facebook twitter
Lietotājiem
Latvijas Piļu un muižu asociācija
Unikālais piļu un muižu kultūras mantojums sevī glabā vērtības, atklājot jaunas un jaunas liecības par savas patības apzināšanos. Saglabājamas un nododamas nākamajām paaudzēm kā sociālekonomiskās izaugsmes potenciāls

Piena muiža - Berghof


Atrašanās vietas pilna adrese, karte

Sieksāte

Lng: 21.8892179667, Lat: 56.6900595278


Juridiskā īpašnieka / apsaimniekotāja nosaukums

SIA ,,Kalnamuižas viesnīca" Piena muiža - Berghof


Apraksts

1539.gadā, Johana Rennes ģimenei, top celta muiža-Berghof. Pēc 100 gadu saimniekošanas pāriet Koskullu dzimtai, kura saimnieko 150 gadus. 1855. gada Jāņos kļūst par barona fon Medema vasaras un medību rezidenci. 1906 gadā tiek atjaunota pēc arhitekta Berči projekta. 2005 gadā muižas komplekss atkal piedzīvo jaunu atdzimšanu, maksimāli saglabājot senatnīgo spozmi. 2012 gadā nosaukums Berghof tiek papildināts - Piena muiža Berghof. Šobrīd kompleksā pieejami numuri nakšņošanai, Rožu krodziņš garšas baudījumam, tenisa korti aktīvu dzīvesveidu piekritējiem, labiekārtota auto - māju stāvvieta ceļotājiem, Piena muzejs zinātkārajiem, Svinību zāles lielākām un mazākām svinībām,  Piena SPA salons un pirts komplekss sevis lutināšanai, pirts rituālu cienītājiem Baltā lauku pirts un Melnā akemsn pirts. Atpūta no lielpilsētas kņadas un trokšņa, baudot lauku muižas rāmo laika ritējumu...
 

Foto


Objektā atrodas

Tips Apraksts
Nav pasaulē tik daudz lietu, kas reizē ir vienkāršas, tīras un skaidras, bet tai pat laikā tik daudz izsakošas kā piens. Tas ir spēka, veselības un pārticības simbols. Piens aizved pie dabas, pie patiesām un īstām vērtībām. Tādēļ pie mums piens tiek cienīts un turēts goda vietā, ieaužot tā vērtības katrā mūsu solī - domās, darbos, vidē un attiecībās.
Mājīgie un elegantie Piena muižas numuriņi piedāvā nesteidzīgu atpūtu gan romantikas meklētājiem un individuālajiem ceļotājiem, gan ģimenēm ar bērniem un lielāku viesību rīkotājiem. Neatkarīgi no tā, vai vēlaties vienkārši izrauties no pilsētas burzmas, vai meklējat vietu kādam savas dzīves īpašajam notikumam, Piena muiža kļūs par vietu patiesi mierpilnām dienām un naktīm.
Spa Centrs
Pasaulē nav daudz tādu lietu, kas reizē ir tik vienkāršas un tīras kā piens, bet tai pat laikā arī tik visaptverošas un nozīmīgas. Piens ir spēka, veselības un pārticības simbols. Tas aizved pie dabas, pie patiesām un īstām vērtībām. Tas stāsta mums par ziedošām pļavām un smaržojošu sienu, par bērnības neviltoto prieku un siltajām vasaras naktīm. Tieši tādēļ pie mums Piena muiža- Berghof piens tiek cienīts un turēts goda vietā, ieaužot tā vērtības katrā mūsu solī- domās, darbos, vidē un attiecībās. SPA salons piedāvā masāžas, SPA procedūras un rituālus, kā arī īstu lauku piena vannu peldes.
Spa Centrs
Pirts rituālu cienītājiem pieejama Baltā lauku pirts un īsta Melnā akmens pirts, ko muižas pirtnieks daudzu gadu garumā pats savās domās izauklējis un savām rokām arī uzcēlis. Te prasmīga pirtnieka zināšanas apvienojušās ar mūsu senču pieredzi, dodot iespēju ikvienam piedzīvot prātu un ķermeni attīrošu un spēcinošu pirts rituālu. Piena muižas pirts rituāli ir kas vairāk nekā tikai karsēšanās un pēršanās- soli pa solim tie palīdz nonākt harmonijā ar savu ķermeni, ieklausīties tajā un sajust sevi.
Muzejs Nozares - tematisks muzejs - Pienrūpniecības muzejs. Piena muižas - Berghofsaistība ar pienu ir sākusies jau pirms Liepājas piena kombināta vadība nolēma šeit izveidot mācību un atpūtas bāzi, bet īsto skanējumu piena sakarā tā iegūst, kad 1985.gada 25.maijā tiek svinīgi atklāts Pienrūpniecības muzejs. 1987.gadā muzeja fondos ir bijuši 123 priekšmetu, kas atainojuši Latvijas pienrūpniecības vēsturi no 1861.gada līdz 1940.gadam. Ir tikuši vākti materiāli ar mērķi izveidot nākošo ekspozīciju, kas attēlotu pienrūpniecības gaitu no 1945.gada līdz mūsdienām. Diemžēl līdzekļu trūkuma dēļ 1991.gadā muzeja darbība tiek apturēta. Daļa eksponātu aizceļojuši uz K.Ulmaņa dzimtajām mājām- muzeju „Pikšas”, daļa noklīduši. Ar piensaimnieku veterānu kluba „Vecais Piensaimnieks” neatlaidīgu darbību eksponāti pamazām ir sākuši atgriezties atpakaļ Kalnamuižā. Viesību nams Kalnamuiža un SO „Vecais piensaimnieks” kopīgi strādā arī pie pienrūpniecības muzeja ēkas atjaunošanas.
Muzejs
Vēlies apskatīt Piena muzeju un uzzināt kā rodas piens?
To Tev var pastāstīt vienīgā runājošā gotiņa Baltijā, kuras vārds ir Ventaun viņas teliņš Druvis.    
Ekskursija PIENA STĀSTS ar gidu no 10 personām - Piena muižas ļaudis zinās izstāstīt par piena rūpniecību Latvijā, parādīt, ar kādiem aparātiem, ko iespējams turpat ieraudzīt, tiek mašinēts piens, taisīts krējums, sviests. Muzejā viens no unikālākajiem eksemplāriem ir Anglijas karalienes dāvinājums Latvijas pienrūpniekiem par labāko eksporta sviestu. Turpat arī kolorītā sviesta eksporta kārbiņa un stikla, piena pudelītes, kuras raisīs patīkamas atmiņas nevienam vien muzeja apmeklētājam.
  Cena pieaugušajiem: 4.97 EUR /pers.
  Cena skolēniem un pensionāriem: 2.50 EUR /pers.
  Cena (bez gida): 1.50 EUR /pers.
Ekskursija PIENA CEĻŠ -  ekskursijas sākumā iespējams apskatīt plašo ekspozīciju, noskatīties filmu par piena rūpniecību un tad – atrocīt rokas un doties pašiem izslaukt pienu. Jā, Piena muzejā dzīvo pus-govs Gauja! Viņa tur rāmi stāv un ir gatava ļaut katram interesentam iemēģināt roku piena slaukšanā. Un tas vēl nav viss – izslauktais piens ir jāatkrējo un tālāk – jāsakuļ pašam sviestiņš. Šajā nodarbē varam jums solīt – vienaldzīgs nepaliek neviens!
  Cena grupām līdz 15 cilv.: 7.10 EUR /pers.
  Cena skolēniem un pensionāriem: 3.00 EUR /pers.
  Cena grupām virs 15 cilv.: 4.97 EUR /pers.
  Cenas ģimenei (2 pieaugušie, 2 bērni): 24.34 EUR
*Ziemas un vasaras sezonā muzeja darba laiki atšķiras, tādēļ savu apmeklējumu varat pieteikt zvanot: 26518660.
Ceļotājiem Piena muižas kempingā pieejamas 17 labiekārtotas auto-māju stāvvietas un īpaši izveidota saimniecības ēka, dodot iespēju pavadīt brīvdienas vistuvāk dabai, vienlaikus baudot arī muižas piedāvāto komfortu. Vietu, telts uzcelšanai, atradīs arī ceļotāji ar motocikliem vai velosipēdiem.
Gleznainie apkārtnes tīrumi un ganības, simtgadīgā barona laikā stādītā koku aleja vai rudenīgā lapu čaukstoņa zem kājām mudina atstāt visu pilsētas burzmu un steigu aiz muguras. Mudina spert soli tuvāk dabai, lai vērotu rīta rasu saullēkta staros, klausītos putnu dziesmās, aplūkotu staltos briedīšus muižas aplokos vai, kas zina, pamēģināt noglāstīt maigo vilniņu kādai no aitiņām.
Muižā klientiem pieejami divi tenisa korti un viens multifunkcionāls laukums, kurā varat spēlēt tenisu, mini futbolu, volejbolu, basketbolu, rokas bumbu, badmintonu un florbolu.
Laukumi ir klāti ar mākslīgās zāles segumu un ir apgaismojami tumšajās diennakts stundās.
Svinību zāle
Piena muižā mēs labi apzināmies, ka dzīvi skaistu dara tās īpašie mirkļi. Kāzas un svinības, oficiālas pieņemšanas vai lietišķi pasākumi - tie visi ir notikumi, kurus vēlamies pavadīt īpašā atmosfērā un paturēt atmiņā ar vislabākajām emocijām. Piena muižas piedāvātās iespējas ir gandrīz neierobežotas - no nelielām telpām individuāliem semināriem vai svinībām tuvāko draugu un ģimenes lokā līdz izsmalcinātām viesībām greznajā Godu zālē, svētkiem atsevišķi izbūvētajos Baronstaļlos vai salūtu muižas parkā. Baronstaļļi ir vieta, kurā rīkot elegantas viesības lielam ciemiņu skaitam, ar radošu izdomu un neierobežotām iespējām pārsteigt savus viesus visdažādākajās izpausmēs.
Kā nokļūt - • Ar vilcienu vai autobusu (satiksmes sarakstu skatīt www.1188.lv maršruts Rīga - Liepāja). Vilcienu stacija \"Skrunda\" un Skrundas autoosta - 9 km - 15 minūšu ilgs brauciens ar taksometru (tel. 29645639) • Ar personīgo auto No Rīgas – Liepājas šosejas (A9): 7.5 km - 10 minūšu brauciens. • Braucot no Rīgas puses, izbrauciet cauri Skrundai un 300 metrus aiz pilsētas robežas, sekojot brūnai norādei \"Kalnamuiža\" ( arī zila ceļa zīmes \"Aizpute 27 km\", P117) nogriezieties pa labi un brauciet līdz nākošai norādei \"Kalnamuiža\", kur nogriezieties pa labi. • Braucot no Liepājas puses, izbrauciet cauri Rudbāržiem un 300 m pirms Skrundas nogriezieties pa kreisi, sekojot brūnai norādei \"Kalnamuiža\" (arī ceļa zīmes \"Aizpute 27 km\", P117), tālāk brauciet līdz nākamai brūnai norādei \"Kalnamuiža\" (tagad arī uzraksts \"Berghofas muiža\") un nogriezieties pa labi. Attālumi līdz galvenajām intereses vietām: • Rīga – 151 km, 2 stundu brauciens • Palanga (Lietuvā)- 130 km, ~2 stundu brauciens • Liepāja -70 km, 55 minūšu brauciens • Kuldīga c. Skrundu- 42.5 km, 40 minūšu brauciens • Skrundas vilcienu stacija, autoosta – 9 km, 15 minūšu brauciens
Ne mazums jauno un laimīgo pie mums ir svinējuši kāzas un ne mazums veco un prātīgo pie mums ir atzīmējuši savas kāzu jubilejas. Mēs priecājamies par katru jauno pāri un ar apbrīnu un lepnumu vērojam tos, kuri atzīmē savas Sudraba vai pat Zelta kāzas. Ar ābeles vai rozes iestādīšanu muižas apkārtnē Jūs  apliecināsiet sākumu kopīgam dzīves ceļam.
Konferenču Zāle Pasākums Piena muižā-Berghof ir notikums, kur domās atgriezīsies ikviens tā dalībnieks. Sajust un pēc tam atcerēties, var tikai to piedzīvojot. Piedāvājam līdz niansei izbaudāmu atmosfēru dažāda mēroga darījumu pasākumiem. Mēs uzņemsimies rūpes par telpu iekārtojumu, kafiju pauzēm un lietišķu maltīti. Piena muzeja zāle nodrošina un ir pilnībā aprīkota semināriem (multimediju projektors, ekrāns, video, TV). 
Lai rezervētu pakalpojumus Piena muižā, zvaniet +371 26518660 vai piens@pienamuiza.lv
Iespēja iegādāties dāvanu kartes no Piena muižas, zvaniet +371 26518660 vai piens@pienamuiza.lv
Lūdzu, ņemiet vērā, ka rezervējumu bezmaksas variet atcelt 48h iepriekš. 
Ierašanās un iekārtošanās numuros no 16.00.
Numuru atbrīvošana no 9.00 - 12.00, svētdienās no 9.00-14.00.
Kafejnīca
No septembra līdz maijam, darbojas katru nedēļu no ceturtdienas līdz svētdienai pl.12:00-23:00!
Arī vēlākus ciemiņus ar tukšiem vēderiem neatstāsim, kuri savu ciemošanos mums pieteikuši iepriekš. Savukārt, ja vēlaties, lai ēdiens Jūs sagaida jau pasniegts galdā,vai esat nolēmuši draugu pulkā pie mums ciemoties īpaši izvēlētā laikā, lūdzu, sazinieties ar mums vēl ceļā esot: +371 26518660.
MUIŽAS DĀRZOS AUG UN ZIEMAI TIEK ĪPAŠI GATAVOTI: garšaugi un zaļumi, zemenes, avenes, ērkšķogas, upenes, āboli , ķirši, rabarberi, gurķi, tomāti, ķirbji, burkāni, kāposti, kartupeļi, kabači, u.c.


Sasniegumi

2015.gadā - Zaļais sertifikāts


Kontaktinformācija

Tālruņa nr.

26518660

E-pasts

piens@pienamuiza.lv

Mājas lapa

www.pienamuiza.lv

CMS v.2.2 © ITrisinājumi.lv 2017, RixtelLab 2014

Mājas lapu izstrādāja ITrisinājumi.lv. Rixtel Lab.