facebook twitter
Lietotājiem
Latvijas Piļu un muižu asociācija
Unikālais piļu un muižu kultūras mantojums sevī glabā vērtības, atklājot jaunas un jaunas liecības par savas patības apzināšanos. Saglabājamas un nododamas nākamajām paaudzēm kā sociālekonomiskās izaugsmes potenciāls

Krimuldas muiža


Atrašanās vietas pilna adrese, karte

Rehabilitācijas centrs “Krimulda”, Mednieku ielā 3

Lng: 24.8295092583, Lat: 57.1677342007


Juridiskā īpašnieka / apsaimniekotāja nosaukums

SIA ,,Rehabilitācijas centrs ,,Krimulda


Apraksts

Krimuldas muiža celta 19.gadsimta vidū neoklasicisma stilā. Kopš 1930.gada ēkas pagalms ir papildināts ar plašu vasaras paviljonu. No Kungu mājas terases paveras skats uz Gaujas senleju. Muižas saimniecības ēkas ir celtas no laukakmeņiem un ir ar bagātīgu dekoratīvo apdari. Muiža piedāvā rehabilitācijas un viesnīcas pakalpojumus, telpas pasākumiem, ekskursijas un degustācijas vīna darītavā.

Foto


Objektā atrodas

Tips Apraksts
Muižas komplekss - Muižas apbūve veidojusies Gaujas senlejas malā netālu no pilsdrupām. Pašreizējās ēkas tapušas 19.gs.v. un veido divas zonas - saimniecisko un parādes. Saimnieciskajā ir stallis, ratnīca, laidars ar arkādes veidā celtu mūra sētu, klēts un kalpu mājas, aiz tām - šķūņi un, tuvāk pilij, pārvaldnieka māja. Greznākās no tām ir stallis un pārvaldnieka māja - neapmestu laukakmeņu ēkas gleznainiem siluetiem. Pils celta atstatu, vecās kungu mājas vietā, Gaujas senlejas malā, pēc 1848.g. vēlā klasicisma formās firstam Paulam fon Līvenam. Līvenu laikā, 19.gs.b., pils parka malā, pie pilsdrupām, uzcelta \"Šveices māja\" viesiem. Parka malā atrodas arī muižas siltumnīcas ar sarga mājiņu.
Privātīpašums
Pils/kungu māja - Pils celta atstatu, vecās kungu mājas vietā, Gaujas senlejas malā, pēc 1848.g. vēlā klasicisma formās firstam Paulam fon Līvenam. 20.gs.sāk. tai tika pagarināti sānu korpusi. Pilī saglabājušās sākotnējās ieejas durvis, zālē un salonā - parkets. Sanatorijas vajadzībām 20.gs. 30.gados tika izbūvēts pils mansarda stāvs, pils priekšā koka konstrukcijā uzbūvēts vasaras paviljons.
Uz ūdens
Kur rīkot konferenci - Zāle 63,83m²+64m² – 60 vietas. Semināru zāle 54m² – 30 vietas
Kur iet pirtī -
Foto reportāža Nr. 1 - 12. jūlijā 2004. g. Krimuldas muižu apmeklēja Latvijas Avīzes žurnāliste I. Vītola, fotogrāfs Intars un Latvijas Piļu un muižu asociācijas izpilddirektore L. Lupiķe. Te ir stāsts bildēs par to, cik līksma un rosīga izskatījās Krimuldas muiža dienās, kad tur darbojās gleznotāja Jāņa Anmaņa Latvijas bērnu mākslinieciskās fantāzijas akadēmijas nometne. Bērni no Rīgas, Auces un Līvbērzes apgleznojuši sienas un griestus kafejnīcai, pilī un kafejnīcā skatāma gleznu izstāde, šķūnītī gandrīz gatavs Zelta zirgs, sagatavoti tērpi prezentācijai. Nometnes bērni strādājuši kopā ar rehabilitācijas centra bērniem, kuri tur ārstējas. Krimuldā pirmdiena bija jauka un saulaina, bet ceturtdien tiek rīkota Zelta zirga atklāšana. Un tad jau nometne būs izskanējusi. Krimuldā paliks mīļas atmiņas.
Parks - Pauls fon Līvens 1853.g. kā pirmais no Vidzemes Šveices muižniekiem Gaujas labajā krastā ierīkoja parku ar vairākām promenādēm jeb pastaigu takām un ar divējām koka kāpnēm, vienas ar 380 pakāpieniem veda no Vikmestes gravas augšā uz skaisto skatvietu jeb “bellevue”, bet otras ar 325 pakāpieniem vedušas no pils parka uz pārceltuvi pār Gauju, kura tolaik atradās iepretī Siguldas “Līcīšiem”. Šis dārgais pasākums iespējams būs saistījies ar paša fon Līvena iekšējo nepieciešamību pēc koptas dabas vai varbūt arī ar prestiža apsvērumiem, jo gadu pēc tam – 1854.g. vasaras atvaļinājumiem Krimuldas pilī pavadījis Vidzemes ģenerālgubernators Aleksandrs Suvorovs un šai sakarā tagadējo Vikmestes pilskalnu latvieši 19./20.gs. beigās saukuši par Suvorova kalnu. 1862.gadā, gatavojoties cara Aleksandra II vizītei, izveidots serpentīna ceļš no Krimuldas muižas uz Siguldu, kas ir vienīgais tāda veida ceļš Baltijā. Reizē ar serpentīna ceļu pāri Gaujai uzbūvēja koka tiltu, bet barons Līvens pasūtīja arheoloģiskos izrakumus pilsdrupu vietā, taču ar atradumiem toreiz nebija veicies. 19.gs.b. parka malā tika uzcelta t.s. Šveices māja, bijušās muižas siltumnīcas atrodas netālu no sarga namiņa.
Medicīnas iestāde
Hostelis - 3 labiekārtoti numuri ar vannu, dušu, sanmezglu, televizoru: “Paula” istaba (divvietīgs numurs) 36,00 eiro (bez brokastīm); “Šarlotes” istaba (divas dvīņu istabiņas, katrā pa 1 gultai) 43,00 eiro (bez brokastīm); Mākslinieka numurs (divvietīgs numurs) 36,00 eiro (bez brokastīm); 3-4 vietīgas istabas pilī ar atsevišķu sanitāro mezglu 11,00 eiro no personas (bez brokastīm). Brokastis 4,00 eiro no personas. Vasaras mājiņās 9,00, no personas (bez brokastīm); viena divistabu ģimenes istabiņa Ls 7,60 no personas (bez brokastīm). Rekonstruētās vasaras mājiņās, no tām: divas astoņvietīgas (divstāvu gultas, WC, duša) Ls 7,60 no personas (bez brokastīm); viena desmitvietīga (divstāvu gultas, WC, duša) Ls 7,60 no personas (bez brokastīm); viena vienpadsmitvietīga (divstāvu gultas, WC, duša) Ls 7,60 no personas (bez brokastīm); Numurs personai ar īpašām vajadzībām Ls 10,00 (bez brokastīm). Telts novietošana pils parkā (no vienas telts) un WC Ls 2,24 (bez brokastīm). Grupām iespējamas atlaides. Tūrisma grupu vietu rezervēšana tiek garantēta pēc 30% priekšapmaksas veikšanas. * Cenas ir bez PVN
Ēdināšana ar pieteikumiem
Saglabājušās viduslaiku pils drupas - Krimuldas domkapitula pils Gaujas senkrastā celta ap 1255.gadu. 16.gs.-17.gs. to ieņēma gan zviedru, gan poļu karaspēki. 1601.g. pils tika nodedzināta, pēc tam to vairs neatjaunoja un tā pārvērtās drupās.
Velo noma
Ziemas atpūta
Zirgu izjāde
Telts vietas - Telts novietošana pils parkā (no vienas telts) un WC Ls 2,24 (bez brokastīm).
Kafejnīca
Kur rīkot banketu
Kur novietot auto
Bīskapa pils - Krimuldas pils bijusi Rīgas domkapitula pils. J. G. Arnta minētais 1255. g. kā pils celšanas gads nav dokumentāri pamatojams, tomēr tiek pieļauts, ka tā celta 13. gs. Pati pils celta no laukakmeņiem, bet par ailu apdares materiālu izmantoti ķieģeļi. 1601. g. Krimuldas pili ieņēma zviedri. 1601. g. rudenī pili nodedzina, lai poļiem nebūtu atbalsta punkta, un vēlāk tā nav atjaunota. 1624. g. zviedru veiktajā revīzijā ie teikts, ka no sadegušās pils ir saglabājusies viena velvēta telpa ar skursteni (bez logiem) un pagrabs zem tās. 17. gs. zviedru inženieru izgatavotajam pils plānam klāt pierakstīts, ka pils ir pilnīgi nopostīta. 1861.-1863. g. pēc Krimuldas pils īpašnieka firsta Līvena lūguma tika veikti izrakumi, atsedzot vārtu torņa, dzīvojamā korpusa un Ziemeļu torņa pamatus. 1862. g. uz pils drupu pamatiem uzmūrē dienvidrietumu stūra korpusa ārējos mūrus ar divām pseidogotiskām logailām. 18. gs. pirms šo darbu veikšanas bijuši saglabājušies tikai divi šauri sienu fragmenti bez jebkādām ailu atliekām. Bez 19. gs. uzmūrētajām sienām, no viduslaiku pilsdrupām virs zemes redzami 1,2 m biezi dienvidu malas apkārtmūra pamati un 2 m biezi austrumu mūra pamati zemes līmenī.
Apskate - Ekskursijas. Piedāvājam mikroautobusa īri 12 personām. Gida pakalpojumi Ls 8,00/st. līdz 28,00/st., atkarībā no grupas lieluma un valodas. Maršruti: Gan kājām (muižas vēsturiskais centrs, Vikmestes taka, Gudrības avotiņš, Velna ala, Mednieku namiņš, u.c.), Gan jaukts kājinieku-auto maršruts (gaisa trosu ceļš – Krimuldas pilsdrupas, Princešu taka un avotiņš, Gūtmaņa ala, Vikmestes un Gravzaķu taka, Krimuldas baznīca, Runtiņu ala (no 2-2,5 stundām)). Piedāvājam pusdienas pilī (Ls 4,09 ar 18% PVN)
Foto reportāža Nr. 2 - 2006. gada 11. oktobris. Krimuldas pilī tiekas Turaidas muzejrezervāta atbalsta biedrība, lai izietu jauno serpentīna ceļu, kas izveidots Siguldas 800 gadu jubileju gaidot. Biedrība arī tika iesaistījusies šī ceļa būves atbalstīšanā, tāpēc pateicības vārdi tika veltīti Siguldas domei. Serpentīna ceļš, kas savieno Siguldu un Krimuldu, izbūvēts jau 1862. gadā, par godu Krievijas cara Aleksandra II vizītei. Siguldas novada domes izpilddirektors Uģis Mitrevics uzsver, ka Serpentīna ceļš ir nozīmīgs ieguldījums gan novada tūrisma attīstībā, gan pilsētas daļu- Siguldas un Krimuldas apvienošanā. Plānots, ka jau no šī gada septembra siguldiešiem un novada viesiem pa bruģēto, īpaši izgaismoto, gājējiem un velobraucējiem domāto ceļu, būs unikāla iespēja no Siguldas nokļūt Krimuldas muižā. Serpentīna ceļš, tuvojoties Siguldas 800 gadei, tiek saukts par romantikas un pārdomu ceļu, jo tas ir paliekoša vērtība, ko nākošās paaudzes sasitīs ar Siguldas 800gadi. Serpentīna ceļš ir ceļš no vēstures caur šodienu uz Siguldas nākošajām simtgadēm.www.sigulda.lv
Visu 2010 akcijas laiku
TOP 20
TOP 100
Tūrisma bizness


Kontaktinformācija

Tālruņa nr.

67972232

67973219

E-pasts

krimulda@lis.lv

Mājas lapa

www.krimuldaspils.lv


Sociālo tīklu profili

CMS v.2.2 © ITrisinājumi.lv 2017, RixtelLab 2014

Mājas lapu izstrādāja ITrisinājumi.lv. Rixtel Lab.