facebook twitter
Lietotājiem
Latvijas Piļu un muižu asociācija
Unikālais piļu un muižu kultūras mantojums sevī glabā vērtības, atklājot jaunas un jaunas liecības par savas patības apzināšanos. Saglabājamas un nododamas nākamajām paaudzēm kā sociālekonomiskās izaugsmes potenciāls

Kukšu muiža


Atrašanās vietas pilna adrese, karte

Kukšas, Tukuma novads

Lng: 22.8582273417, Lat: 56.9776371556


Juridiskā īpašnieka / apsaimniekotāja nosaukums

SIA ,,Kukšu muiža"


Apraksts

Foto 2004. g.

Foto


Objektā atrodas

Tips Apraksts
Pils/kungu māja - Muiža ir tipiska 18. gadsimta sākuma līdzenuma muiža. Nosaukums esot cēlies no brāļu Pētera, Jēkaba un Klāva Kukšu vārdiem. No ceļa puses tai ir divi stāvi, bet pagalma pusē - viens. Muižas pils celta 1725. gadā kā vienstāva \"U\" veida būve ar pagrabu. Ēkai ir apmestas laukakmens sienas, velvēts pagrabs, koka pārsegumi, jumts iesegts ar dakstiņiem. Vienstāva ēkas galvenais korpuss ar mezonīnu, kas galvenajā fasādē noslēdzas ar attiku, bet pagalma fasādē - ar frontonu. Divstāvīgi spārni pagalma fasādēs. Ēkā atrodas 18. gs. 2. puses durvis un divas 19. gs. sākuma krāsnis.
Kur rīkot banketu
Viesnīca, viesu māja
Aktīvā atpūta - Iespējams nodoties sporta aktivitātēm, iet saunā, peldēties, veikt pārgājienus, skriet īsas un garas distances, pastaigāties, nūjot, braukt ar laivām, doties izbraucienos ar divriteņiem, spēlēt tenisu. Ir iespējams doties izjādēs ar zirgiem - kaimiņi nodarbojas ar zirgkopību, vai arī, ja vēlaties, varat darboties dārzā. Iespējami arī tādi eksotiski atpūtas veidi kā zemledus makšķerēšana ziemā, slidošana, romantiski izbraucieni ar kamanām, sēžot ietītiem biezās kažokādās un klausoties zvaniņa skanēšanā, kas piestiprināti pie kamanām. Varat doties arī ekskursijās – ir iespējami izbraucieni uz Kandavu, Tukumu, uz Kurzemes Šveici - Kabili, Sabili, Kuldīgu, Talsiem vai arī pie jūras uz Kolku un Roju.
Apkārtne
Apskate
Kur rīkot konferenci - Liela zāle Tējas istaba Konjaku istaba Mednieku istaba Gulbju istaba Aprīkojums par papildus samaksu: -video aparatūra -audio aparatūra -kodoskops -projektors -internets -dators Papildpakalpojumi: -ēdināšana -viesnīca -sauna -transporta pakalpojumi Ir pieejams Pils parks (1000 cilvēkiem) un ezera terase (60 cilvēkiem). Kā arī organizē banketus. Cenas skatīt www.kuksumuiza.lv
Kur iet pirtī
Makšķerēšana
Uz ūdens
Viesnīca, viesu māja - 13 istabas: 1) Romantiskā istaba (double) 2) Austrumu istaba (double) 3) Ģimenes istaba (apartment) 4) Dzejnieku istaba (single) 5) Balkona istaba (single) 6) Ampīra istaba (Lux apartment) 7) Istaba ar skatu uz ezeru (divstāvu istaba) 8) Lāčplēša istaba (divstāvu istaba) 9)Saulaina istaba (Double ) 10) Dārza istaba (double) 11) Bergengruena istaba (suite) 12) E.Vintera istaba (suite) 13) Zviedru istaba (apartment)
Ēdināšana ar pieteikumiem - Kukšu muiža saviem apmeklētājiem piedāvā arī garšīgu vietējo virtuvi, kas orientēta uz svaigiem attiecīgās sezonas produktiem. Ēdienkarte kā tāda šeit nepastāv. Ēdieni viesiem tiek gatavoti individuāli, izvēloties no pieejamajiem produktiem. Restorānā ēdieni tiek gatavoti tikai saskaņā ar iepriekšēju pasūtījumu vai muižā dzīvojošiem viesiem. Ir antīka porcelāna, vērtīgu glāžu, sudraba un zelta galda piederumu kolekcija, kuru pēc viesu vēlmēm ir iespējams arī izmantot saskaņā ar īpašiem nosacījumiem. Pastāv iespēja noīrēt visu māju uz nedēļas nogali kopā ar privātu pavāru un viesmīli. Arī viesi paši var pagatavot maltīti, palutinot sevi un savus mīļos. Virtuvi un ēdamistabu atdala caurspīdīgas stikla sienas, kuras iespējams atvērt. Telpas ir lieliski piemērotas pavāru semināriem vai apmācību kursiem par pārtikas produktiem. Virtuve ir aprīkota ar modernām krāsnīm un indukcijas plītīm. Sagatavošanas virtuve atrodas pagrabā, kurā iespējams uzglabāt un atdzesēt produktus. Pieejamas arī telpas: Ar sarkankoka mēbelēm mēbelēts dāmu buduārs; Medību un/vai ēdamistaba, kas ierīkotā historisma stilā; Konjaka istaba, vīrišķību izstarojoša istaba Dancigas baroka stilā; Tējas istaba – gaiša, grezna istaba ar apzeltītām mēbelēm rokoko stilā; Lielā zāle – visa bīdermeijera stilā; Veranda. Ārpus mājas: Dārza namiņš; Lielais parks; Iekšpagalms, kas robežojas ar ezeru.
Rekonstrukcija
Parks - Brīva plānojuma ainaviskajā muižas parkā, kas plešas 17,1 ha platībā, aug 38 introducētu kokaugu sugas, dižkoki un reti aizsargājami augi.
Privātīpašums
Valsts nozīmes ēkas, drupas, apbūve - Kukšu muižas apbūve ar parku 18. gs. s. -19. gs. Kungu māja 1725.
Muižas komplekss - Kukšu muiža vēstures dokumentos pirmo reizi parādās 1530. g., kad ordeņa mestrs Valters fon Pletenbergs izlēņoja savam ordeņa bruņiniekam Berndtam Tidvicam trīs Kandavā esošas zemnieku saimniecības, no kurām Tidevics izveidoja Kukšu muižu. No galvenās pils ēkas, kas celta 1725. g. vēl tagad saglabājušās holandiešu tipa podiņu krāsnis, kamīns un ozolkoka vītņu kāpnes uz otro stāvu. Kad muiža nonāca Betiheru dzimtas īpašumā, sākās muižas uzplaukums. Pils tika pārbūvēta, tika apgleznotas zāles sienas un logu apmales. Ēku rotāja mākslinieciski vērtīgi durvju pildiņi un ozolkoka parkets. Pilij bija ziemas dārzs, tējas istaba ar spoguļiem, kā arī vērtīgu gleznu un skulptūru kolekcija. Tika uzceltas siltumnīcas eksotiskiem augiem. Tika izveidots skaists parks ar vietējiem, gan ievestiem kokiem un baltiem tiltiņiem.
Akcijā 2010 vienu nedēļu
TOP 20
TOP 100
Tūrisma bizness


Kontaktinformācija

Tālruņa nr.

29205188

25980910

E-pasts

kuksumuiza@apollo.lv

Mājas lapa

www.kuksumuiza.lv

CMS v.2.2 © ITrisinājumi.lv 2017, RixtelLab 2014

Mājas lapu izstrādāja ITrisinājumi.lv. Rixtel Lab.