeja pieteikuma tiek izīrēta 3 divvietīgas  istabas, kungu mājā. Iznomājam  telpas kāzam, semināriem, konferencem., lielas zāles - ēdnica -120 m2 un deju zāle -90 m2, 
Muižas teritorija ir nakšņošans vieta muižas pijušā kaltes namā un iespeja izbaudīt "melnas'pirts burvību ar peldi Dubnas upē.


Sasniegumi

2017. gada viesi  Booking.com lietotaji novertejuši Arendoles muižas kungu mājas viesu namu ar atzimi 9 no 10. Pateicamies visiem saviem viesiem par novertejumu. Pie mums notiek Latgaliskie pasākumi.


Pakalpojumu pārdošanas vieta(as)

Adrese Kontaktinformācija Interneta adrese
Arendoles muiža, Arendole, Rožkalnu pag., Vārkavas nov. +371 29421413 faimja@gmail.com
wwww.arendole, lvww.arendolesmuiza.wordpress.com


Kontaktinformācija

Tālruņa nr.

29421413, 29229713

E-pasts

faimja@gmail.com

arendolemanor@gmail.com

Mājas lapa

www.arendole.lv


Sociālo tīklu profili

CMS v.2.2 © ITrisinājumi.lv 2017, RixtelLab 2014

Mājas lapu izstrādāja ITrisinājumi.lv. Rixtel Lab.