facebook twitter
Lietotājiem
Latvijas Piļu un muižu asociācija
Unikālais piļu un muižu kultūras mantojums sevī glabā vērtības, atklājot jaunas un jaunas liecības par savas patības apzināšanos. Saglabājamas un nododamas nākamajām paaudzēm kā sociālekonomiskās izaugsmes potenciāls

Smuku muiža


Atrašanās vietas pilna adrese, karte

Iela, mājas nr./mājas nosaukums, pilsēta, pagasts, novads, pasta indekss

Lng: 22.7972316742, Lat: 56.7302229026


Juridiskā īpašnieka / apsaimniekotāja nosaukums

SIA "Smuku Muiža"

Foto


Objektā atrodas

Tips Apraksts
Kur iet pirtī - Muižas pirts ēka atrodas ābeļdārzā, dīķu ielokā. Ēka ir celta no guļbaļķiem, radot patīkamu lauku romantikas gaisotni. Nelielas svinības pirts apmeklētājiem ir iespējams organizēt atpūtas telpā vai uz terases pie pirts. Pēc kārtīgas izkarsēšanās viesi var ieslidināties pa slidkalniņu blakus esošajā dīķī. Pirts piemērota 10 – 13 cilvēku lielai kompānijai. Virs pirts iekārtota guļamtelpa ar 4 gultasvietām, ja nepieciešams vēl var ievietot 4 papildvietas. Apmeklētājiem tiek piedāvāts kubls, kas ir pirts veids, ko lieto ārā svaigā gaisā un kurā cilvēks izkarsē savu ķermeni, attīra garu un atjauno spēkus. Nelielām svinībām un ģimenes atpūtai piemērotāka būs „Podnieku” pirts, kura atrodas brīvdienu mājas „Podnieki” pirmajā stāvā. Ēkas atpūtas telpā ir iespējams noorganizēt svinības līdz 25 personām.
Sporta laukums - Sporta spēļu organizētājiem pieejami ir 2 futbola, strītbola (188,5 m2 ) un 2 volejbola (117 m2) laukumi, skatuve ( 28 m2)un skatītāju tribīnes. Pasākuma dalībnieku ēdināšanai, kā arī vakara pasākumam un citām aktivitātēm pieejama ir lielā telts ( 250 m2) ar dēļu grīdu un elektrības padevi. Kompleksa personālam ir pieredze sporta spēļu apkalpošanā, kurās piedalās vairāk kā 500 dalībnieki. Organizatoriem piedāvā arī visa kompleksa nomu, kurā ietilpst: sporta laukumi (2 futbola, 2 volejbola, strītbola, šķēršļu trase, mini golfa laukums), naktsmītnes 150 personām, viesību nama „Zirgu stallis” Svinību zāle un Viesu halle, viesu nama „Ērberģis” Semināra zāle, skatuve, Lielā telts ar dēļu grīdu, skatītāju tribīnes, vasaras WC un dušas, karogu masti, pirts ar slidkalniņu un kublu, lapene, peldvieta un laivu noma, elektrības pieslēguma iespēja, telšu laukumi ar vienu ugunskura vietu un malku, rotaļlaukums bērniem. Kopumā kompleksā ir iespējams nodrošināt 150 gultas vietas, kurās ietvertas 108 gultasvietas un 42 papildvietas. Pārējiem sporta spēļu dalībniekiem piedāvā labiekārtotus telšu laukumus, pieejamas ir arī papildus dušas un WC. Sporta spēļu dalībnieku ēdināšanai tiek piedāvātas divu veidu ēdienkartes: Sātīgais un Vieglais mielasts. Dalībnieku ēdināšana notiek gan banketu zālēs, gan teltī. Sacensību un spēļu starplaikos atpūtas cienītājiem ir iespēja pastaigāties pa Jaunsudrabiņa taku vai muižas parku, iznomāt laivas, kā arī pamakšķerēt piecu dīķu kaskādē. Iespēju robežās palīdz noorganizēt apsardzes, medicīniskās palīdzības un pasākuma organizatora pakalpojumus.
Bārs Bārs - restorāns „Ratnīca” savus viesus gaida katru dienu no 9.00 līdz 21.00.
Restorāns - Vasaras mēnešos iespējams vakariņot, baudot saulrietu uz viesību nama „Zirgu stallis” terases, bet ziemas mēnešos sildoties pie kamīna bārā – restorānā „Ratnīca”. Bārs - restorāns „Ratnīca” savus viesus gaida katru dienu no 9.00 līdz 21.00.
Bērniem - Bērni ir īpaši viesi Smuku muižā. Viņu priekam ir izveidots rotaļu laukums, kur iespējams gan šūpoties, gan spēlēties smilšu kastē. Patīkama atpūta vecākiem un bērniem būs mini golfa spēle. Kompleksā izveidotais laukums sastāv no 18 bedrītēm un atbilst profesionālā minigolfa standartiem. Aktīvākām atvasēm piemērotāka ir šķēršļu trase – 10 dažāda tipa un sarežģītības šķēršļi. Domājot par bērniem, atpūtas komplekss „Smuku muiža” organizē arī pasākumus bērniem. Ikgadēji pasākumi ir Ziemassvētku un Lieldienu pasākums.
Aktīvā atpūta - Aktīvās atpūtas cienītājiem atpūtas komplekss „Smuku muiža” piedāvā: • sporta laukumus (2 futbola, 2 volejbola, strītbola, šķēršļu trase, mini golfa laukums); • izbraucienus ar laivām ; • telšu laukumus; • ugunskura vietu un malku; • rotaļlaukumu bērniem; • makšķerēšanu četros dīķos; • zirgu izjādes( ar iepriekšēju pieteikšanos). Sporta spēļu organizētājiem piedāvā noorganizēt svētkus vairāku dienu garumā. Pasākumu norisei piemērota būs skatuve un skatītāju tribīnes. Sacensību un spēļu starplaikos atpūtas cienītājiem ir iespēja pastaigāties pa Jaunsudrabiņa taku vai muižas parku, iznomāt laivas, kā arī pamakšķerēt piecu dīķu kaskādē.
Kur rīkot banketu - Atpūtas komplekss „Smuku muiža” aicina atpūsties un priecāties kopā ar draugiem īpašos svētkos un gadadienās, kā arī noorganizēt neaizmirstamu uzņēmuma Ziemassvētku balli darbiniekiem vai viesības klientiem, izmantojot kompleksa piedāvājumu banketiem. Kompleksa pakalpojumu klāstā ietilpst gan telpas, gan ēdināšanas pakalpojumi dažādu raksturu un lielumu pasākumiem. Nelielas viesības līdz 25 personām omulīgākā gaisotnē piedāvā organizēt viesu nama „Kalpu klēts” kamīnzālē ar Ziemas dārzu. Viesu nama „Ērberģis” Semināru zāle būs piemērota lietišķam banketam līdz 40 personām. Greznām un skaistām kāzām un banketiem, kuros piedalās no 60 līdz 250 personām, piedāvā viesību nama „Zirgu stallis” Svinību zāli. Vasaras sezonā dažādām svinībām un zaļumballēm piemērotāka būs Lielā telts, kur svaigo meiju un ziedu smarža viesiem radīs lauku vasaras romantisko gaisotni. Lai radītu patīkamāku gaisotni, pasākuma organizētājiem tiek piedāvāts mūzikas centrs un karaoke. Jaunajiem pāriem atpūtas komplekss „Smuku muiža” piedāvā vietu laulību ceremonijai uz viesu nama „Dārznieka māja” terases vai kādā citā izvēlētā vietā muižas teritorijā. Bārā - restorānā „Ratnīca” piedāvā arī ēdināšanas pakalpojumus dažādiem pasākumiem pēc īpaši izstrādātām ēdienkartēm. Atpūtas kompleksa personālam ir bagātīga pieredze lielu banketu, jubileju, semināru, darba ballīšu, kāzu, sporta spēļu un citu pasākuma apkalpošanā. No deju ritmiem nogurušiem viesību dalībniekiem piedāvā arī naktsmītnes!
Viesnīca, viesu māja - Atpūtas komplekss „Smuku muiža” saviem viesiem piedāvā nakšņot omulīgos numuros un ģimenēm piemērotās brīvdienu mājās. Kompleksā ietilpst 3 viesu nami, kuros izvietoti 30 dažāda tipa numuri, un 4 brīvdienu mājas. Kopumā kompleksā tiek piedāvātas 108 gultasvietas un 49 papildvietas. Numuru cenās ir iekļautas brokastis. Brīvdienu māju iemītniekiem ir iespēja gatavot pašiem. • Viesu nams „Kalpu klēts” Viesu nams „Kalpu klēts” tiek saukta arī par Jāņa Jaunsudrabiņa māju. Pie viesu nama ieejas ir piemiņas zīme gleznotājam un rakstniekam, kurš gadu no savas dzīves ir strādājis Smuku muižā par lopu pārzini. Viesu vajadzībām tiek piedāvātas telpas gan nakšņošanai, gan svinībām. Nakšņotājiem tiek piedāvāti 4 komforta numuri. Divi no numuriem ir divistabu, ar kamīnu un TV atpūtas telpā. Visos numuros ir duša un tualete. Svinību zāle ar kamīnu, biljarda zāle ar karaoki un ziemas dārzs, kas piemēroti nelielām viesībām, banketiem un citiem svētkiem, atrodas ēkas pirmajā stāvā. • Viesu nams „Dārznieku māja” Viesu namā \"Dārznieka māja\" tiek piedāvātas gultasvietas 60 personām divvietīgos, trīsvietīgos un četrvietīgos numuros, kuros papildus ir iespējams izvietot vēl 24 papildvietas. Ir divi komforta numuri ar divguļamo gultu, dušu un tualeti. Pārējie numuri ir ar atsevišķām gultām, bez dušas un tualetes numurā. Katrā stāvā ir izvietotas trīs WC un divas dušas. Daļai no numuriem ir izeja uz terasi, no kuras paveras plašs un skaists skats uz muižas dīķiem. Ēkas 1. stāvā atrodas kompleksa administrācija, kur viesiem ir iespējams noskaidrot visus sev interesējošos jautājumus par muižu un tās piedāvājumu. • Viesu nams „Ērberģis” Viesu nams „Ērberģis” senāk bijis muižas kalpu dzīvojamā ēka. Mūsdienās ēkas 1. stāvā atrodas labiekārtota semināra zāle 25 personām, bet 2. stāvā 6 viesu numuri, kuros izvietotas15 gultasvietas. Ir trīs divvietīgi un trīs trīsvietīgi numuri. Duša un tualete atrodas otrajā stāvā. • Brīvdienu māja „Podnieki” Guļbūvju kompleksu \"Aizkrāces\" veido 5 brīvdienu mājas, no kurām lielākā ir \"Podnieki\". Tā atrodas atsevišķi no pārējām kompleksa ēkām un ir piemērota gan ģimenes atpūtai, gan mazām svinībām. Pie ēkas ir iekārtota piknika vieta. Ēkas 1. stāvā atrodas atpūtas telpa ar kamīnu un virtuvi, pirts ar dušu un tualeti. Trīs divvietīgas guļamistabas ar 6 gultasvietām, dušu un WC ir izvietotas ēkas 2.stāvā. • Brīvdienu mājas „Skroderi”, „Melderi” un „Kalēji” Trīs namiņi \"Skroderi\", \"Melderi\" un \"Kalēji\" pēc to iekārtojuma ir līdzīgi. 1. stāvā ir atpūtas telpa ar virtuvi un dušas telpu. Skats pāri dīķiem uz muižas centru paveras no brīvdienu māju stiklotās terases. Namiņu 2. stāvā izvietotas 2 istabas: lielākajā istabā ir 1 divguļamā un 1 vienguļamā gulta, otrajā istabā ir 2 atsevišķas gultas.
Tūrisma bizness - Atpūtas komplekss „Smuku muiža” lepojas ar savu vēsturi, ar muižkungiem un Jāni Jaunsudrabiņu un vēlas ar to dalīties arī ar saviem viesiem. Lai to darītu, tiek piedāvātas arī ekskursijas, kurās viesi tiek iepazīstināti ar muižas attīstības vēsturi un piedāvāto pakalpojumu klāstu mūsdienās. Sākot no septembra īpašais piedāvājums tieši skolēniem - doties ekskursijā pa muižu, uzspēlēt minigolfu un nobaudīt šefpavāres lieliskās pankūkas ar medu vai ievārījumu.
Privātīpašums
Kur rīkot konferenci - Atpūtas kompleksa plašās telpas ļauj organizēt seminārus un konferences līdz 200 personām. Semināru un konferenču organizētājiem tiek piedāvāts pilns serviss - piemērotas telpas, moderns tehniskais nodrošinājums, kā arī kafijas pauzes un citas ēdienreizes. Konferenču zāles aprīkojumā ietilpst mūsdienīgai darba videi nepieciešamais: tāfele ar rakstāmpiederumiem un magnētiem, ekrāns, TV, DVD un videomagnetofons. Par papildus samaksu var iznomāt multimediju projektoru. Semināru un konferenču norisei tiek piedāvātas sekojošas telpas: • viesību nama „Zirgu stallis” Svinību zāle ( no 60 līdz 200 personām); • viesu nama „Ērberģis” Konferenču zāli ( no 25 līdz 45 personām ); • viesu nama „Kalpu klēts” Kamīnzāle ( līdz 10 – 25 personām ). Viesību nama „Zirgu stallis” 1. stāvā atrodas restorāns - bārs „Ratnīca”, kur tiek organizēta semināru un konferenču dalībnieku ēdināšana. Pirmajā stāvā iespējams iznomāt arī papildus Viesu halli. Vakara atpūtu piedāvā organizēt neformālākā gaisotnē kādā no muižas pirtīm.
Parks - Parks savulaik ir bijis 3, 5 ha liels, no kuriem 2,9 ha ir bijis krāšņs ainaviskais parks un 0,6 ha mežaudze tipa kvartāls ar eksotu koku sugām. Parkā augušas vairāk kā 34 dažādu sugu un formu augi. No vietējām sugām augušas kļavas, lazdas, Eiropas segliņi, oši, ozoli, ievas u.c. Savukārt no svešzemju sugām augušas zviedru pīlādzis, Eiropas ciedru priede, dižskābarži, tūjas, papeles un citi reti koki. Mūsdienās muižas parks ir iztīrīts un sakopts, tomēr laika zobs ir darījis savu un daļa no sugām ir iznīkusi. Lai atjaunotu parka krāšņumu, ir izstrādāts projekts par parka atjaunošanu un tuvākā gada laikā tiks uzsākti atjaunošanas darbi. Daļa koku ir J.Jaunsudrabiņa stādīti. Viņš no 1898.- 1899.gadam strādājis muižā par pārvaldnieku.
Muižas komplekss - Vārds „Smuku muiža” cēlies no vācu valodas un nozīmē greznā kunga māja. Tā pirmo reizi rakstos minēta jau 1560. gadā grāmata „Das Baltishe Herrenhaus” kā Jaunpils muižas pusmuiža. To laik 200 ha liels īpašums, kuru savā īpašumā ieguva Dobeles komturs Mathiass fon der Reke, tolaik kļūstot par pirmo Jaunpils un Smuku muižas īpašnieku. Baronu Rekes dzimtai muiža piederējusi divas reizes. Pirmo reizi 172 gadus (1560.g. - 1732.g). Tika radīta muižas infrastruktūra - uzbūvēti ceļi, iekopti lauki, ganības, izveidoti zivju dīķu kaskāde, kā arī pakāpeniski tika būvētas mūra ēkas, muiža pils jeb kungu māja, saimniecības ēkas, kūtis, staļļi, kas nomainīja sākotnējās, agrākos laikos būvētās koka celtnes. 1732.gada Jūnijā Georgs fon Recke pārdod pa 20 000 florīniem Lietuvas muižniekam Johanam Ernstam fon Tīzenhauzenam. Tīzenhauzenu dzimtai Smuku muiža pieder 43 gadus (1732.-1775.). Šajos gados muiža nostiprinās, izaug, pieņemas spēkā, pievieno sev blakus esošo Spriņģu muižu. Tā uzbūvē savas dzirnavas uz Viesītes strauta. Tīzenhauzenu dzimta Smuku muižu 1775. gadā pārdod Grothusu dzimtai, kurai muiža pieder vēl īsāku laiku, tikai 29 gadus (1775.-1804.) Ādolfs Ernests fon Grothuss pēc Smuku muižas iegādes to vēl vairāk nostiprina un attīsta, kā arī izdod „Meža likumu”. 1804. gadā muiža nonāk atpakaļ Reku dzimtas īpašumā. Pēc 72 gadiem muižās vērtība ir pieaugusi 6 reizes. Otro reizi Smuku muižas vēsturē Rekes kļūst par tās īpašniekiem un šoreiz uz nākamajiem 92 gadiem (1804.-1896.). Ievērojams ir gads, kad 1897. gada sezonā Smuku muižā par pārvaldnieku strādā vēlāk slavenais latviešu rakstnieks Jānis Jaunsudrabiņš. Dzīvojis J.Jaunsudrabiņš sāk Smukās gleznot. 1920. gada zemes Agrārā reforma sadalīja arī Smuku muižu, Oskara Seislera īpašumu. Tā tika sadalīta 5 daļās. Pirmā, vislielākā, bija O. Zeislera mantiniekiem: dzīvojamā māja, laidars, klēts, rija ar divām piebūvēm, labības šķūnis ar piebūvi un pirts. Otro daļa ar sākotnējo nosaukumu \"Smuku muižas pils un parks\" tiek noteikta kā sabiedriskajām vajadzībām paredzēta zeme. 1926. g. par 1778 latiem tā tiek pārdota Spriņģu bibliotēkas biedrībai. Trešais Smuku muižas centru sadalošais gabals bija jaunsaimniecība \"Krūmu dīķis\", kurai tika zemes un Krūmu dīķis bez ūdens, kā arī dzīvojamā māja un kalpu klēts. Ceturtais zemes gabals Smuku muižas sadales plānā ir dārzsaimniecība, kurai tiek labības klēts un muižas siltumnīca. Piektā jaunsaimniecība iegūst lielo lopu kūti, lielo cūku kūti ar piebūvi - ratnīcu, zirgu stallis ar piebūvi - vagūzi, kučiera dzīvojamo māju, divus labības šķūņus un ledus pagrabu. Pēc kara gados muižas teritorija tika izvietota valsts saimniecība „p/s Remte”, vēlākajos gados sovhozs „Remte”. 2004. gadā muižu savā īpašumā ieguva pašreizējie īpašnieki SIA Vide Invest. Lielākā daļa no muižas ēkām cieta 2.Pasaules karā, līdz mūsdienām saglabājušās ir pils un saimniecības ēku drupas. Pašreizējie īpašnieki pamazām atjauno saimniecības ēkas, piemērojot tās viesu vajadzībām.
Visu 2010 akcijas laiku
TOP 100


Kontaktinformācija

Tālruņa nr.

26411451

E-pasts

info@smukumuiza.lv

ilzestobova@gmail.com

Mājas lapa

www.smukumuiza.lv

CMS v.2.2 © ITrisinājumi.lv 2017, RixtelLab 2014

Mājas lapu izstrādāja ITrisinājumi.lv. Rixtel Lab.