facebook twitter
Lietotājiem
Latvijas Piļu un muižu asociācija
Unikālais piļu un muižu kultūras mantojums sevī glabā vērtības, atklājot jaunas un jaunas liecības par savas patības apzināšanos. Saglabājamas un nododamas nākamajām paaudzēm kā sociālekonomiskās izaugsmes potenciāls

Limbažu pils (drupas) un Limbažu muzejs


Valsts aizsargājamā kultūras pieminekļa statuss

Valsts nozīmes arheoloģijas piemineklis, vietējās nozīmes arhitektūras piemineklis


Atrašanās vietas pilna adrese, karte

Limbažu muzejs, Burtnieku iela 7, LV-4001.

Lng: 24.7138904444, Lat: 57.5158944417


Juridiskā īpašnieka / apsaimniekotāja nosaukums

Limbažu muzejs


Apraksts

Limbažu pilsmuiža
Uz pilskalna dienvidu nogāzes 19. gs. I ceturksnī uzcēla elegantu Rīgas rātes jauno pili Limbažos jeb t.s. Pilsmuižu. Pašlaik ēkā aplūkojamas pilsētas un novada vēstures ekspozīcijas, tematiskās izstādes un Baumaņu Kārlim veltīta ekspozīcija. 
Blakus muzejam atrodas komplesa senākā būve, bijusī Rīgas arhibīskapa rezidence – viduslaiku pilsdrupas Tās ir vienīgās Latvijā, kurā saglabājušās gotikas perioda vārti ar paceļamām restu vadulām fasādē. Pils „vārtu torņa„ vietā izbūvēts koka konstrukcijasskatu tornis

Foto


Objektā atrodas

Tips Apraksts
Pils/kungu māja - 19.gs.sāk. pie pilsdrupām tika uzbūvēta Rīgas rātes jaunā pils klasicisma stilā. Pašreiz tajā atrodas muzejs, izstāžu zāles. 
Pašvaldības muzejs - Muzejā skatāma pastāvīga vēstures ekspozīcija “Limbaži. Limbažu novads. Jūra.” un mainīgās mākslas, vēstures, dabas u.c. izstādes, notiek pasākumi.
Saglabājušās viduslaiku pils drupas - Pašreiz redzami pils mūri, kuros saglabājušās gotikas laika būvdetaļas - arkas, nišas u.c.. 19.gs.sāk. pie pilsdrupām tika uzbūvēta Rīgas rātes jaunā pils klasicisma stilā.
Limbazu Pašvaldības īpašums
Muižas komplekss
Konferenču Zāle Bīskapa pils - Limbažu pils bija Rīgas arhibīskapa pils. J. G.Arnta minētais 1223. g. kā pils celšanas gads nav dokumnetāri pamatojams. No 1359.-1479. g. pili okupēja ordenis. 16. gs. pirmās puses dokumentos Limbažu pils pieminēta kā arhibīskapa pavasara mītne. Bīskaps pilī dzīvojis no Sveču dienas (2. februāra) līdz Vasarsvētkiem (maija beigas vai jūnija sākums). Bet 14.-15. gs. senrakstos parādās fakts, ka arhibīskaps mēdza pilī uzturēties arī citos gadalaikos. Livonijas kara sākumā pili dedzina krievu karaspēks. 1567. g. piklsētai uzbruka zviedri. 1576. g. pilij uzbruka hercogs Magnuss. Un 1582. g. Limbaži kļuva par poļu stārastijas centru. 1602. g. zviedri nojauca pils nocietinājumus, kuri vēlāk netika atjaunoti. 1621. g. Zviedrijas karalis Gustavs II Ādolfs Limbažu pili ar muižu atdāvināja Rīgas pilsētai, kurai pils pieder līdz 1783. g. 1668. g. veiktajā inventarizācijā ir minēts, ka pilij jau ir sabrukušas sienas, bet atsevišķas telpas tiek vēl apdzīvotas un izmantotas par noliktavu. Tajā laikā pils pagalmā bija jau uzceltas koka dzīvojamās mājas un saimniecības ēkas. 18. gs. beigās virs zemes visā augstumā bija saglabājušies tikai divi pils korpusi, kuri izmantoti par noliktavām līdz pat Otrajam pasaules karam. Pēckara gados abiem korpusiem iebrucis jumts, iegāzušās velves un sagruvušas arī vairākas sienas. 19. gs. uz nojauktās sienas pamatiem uzbūvēja muižas magazīnu, kuras vietā 20. gs. uzcēla saimniecības ēku. No 1999.-2000. g. tiek veikti pils mūru nostiprināšanas un konservācijas darbi.
Visu 2010 akcijas laiku


Pieejamība publiskai apskatei

Vasaras sezonā  O.T. C. P. S. Sv.10-18 
Ziemas sezonā  O.T. C. P. S. 10-17
Pārējā laikā pēc iepriekšējas vienošanās 
Pieejamība personām ar īpašām vajadzībām nodrošināta

 


Sniegto pakalpojumu apraksts

Neliela semināru telpa II stāvā, līdz 30 pers.
Semināru telpa I st. renovētā 19. gadsimta beigu interjerā lidz 20 pers.


Sasniegumi

Eiropas Muzeju Foruma nominācija - European Museum of the year award 1999


Kontaktinformācija

Tālruņa nr.

28622379

26351433

E-pasts

gundars.p@inbox.lv

CMS v.2.2 © ITrisinājumi.lv 2017, RixtelLab 2014

Mājas lapu izstrādāja ITrisinājumi.lv. Rixtel Lab.