Kokneses pils (drupas)

Piena muiža - Berghof


Atrašanās vietas pilna adrese, karte

Sieksāte

Lng: 21.8892179667, Lat: 56.6900595278


Juridiskā īpašnieka / apsaimniekotāja nosaukums

SIA ,,Kalnamuižas viesnīca" Piena muiža - Berghof

Foto


Objektā atrodas

Tips Apraksts
Parks - Muižas nams atrodas augstā pakalnā, ko ieskauj līdz pat horizontam melnējošie Kurzemes meži. Saglabājusies daļa no muižas parka un simtgadīgu liepu aleja, kas ved uz muižu. Alejas galā saglabājusies barona fon Mēdema kapa vieta ar pieminekli. Muižas parkā iespējams rīkot banketus, pieņemšanas vai tematiskus pasākumus.
Pils/kungu māja - Barona fon Mēdema pils no 19. gs. beigām. Sarežģīts būvapjoms ar atšķirīgām fasādēm, kas rada iespaidu par vairākkārtīgām pārbūvēm gadsimtu gaitā. Tomēr tas ir tikai iespaids, jo pils ir tikusi nodedzināta 1905. g. Laikā no 1906.līdz 1912.gadam tā tikusi atjaunota pēc G. Berči projekta. Kompleksā ietilpst pils, parks un saimniecības ēkas. Liepājas piena kombināts savulaik restaurējis 20. gs. sākuma interjeru. Pils māja pilnībā atjaunota 2004.gadā. Pašlaik atrodas viesību nams Kalnamuiža, kas īpaši piemērots greznu viesību rīkošanu, atpūtai pirts kompleksā, vai vienkārši brīvdienu pavadīšana dižciltīgā vidē. Apskatei pieejama vienīgā Latvijas pienrūpniecības muzeja ekspozīcijas daļa.
Nostāsti - Nostāsti. Kurzemes sirds neorokoko pērlē- viesību namā Kalnamuiža - apstājies laiks?....Nē-barona fon Mēdema burinieks! Nav melots ne nieka- tiešām Kalnamuižas (senais nosaukums Berghof) ēkas centrālā zāle ir kuģojusi pasaules jūrās. Pašlaik tā tiek dēvēta par Kuģinieku zāli. Tajos senajos laikos toreizējam Berghof īpašniekam baronam fon Mēdemam ir piederējis kāds burinieks. Vecais kuģis savu mūžu nokalpojis, stāvējis neizmantots, Liepājas ostā. Tad baronam radusies ideja par kuģa interjera detaļu izmantošanu savas pils iekārtošanā. Domāts, darīts un kuģa kajītes interjera koka detaļas atceļojušas uz pili. Zāles sienas un griestus tagad rotā grezni kokgriezumi, kas pieredzējuši tālus ceļus. Taisnību sakot, šo zāli mēdz dēvēt arī par Eņģeļu zāli, jo greznajos, kokgriezumiem rotātajos, supraportos virs durvīm un griestos ir bijuši eņģeļu gleznojumi. Bet tas jau atkal cits stāsts, kas jābrauc klausīties uz vietu, kur apstājies laiks... uz viesību namu Kalnamuiža.
Kur iet pirtī - Pils pagraba jeb pirmajā stāvā atrodas pirts komplekss, kur vienlaicīgi omulīgi var justies 20 cilvēku: -vēsturiskas pārvērtības pieredzējušu ķieģeļu velvēs atrodas kamīnzāle ; -baseins ar pretstraumi; -mitrā sauna; -tvaika pirts. Savukārt atsevišķā pirts mājā ir iespējams baudīt Lauku SPA pakalpojumus: -balto pirti; -pērienu pagraba akmens pirtī; -aristokrātisku masāžu masāžas telpā ; -atvēsināties ledus istabā; -uz pirts mājas terases arctic SPA baseins – ūdens un siltuma bauda zem klajas debess; -klusu un mierīgu atpūtu atpūtas telpā; -naktsmājas pirtsmājas mansarda stāvā.
Nozares - tematisks muzejs - Pienrūpniecības muzejs. Kalnamuižas jeb Berghof saistība ar pienu ir sākusies jau pirms Liepājas piena kombināta vadība nolēma šeit izveidot mācību un atpūtas bāzi, bet īsto skanējumu piena sakarā tā iegūst, kad 1985.gada 25.maijā tiek svinīgi atklāts Pienrūpniecības muzejs. 1987.gadā muzeja fondos ir bijuši 123 priekšmetu, kas atainojuši Latvijas pienrūpniecības vēsturi no 1861.gada līdz 1940.gadam. Ir tikuši vākti materiāli ar mērķi izveidot nākošo ekspozīciju, kas attēlotu pienrūpniecības gaitu no 1945.gada līdz mūsdienām. Diemžēl līdzekļu trūkuma dēļ 1991.gadā muzeja darbība tiek apturēta. Daļa eksponātu aizceļojuši uz K.Ulmaņa dzimtajām mājām- muzeju „Pikšas”, daļa noklīduši. Ar piensaimnieku veterānu kluba „Vecais Piensaimnieks” neatlaidīgu darbību eksponāti pamazām ir sākuši atgriezties atpakaļ Kalnamuižā. Viesību nams Kalnamuiža un SO „Vecais piensaimnieks” kopīgi strādā arī pie pienrūpniecības muzeja ēkas atjaunošanas.
Kafejnīca Muižas viesiem tiek piedāvāta garda maltīte krodziņā. Rezervējot naktsmītnes \"Kalnamuižā\" ir iespējams pasūtīt pilnu pansiju ar cenā iekļautām brokastīm, pusdienām un vakariņām. Krodziņš strādā bez brīvdienām.
Ēdināšana ar pieteikumiem
Kur novietot auto
Tūrisma bizness - Tiek piedāvāta ekskursija pilsmuižas vēsturē un pienrūpniecības muzeja eksponātu apskate ar Kalnamuižas avīžu drukāšanu. Cena 1Ls/ pieaugušajiem; un 0.50Ls/ skolēniem sākot no 5.klases; 0.25Ls/skolēniem līdz 5.klasei (bērniem un invalīdiem bez maksas). Tiek piedāvāti izbraucieni ar apvidus auto \"Zudušo laiku meklējot\" ar vairākām apstāšanās vietām un ieskatu šo vietu vēsturē.
Kā nokļūt - • Ar vilcienu vai autobusu (satiksmes sarakstu skatīt www.1188.lv maršruts Rīga - Liepāja). Vilcienu stacija \"Skrunda\" un Skrundas autoosta - 9 km - 15 minūšu ilgs brauciens ar taksometru (tel. 29645639) • Ar personīgo auto No Rīgas – Liepājas šosejas (A9): 7.5 km - 10 minūšu brauciens. • Braucot no Rīgas puses, izbrauciet cauri Skrundai un 300 metrus aiz pilsētas robežas, sekojot brūnai norādei \"Kalnamuiža\" ( arī zila ceļa zīmes \"Aizpute 27 km\", P117) nogriezieties pa labi un brauciet līdz nākošai norādei \"Kalnamuiža\", kur nogriezieties pa labi. • Braucot no Liepājas puses, izbrauciet cauri Rudbāržiem un 300 m pirms Skrundas nogriezieties pa kreisi, sekojot brūnai norādei \"Kalnamuiža\" (arī ceļa zīmes \"Aizpute 27 km\", P117), tālāk brauciet līdz nākamai brūnai norādei \"Kalnamuiža\" (tagad arī uzraksts \"Berghofas muiža\") un nogriezieties pa labi. Attālumi līdz galvenajām intereses vietām: • Rīga – 151 km, 2 stundu brauciens • Palanga (Lietuvā)- 130 km, ~2 stundu brauciens • Liepāja -70 km, 55 minūšu brauciens • Kuldīga c. Skrundu- 42.5 km, 40 minūšu brauciens • Skrundas vilcienu stacija, autoosta – 9 km, 15 minūšu brauciens
Viesnīca, viesu māja - Piedāvājumā16 komfortabli iekārtotas guļamistabas (vannas istaba vai duša, televizors, telefons, iespējams interneta pieslēgums). Viesību nama guļamistabas sniedz naktsmītnes 35 viesiem, tajās papildus var izvietot 18 gultas, bet muižas mansardā tiek piedāvātas vēl 50 naktsmītnes lielāku pasākumu dalībniekiem. Rezervējot naktsmītnes ir iespējams pasūtīt pilnu pansiju ar cenā iekļautām brokastīm, pusdienām un vakariņām, ko var baudīt pils krodziņā.
Kur rīkot banketu - Izsmalcināti greznas telpas (neo-rokoko stila interjers) un pilns serviss viesībām – kāzām, jubilejām, pieņemšanām. Pakalpojumu klāsts: -3 viesību zāles -Lielā svinību zāle 70-150 viesiem -Līgo zāle- 30-60 viesiem -Eņģeļu zāle -12-30 viesiem -Pirts komplekss ar kamīnzāli- 20 viesiem -Naktsmītnes līdz pat 100 viesiem -Īpaša ēdienu izvēle no muižas pavāra piedāvājuma -Simtgadīgs 1,9ha liels parks -Dzīva mūzika -Vakara vadītājs -Ziedu dekorācijas -Autostāvvieta
Kur rīkot konferenci - Piedāvājumā 5 semināru un konferenču telpas, sākot no nelielas apspriežu telpas 5-12 cilvēkiem, un beidzot ar lielu zāli 100 dalībniekiem. Konferenču zāles cenā ietilpst zāles īre dienas garumā, telpu iekārtošana, ūdens, ekrāns un pāršķirama papīra tāfele. Papildus tiek nodrošinātas elegantas kafijas pauzes un lietišķa maltīte. Pakalpojumu klāsts: -5 konferenču un semināru telpas -Lielā svinību zāle 70-100 dalībniekiem -Līgo zāle 30 dalībniekiem -Eņģeļu zāle 12 dalībniekiem -Saulainā zāle – 14 dalībniekiem -Romantiskā velvju zāle- 14 dalībniekiem -Naktsmājas līdz pat 100 viesiem -Simtgadīgs 1.9 ha liels muižas parks -Augstas kvalitātes tehniskais aprīkojums (multimēdiju projektors, video, ekrāns, interneta pieslēgums ) -Īpaša ēdienu izvēle no muižas pavāra piedāvājuma -Pasākuma vadītājs -Plaša autostāvvieta -Neformāla atpūta pirts kompleksā
TOP 100
Muižas komplekss - Muižas komplekss ietver pili jeb kungu māju, parku, saimniecības ēkas un veco krejotavas ēku, kur kādreiz atradies vienīgais Latvijas pienrūpniecības muzejs. Pašlaik norit aktīvs darbs pie šī muzeja atjaunošanas. Baronu kapi atrodas, ejot pa liepu aleju uz rietumiem no pils. Vēstures dati Berghof vārds pirmo reizi minēts 1539.gadā, kad Johans Renne saņem zemi ķīlu mājas celtniecībai. 1645.gadā muižu iegādājās Koskullu ģimene, 1781.gadā to pārdod- tad muižas īpašnieki mainās vairākkārtīgi, līdz 1855.gada Jāņos to iegādājas Fedors fon Mēdems. Mēdemu ģimenei muiža pieder līdz nacionalizācijai 1920.gadā. 1905.gadā muižas kungu māja piedzīvo dedzināšanu, bet fon Mēdems spītīgi atjauno kungu māju, pie kam izvēlas projektu, kas liek domāt, ka pils šeit ir stāvējusi vairākus simtus gadu. 1926.gadā muižu iesvēta par Sieksātes pamatskolu- tā savu darbību turpina līdz pat 1975.gadam. Tad muiža atkal piedzīvo grūtus laikus, līdz 1979.gadā tā nonāk Liepājas piena kombināta rīcībā. Muiža piedzīvo restaurāciju, parka uzkopšanu un Latvijas vienīgā pienrūpniecības muzeja izveidi 1985.gadā. Muzejs 1991.gadā tiek likvidēts, bet muiža nonāk Rudbāržu pašvaldības īpašumā. 2004.gadā tiek dibināts uzņēmums SIA \"Kalnmuižas viesnīca\", kas uzsāk muižas atjaunošanu un pēc atjaunošanas to apsaimnieko.
Darba laiks
Programmas
SPA
Visu 2010 akcijas laiku


Kontaktinformācija

Kontaktpersona

Inta Seska, SIA "Kalnmuižas viesnīca" valdes priekšs.

Tālruņa nr.

26518660

E-pasts

piens@pienamuiza.lv