facebook twitter
Lietotājiem
Latvijas Piļu un muižu asociācija
Unikālais piļu un muižu kultūras mantojums sevī glabā vērtības, atklājot jaunas un jaunas liecības par savas patības apzināšanos. Saglabājamas un nododamas nākamajām paaudzēm kā sociālekonomiskās izaugsmes potenciāls

Dikļu pils


Atrašanās vietas pilna adrese, karte

Dikļu pagasts, Kocēnu novads

Lng: 25.1025850250, Lat: 57.5979822333


Juridiskā īpašnieka / apsaimniekotāja nosaukums

A/S ,,Dikļu pils


Apraksts

Dikļu pils atrodas skaistā un vēsturiski nozīmīgā vietā. Dikļos 1818. gadā pirmo reizi tika spēlēta luga latviešu valodā – muižas kalpotāja Jāņa Peitāna tulkotie Šillera „Laupītāji” un 1864. gadā muižas mācītājs Juris Neikens sarīkoja pirmos latviešu Dziesmu svētkus.
 
Dikļu muiža ir sens fon der Pālenu dzimtas īpašums, un pils pamatos iekaltais gada skaitlis 1423 vēsta par muižas vēstures pirmsākumiem. Tagadējā neobaroka stila Dikļu pils ēka tika uzbūvēta vēlāk.
 
1998. gadā Dikļu pils ēka tika iekļauta Valsts arhitektūras pieminekļu sarakstā. 2000. gadā pili un tai piederošās ēkas iegādājās tagadējais īpašnieks – A/S „Dikļu pils”. Pils restaurācija tika sākta 2002. un pabeigta 2003. gadā, respektējot visu senatnīgo – no pagraba līdz pat bēniņiem.
Restaurācijas gaitā tika atjaunota pils ēkas arhitektoniskā simetrija, koka apdares elementi griestos, sienu paneļos, kā arī logi, durvis, parketa grīda, vestibila kāpnes un citas detaļas. Pils ir ievērojama arī ar ļoti īpašu un greznu vairāk nekā divdesmit kamīnu un krāšņu kolekciju, kas tika izveidota restaurācijas gaitā.

Dikļu pils kompleksā iespējams aplūkot vairāk nekā 200 atmodas laika mākslinieku gleznas, aplūkot oriģinālās apdares detaļas pilī – pirmo stāvu ar vestibilu, kamīnu un podiņu krāsnis, centrālās kāpnes, parketu, sienu paneļus un citus elementus. Dikļu pils piedāvā izstaigāt gandrīz 20 ha plašo pils parku, kurā aug ap 20 eksotisku koku, tostarp balzama baltegle, pelēkais riekstkoks un zilganā duglāzija un doties izbraucienā ar laivu pils parka dīķī, kurā barons esot ielicis ozolkoka grīdu, lai, ejot peldēt, kājas negrimtu dūņās.

Dikļu muižas kungu mājā iekārtota izsmalcinātā četru zvaigžņu viesnīca, gardēžu restorāns un spa salons. Pils apmeklētājiem tiek piedāvātas aktīvās atpūtas iespējas, konferenču un semināru zāles un kāzu svinību zāles.

2016.gadā Dikļu pils gardēžu restorāns iekļauts Skandināvijas labāko restorānu ceļvedī White Guide Nordic, iegūstot 7.vietu starp 20 Latvijas restorāniem un ir vienīgais ārpus Rīgas un Jūrmalas.

2017.gadā Dikļu pils gardēžu restorāns saņēmos augsto un godpilno 10.vietu Latvijas Top 30 Labāko restorānu vidū.
 

Foto


Objektā atrodas

Tips Apraksts
Muižas komplekss - Dikļu muižas kompleksā pašlaik ietilpst trīs ēkas – pils, klēts un kūts. Pils restaurācijā tika veikta, respektējot visu senatnīgo. Ir atjaunota ēkas simetrija, restaurēti koka apdares elementi, krāsnis un kamīni. Pilī ir izveidota seno krāšņu kolekcija - 21 krāsns, no kurām 3 bijušas muižai piederīgas. Dikļu muižas ansambļa otrā būtiskākā sastāvdaļa ir klēts, kas ir vēcāka par pili un varētu būt celta 18. gs. Beigās vēlīnā klasicisma formās, ar Vidzemes klētīm neraksturīgi majestātisku portiku. Klēts daļu no sava sākotnējā izskata ir zaudējusi. 2007. gadā uzsākta Dikļu muižas klēts atjaunošana, ko plānots pabeigt 2008. gada pavasarī. Klēts ēkā būs 14 viesnīcas istabas, 200 m2 liela zāle mākslas izstādēm, kas būs piemērota arī semināru un svinību rīkošanai, kā arī tiks atjaunots velvētais vīna pagrabs.
Parks - Ēku ansambli papildina parks un dīķi. Parks ir ap 20 ha platībā, ko veido regulāri plānotā pagalma daļa pils priekšā – ar celiņu sistēmu un atpūtas vietām, ar cirptiem dzīvžogiem un eksotiskiem augiem. Par pils Dienvidu dīķi tiek stāstīts, ka tam ir bijusi ozolkoka grīda. 20. gs. 60.-jos gados, apsekojot Dikļu muižas parku, tika konstatēts, ka tajā aug 20 eksotisku koku sugas, starp tiem Abies balsamea, Juglans cineres, Populus beroliensis, Pseudotsuga menziensii un citi. Šie koki toreiz tika novērtēti kā 30-40 gadu veci. Netālu tek arī Mazbriedes upīte, skaisti papildinot pils parku. 2007. gada aprīlī Dikļu muižas parks gaida savu lielo sakopšanas talku. Izstrādes procesā ir parka labiekārtošanas projekts un tā sakārtošana varētu sākties 2008. gadā. Pēc labiekārtošanas parks atkal kļūs par jauku pastaigu vietu pils viesiem, kā arī piedāvās dažādas aktivitātes. Parkā nākotnē materializēsies ne viena vien no muižas īpašnieka idejām, piemēram, kriketa laukums, bērnu rotaļu laukums, laivu piestātne pie dīķa un daudz kas cits.
Pils/kungu māja - Pils ēka ir celta 1896. gadā., kad muiža piederēja baronam P. Volfam. Izteiksmīga neobaroka celtne ar mansarda jumtiem gan centrālajā daļā, gan sānu rizalītos, ar atturīgi plastiskiem ēku fasādes rotājumiem. Lielākās pārbūves Dikļu muižas pilī notiek 1930. gadu beigās, kad salīdzinoši korekti tiek izbūvēts 2. stāvs, paplašinot logu ailas. 1930. g. tika uzbūvēts otrais stāvs virs ziemeļu gala telpas un 1948. g. veikta dienvidu gala verandas pārbūve. Šīs pārbūves ir izjaukušas sākotnējo ēkas simetriju. Pilī ir saglabājušies daudzi sākotnējās interjera apdares elementi (krāsnis, kamīns, koka apdare). 2003. gada jūlijā pēc rekonstrukcijas pils atvērta apmeklētājiem. Ēka ir pilnībā restaurēta un rekonstruēta: ir atjaunota ēkas simetrija, restaurēti koka apdares elementi, krāsnis un kamīns. Pilī izveidota grezna seno krāšņu un kamīnu kolekcija. Īpaši smalks ir vestibils, kurā atkal novietots gan interjera košākais akcents-kamīns un kurā imitēts koka daļu ozolkoka āderējums. Smalkāko, lai arī ne vienmēr pieejamo koka daļu — palodžu, logu, paneļu, durvju (to starpā arī barokālo durvju pāris, kas droši vien saglabājies no iepriekšējā kungu nama), restaurāciju akurāti paveikusi firma «Tradima».
Restorāns - Restorānā iespējams paēst garšīgas pusdienas un vakariņas kopā ar ģimeni, draugiem vai biznesa partneriem. Pils šefpavārs piedāvā interesantu un izsmalcinātu ēdienkarti, kas tiek mainīta atbilstoši gadalaikiem. Pavāri labprāt pagatavos arī īpašus ēdienus bērniem. Apmeklējot Dikļu pils restorānu, vienmēr iespējams izbaudīt ko jaunu un neparastu.
Viesnīca, viesu māja - Četrzvaigžņu viesnīca, kurā ir 26 divvietīgas istabas un četri luksusa numuri. Klētī 13 divvietīgi numuri. Antīkās 19. gadsimta beigās un 20. gadsimta sākumā darinātās mēbeles, greznie kamīni un krāsnis, skaistie aizkari un satīna palagi padarīs jūsu atpūtu neaizmirstamu. Katrā viesnīcas istabā ir arī mūsdienīga vannas istaba, televizors, telefons un interneta pieslēgums.
Kur rīkot banketu - Dikļu pils senatnīgais un greznais interjers rada svētku noskaņu un padara jebkuras svinības neatkārtojamas. Pils šefpavārs sastāda īpašu ēdienkarti svinībām, ņemot vērā pasūtītāja vēlmes. Iespējams ir viss – gardas svētku vakariņas, izsmalcinātas uzkodas un īpaši dzērieni. Sešas pils svinību zāles ir lieliski piemērotas kā nelielām svinībām, tā lielām ballēm līdz pat 200 viesu.
Kur rīkot konferenci - Dikļu pils skaistās un mājīgās telpas ir piemērotas semināru rīkošanai. Pieejamas septiņas dažāda lieluma zāles semināriem un konferencēm līdz pat 100 dalībniekiem. Zāles var iekārtot pēc vajadzības. Visa semināru norisei nepieciešamā tehnika, interneta pieslēgums. Pils personāls parūpēsies par garšīgām pusdienām, vakariņām, kafijas pauzēm un uzkodām, lai dalībnieki varētu nodoties tikai semināra norisei.


Pieejamība publiskai apskatei

Pieejams publiskai apskatei.


Sniegto pakalpojumu apraksts

Piedāvājums:
26 divvietīgas istabas un 3 luksusa numuri nesmēķētājiem, bezvadu interneta pieslēgums;
Katrai istabai ir atšķirīgs dizains, 19. gs beigu un 20. gs. sākuma mēbeles, skaistas antīkas krāsnis un kamīni;
Burbuļvannas luksusa numuros;
Restorāns ar izsmalcinātu ēdienkarti, kas mainās līdz ar gadalaikiem;
Biljards;
Dikļu pils SPA ar daudzveidīgu masāžu un procedūru piedāvājumu.

Konferences:
7 dažāda lieluma zāles;
Viss nepieciešamais aprīkojums, bezvadu internets
Ēdināšana – pusdienas, vakariņas, kafijas pauzes, uzkodas
Senatnīgā atmosfēra un lauku klusums, kas palīdz koncentrēties un veido radošu noskaņu.

Svinības:
7 dažāda lieluma zāles;
Īpaša ēdienkarte katram pasākumam;
Ziedi, mūzika, uguņošana un citas lietas, kas padara pasākumu neaizmirstamu.

Aktīvā atpūta:
Vizināšanās ar laivām pils dzirnavu dīķī;
Velosipēdu noma un velo maršruti pa pils apkārtni;
Vizināšanās zirgu pajūgā (vai kamanās ziemā) pa Dikļu skaistākajām vietām;
Makšķerēšana foreļu dīķos Matīšos un Burtnieku ezerā.

Klēts:
Zāle koncertiem, izstādēm, semināriem un konferencēm līdz 200 personām;
13 divvietīgas viesnīcas istabas;


Sasniegumi

2014.gadā Dikļu pils gardēžu restorāns iekļauts Latvijas Top 30 labāko restorānu sarakstā iegūstot 21.vietu.

2015.gadā Dikļu pils gardēžu restorāns iekļauts Latvijas Top 30 labāko restorānu sarakstā iegūstot 22.vietu.

2016.gadā Dikļu pils gardēžu restorāns iekļauts Skandināvijas labāko restorānu ceļvedī White Guide Nordic, iegūstot 7.vietu starp 20 Latvijas restorāniem un ir vienīgais ārpus Rīgas un Jūrmalas.

2017.gadā Dikļu pils gardēžu restorāns saņēmis augsto un godpilno 10.vietu Latvijas Top 30 Labāko restorānu vidū.


Pakalpojumu pārdošanas vieta(as)

Adrese Kontaktinformācija Interneta adrese
Dikļi, Dikļu pagasts, Kocēnu novads, LV-4223 64207480 pils@diklupils.lv
ww.diklupils.lv


Kontaktinformācija

Tālruņa nr.

26130777

E-pasts

aija.bumane@diklupils.lv

info@diklupils.lv

Mājas lapa

www.diklupils.lv


Sociālo tīklu profili

CMS v.2.2 © ITrisinājumi.lv 2017, RixtelLab 2014

Mājas lapu izstrādāja ITrisinājumi.lv. Rixtel Lab.