facebook twitter
Lietotājiem
Latvijas Piļu un muižu asociācija
Unikālais piļu un muižu kultūras mantojums sevī glabā vērtības, atklājot jaunas un jaunas liecības par savas patības apzināšanos. Saglabājamas un nododamas nākamajām paaudzēm kā sociālekonomiskās izaugsmes potenciāls

Odzienas muiža


Valsts aizsargājamā kultūras pieminekļa statuss

Vietējas nozīmes arhitektūras piemineklis.


Atrašanās vietas pilna adrese, karte

Pils, Odziena, Vietalvas pagasts, Pļaviņu novads

Lng: 25.68626582622528, Lat: 56.712179072480566


Juridiskā īpašnieka / apsaimniekotāja nosaukums

Odzienas muiža SIA


Apraksts

Odzienas pils - Odzienas muižas kungu ēka. 

19.gs. vidū muižkunga Brimmera laikā celtā Odzienas muižas pils savulaik bijusi viena no izteiksmīgākajām Latvijas neogotikas stila celtnēm, kam līdzīgi analogi tapuši Vācijā un Polijā - Kītendorfas pils Vācijā (1860. gadi) vai Bedlevo pils Polijā (19. gs. 2. puse). Muižas kompleksā ietilpušas vairāk nekā 30 dažādu ēku. 1905.gada nemieru laikā pili nodedzināja, pēc 1.pasaules kara daļēji atjaunoja. 20.gs. 30.gados vienā pils daļā ierīkoja dzīvokļus, citā – sarīkojumu telpas, bet daļa tā arī palika neizbūvēta. Turpmākajās desmitgadēs pils pakāpeniski gāja bojā.
 Tagad šī Latvijas arhitektūras pērle lēnām atdzimst no drupām. Lai arī viens pils spārns vēl nav apjumts, tomēr otrā spārnā 2015. gada vasarā rekonstruētas piecas zāles, kas pieejamas svinībām. Pats pils pašreizējais veidols ir unikāls - vienā daļā atdzimis, bet otrā par pils kādreizējo majestātiskumu liecina vien augstais drupu ieskautais tornis. 

Odzienas muižas vecais krogs - viesu nams "Krogusmāja".

Viesu nams "Krogusmāja" ietilpst Odzienas muižas kompleksā. Ēka minēta  muižas ēku inventarizācijā jau 1836.gadā kā "muižas krogs kopā ar stadulu". Tā ir skaista vēsturiska ēka ar ēdināšanas un pasākumu telpām pirmajā stāvā un mājīgiem, 19.gs. beigu – 20.gs. sākuma laika garam atbilstošiem viesu numuriņiem otrajā stāvā. Telpas mēbelētas ar autentiskām mēbelēm, ļaujot izbaudīt senlaiku mieru un burvību. Gaumīgi atjaunota 2012.gadā.
Viesu nams atrodas skaistā vietā Odzienā, blakus tūristu iecienītajai neogotikas pērlei - Odzienas pilij un vecajam muižas brūzim, kas atjaunots un sparīgi darbojas. Krogusmāja piedāvā gan naktsmītnes, gan ēdināšanas un telpu nomas pakalpojumus dažādām svinībām, pasākumiem, jubilejām, semināriem. 
Ir pieejamas telšu vietas, kā arī vietas kemperiem un treileriem. Varam izguldīt līdz 100 cilvēkiem, svinības varam sarīkot līdz 200 cilvēku lielām kompānijām.

Odzienas muižas Pilsbrūzis.
 
Brūzis minēts ēku inventarizācijā jau 1836.gadā,  kā „moderniecība kopā ar alus brūzi un veļas mazgātavu”. Jādomā, ka brūzis tapis 19.gs.pašā sākumā, kam atbilst smagnējās ēkas klasicisma apjoms. Īpaši romantisku noskaņu rada ēkas novietojums ar dambja uzbērumu vienā malā, bet upītes ieleju otrā. Upītes nogāzē aiz brūža saglabājušies vecā ledus pagraba masīvie mūri, bet vēl tālāk otrā krastā neliels dīķis bij.kalpotāju vajadzībām.
Odzienas muižas Pilsbrūzī top Odzienas muižas kvass un vairākos Rīgas krogos atzinību iemantojušais alus. Odzienas muižas kvass tiek darināts pēc tradicionālajām metodēm. Abi Odzienas ali ir eila tipa - dubulti apiņotā un izteikti rūgtā IPA (India Pale Ale) un iesarkanais 1905. 
Pilsbrūža apmeklētājiem ir lieliska iespēja uzzināt dzērienu darīšanas nianses, kā arī nodegustēt te tapušos kvasu un  alu. 


 

 

Foto


Objektā atrodas

Tips Apraksts


Pieejamība publiskai apskatei

Pils, brūža, padomju laika auto ekspozīcijas apskate - pēc iepriekšējas vienošanās par ekskursiju (20533333). 

Muižas kompleksa teritorija ir brīvi pieejama jebkurā laikā. 


Sniegto pakalpojumu apraksts

Naktsmītnes, kemperu vietas
Telpas svinībām, semināriem, konferencēm
Ekskursijas
Disku golfs
Padomju laika auto ekspozīcija
Ēdināšanas pakalpojumi


Kontaktinformācija

Tālruņa nr.

20599999

E-pasts

nora.krasovska@gmail.com

Mājas lapa

www.odzienasmuiza.lv

CMS v.2.2 © ITrisinājumi.lv 2017, RixtelLab 2014

Mājas lapu izstrādāja ITrisinājumi.lv. Rixtel Lab.